Zesvětlit, nechat dorůst, nežehlit...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zugisko
0-7
0-7


Založen: 14.12.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 9:29 am    Předmět: Zesvětlit, nechat dorůst, nežehlit... Citovat

Ale jak? Potřebovala bych pár rad od zkušenějších. Vlasy jsem nosila většinou na krátko a mám je od přírody blond, někde kudrnaté, jinde divné a jinde rovné, takže jsem si za X let zvykla denně/obden žehlit. O vlasy jsem se celkem starala, tak se nijak netřepily, všechno v pořádku. Pak ale měly přijít taneční, tak jsem je nechala dorůstat. A završila jsem to tím, že mi hráblo a obarvola jsem se na tmavou hnědou... Taneční začaly a s tím i časté kulmování, žehlení, tupírování, dobarvování, lakování... Po půl roce jsem měla na hlavě slámu. Brrr... Kadeřnice se s tím vypořádala radikálně, v únoru jsem byla zpět s krátkými vlasy. Od té doby jsem si je zastřihávala jen sama doma, dobarvovala taky sama a stále je žehlím.
Jenže mi tak nějak došlo, jak je tím vším ničím, tak bych chtěla barvu stáhnout (i kdyby to mělo trvat půl roku) a nechat je dorůstat. Když s délkou ztěžknou, tak je snad nebudu muset žehlit, ne?
Nebyl by tu někdo, kdo by mi poradil, jak na ně? Prosím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 9:47 am    Předmět: Citovat

Barvu zkusit stáhnout můžeš, zeptala bych se kadeřnice, být tebou, jak na to. Mělo by to jít, máš je sice tmavé, ale to nevadí, mohly byste spolu vymyslet nějaký pomajší postup. Může začít melírama, ale ty dost ničí, lepší je vymývací lázeň, už to často kadeřnitví nabízí, mělo by to být o dost šetrnější než melíry a mělo by to dostat z vlasu pryč pouze chemickou barvu Smile

Otázka je, jak to funguje. Hodlám to vyzkoušet, tak ti pak můžu dát vědět.
Jinak rozhodně, pokud chceš pěkné zdravé vlasy, přestaň fénovat, kulmovat a tupírovat. Vlasy nech po mytí uschnout samovolně na vzduchu.
Pak je dobré používat nějaké oleje nebo sérum na konečky. Ale u tebe bych začala tou barvou, to by byl dobrý start, nejdřív dosáhni barvy jaké chceš a pak nechej dorůstat (a snaž se omezit ty věci, kdy na vlasy působí horko - fén, kulma, žehlička) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18, 2011 10:08 pm    Předmět: Citovat

Pokud chceš podpořit kudrnatost mrkni do top tématu o vlnách nebo do tématu ve fóru, chce to hlavně správnou péči a střih, pokud se nebojíš kadeřnic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.