Nespavost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2cff814e043eb909c39dea85a675e7a0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

Tritico jsem kdysi brala (teda ne přímo na nespavost, ale na depresi - i když ono to samozřejmě s určitou nespavostí bylo taky spojený) - a přišlo mi, že nástup účinku byl postupnej, až tak po tejdnu. Ale teda nepřijde mi, že by nějak vyloženě utlumoval, spíš tak celkově uklidnil, nikdy jsem h nemusela brát vyloženě na noc. Wolfi, a tobě ho doktor předepsal brát nárazově jenom na spaní, nebo ho bereš furt?
A jinak se mi asi budete smát, ale jako naprostou jedničku na nespavost mám Medvídka Pú načtenýho Markem Ebenem - no fakt, nedělám si srandu. Většinou teda nemám problémy s večerním usínáním, ale když se proberu v takovou tu hnusnou hodinu mezi třetí a čtvrtou a nemůžu znova zabrat, pustím si potichoučku Medvídka Pú (přesně tak tiše, aby ještě bylo rozumět slovům a nemusela bych špicovat uši - to naopak spíš zneklidní) - a zpravidla ani nedoposlouchám první příběh a jsem v limbu. Když mám zrovna "nespací" období a mám spát mimo domov, tak Medvídek Pú a tygr (nevím proč, ale tenhle díl mi funguje úplně nejlíp) cestuje všude se mnou. I když jiný potichu puštěný mluvený slovo pomáhá celkem taky - ale ten Eben v kombinaci s Milnem je pro mě bezkonkurenčně nejlepší. A když je úplně nejhůř, kombinuju ještě s NovoPassitem - zkoušela jsem ho brát jenom na noc na spaní, ale to se neosvědčilo, chce to v tom nejhorším období fakt třikrát denně.
Nicméně je fakt, že tyhle nespací problémy jsou hodně individuální - ale ten Medvídek Pú stojí aspoň za pokus, pár kamarádů, kterejm jsem ho poradila, si ho taky pochvalovali. Když už člověk vyloženě neusne, alespoň se přestane tolik stresovat, že nespí, a může alespoň trochu relaxovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:11 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Tritico jsem kdysi brala (teda ne přímo na nespavost, ale na depresi - i když ono to samozřejmě s určitou nespavostí bylo taky spojený) - a přišlo mi, že nástup účinku byl postupnej, až tak po tejdnu. Ale teda nepřijde mi, že by nějak vyloženě utlumoval, spíš tak celkově uklidnil, nikdy jsem h nemusela brát vyloženě na noc. Wolfi, a tobě ho doktor předepsal brát nárazově jenom na spaní, nebo ho bereš furt?


Myslím, že tritico se musí brát delší dobu, aby byly znát účinky. Jinak jsem se přítele ptala, a co ho bere, tak neměl nikdy problém s usínáním. Ale rozhodně bych nečekala, že to vylepší problémy za 3 dny. Rozhodně se to může protáhnout na 14 dnů. U některých léků u víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:41 pm    Předmět: Citovat

Jojo, musí se delší dobu. Mně taky varovali, že antidepresiva mají nástup účinku klidně i po třech tejdnech - ale právě proto mě příjemně překvapilo, že mi to Tritico zabralo tak brzo (ono na tom spánku se ten účinek projevil asi nejrychleji). I když ten téměř rekordně rychlej nástup byl asi dost danej i tím, že jsem si tak nějak oddechla, že už se to nějako řeší a že je naděje, že bude líp - takže částečný placebo Wink .
Ale Wolfi - každopádně naházej flintu do žita a ještě pár dní vyčkej. A můžeš si říkat: zabralo to jinejm, mně to zabere taky. Cool Ono na tom zatraceným nespaní je příšerný to, že si člověk tím strachem, že už zase neusne, vpodstatě sám zhoršuje šanci na usnutí - takovej bludnej kruh, ze kterýho je pěkně těžký se vymotat. Ale povede se to, uvidíš! Držím palce! A Vám ostatním nespavcům taky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 9:42 pm    Předmět: Citovat

Wolfi, to, co popisuješ, mívám také, hlavně v obdobích, kdy mám nějaký stres a nemohu ho svými silami vyřešit. To pak také usínám 2-3 hodiny a budím se v noci na různě dlouhou dobu. Obvykle pak usnu s rozedněním, kdy už se chystám umořená vylézt - a zaspím do poledne. Confused
Od 17ti jsem trpěla na křeče v chodidlech každý večer. Už jsem se tolik bála jít spát, že mi na to dali Lexaurin. Je to svinstvo, návykový benzodiazepam, ale někdy si ho vezmu i dnes, když je to fakt zlé a já už vyčerpaná nebo neuklidnitelná. Samozřejmě max 1tbl, jinak je to cesta do pekla.
Bylinkové tabletky, meduňkový čaj - ani zázrakem, to je strašně slabé. Ale může pomoci aminokyselina tryptofan, kterou tělo přirozeně vyplavuje jako součást spánkového hormonu melatoninu (prý je účinná i proti depresím a migrénám). Je volně ke koupi v lékárně, jen poněkud dražší, tuším cca 250 - 300 Kč. Ještě jsem ji nezkoušela, jsem na to pořád moc chudá, ale otestovat by to chtělo Wink
Info: http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=248
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 10:12 pm    Předmět: Citovat

hmm, Wolfi, to, čo popisuješ, dôverne poznám už niekoľko rokov. ja som na to brala tiež Trittico, mne pomohlo zo dňa na deň, ale to už bol veľmi zlý stav, takže asi sa moj nervový systém proste chytil slamky.... inak tento liek nie je typické antidepresívum, zvyknú ho často písať pacientom s poruchou spania, samotná látka ma také sedatívne účinky... ale pokiaľ ti nevyhovuje, určite ho vymeň. teda alebo to minimálne konzultuj s lekárom. existujú aj iné lieky na tento problém. mne osobne ale nikdy nepomáhali žiadne byliny a prípravky na spanie z voľnopredajného sortimentu lekárne, nepomáhala fyzická aktivita, nič... takže ja odporúčam konzultovať s lekárom... prípadne vyhľadať psychológa a hľadať príčinu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martulinecek
161-320
161-320


Založen: 14.1.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2012 10:34 pm    Předmět: Citovat

tak se taky přidávám že poslední dobou nemůžu usnout a budím se nevyspalá ikdyž u mě je to způsobený nejspíš stresem... ale mívám spíš stavy kdy se mi zdá něco "škaredýho" a to v takovým tom uplně tvrdým spaní a nemůžu se z toho probudit a pak se proberu a su ještě unavenější a taky už nějak nevím co s tím... někdy mi zabere meduňka ale většinou nic ani se pořádně vybít sportem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 6:33 am    Předmět: Citovat

Wolfi a na kterou světovou stranu spíš hlavou? Mně tohle třeba ovlivňuje celkem hodně, když spím hlavou na sever, na východ nebo cokoliv mezi tím tak je to paráda, když naopak tak spím špatně a budím se... A ještě druhá související otázka, spíš stejně špatně všude, nebo jenom doma ve své posteli? Nespavost může být způsobená i špatnými energiemi tohoto místa, případně energiemi nekompatibilními zrovna s tebou Smile
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 11:52 am    Předmět: Citovat

porcelainswan: Někdy piju, někdy ne, ale kofein na mou spavost nemá vliv, usnu klidně po kotli kafe (respektive usnula jsem, až do doby cca od října loňského roku, odkdy jsem se pořádně nevyspala). Mléko mi taky zabíralo, vypila jsem hrnek klidně i studeného a spala jsem jak mimino. Po meduňce nebo koupeli s ylang ylang se mi tak krásně usínalo... no a teď nic... Sad

Možná je to i tím, že procházím odvykacím obdobím - jsem závislá na Neurolu. Vysadila jsem ho dá se říct úplně, doktor mi napsal místo 1mg jen 0,5. Na kontroly chodím každý týden. Odvykám od 29.12.2011. Ale tu nespavost, návaly horka, děsné sny, to mám už déle... pořád se mi zdá, že mě někdo zabíjí. Většinou mě zastřelí. Pak mám takový divný pocit, tupou bolest v hlavě... ne, že by mi vadilo, že jsem mrtvá, ale vadí mi, že se pak třeba začnu dusit, chytne mě spánková obrna, nebo se hrozně zpotím, ale takovým způsobem, že bych mohla tričko ždímat... máti do mě rýpe, že jsem v přechodu... Rolling Eyes

Titania: Já Trittico brala už dřív, jen 75mg, ale to mi po čase přestalo zabírat, dojedla jsem krabičku a další už jsem nechtěla. No a teď, co jsem přestoupila k novému psychiatrovi, napsal mi 150mg, zprvu jsem brala 2/3 tablety, ve čtvrtek, jak jsem tam byla mi to navýšil na celou tabletu. Opět mi z toho bylo špatně. Doufám, že dneska už to bude lepší. Ze včerejška si třeba vůbec nepamatuju, co jsem dělala večer, asi v 6 jsem si vzala tu tabletu, pak jsem usnula, probudila se asi v osm a šlus, nic nevím. Evil or Very Mad Díky moc za podporu, snad to bude lepší. Už skoro ani nevím, čí jsem. Sad

morana: S lékařem konzultuju, furt hledáme příčinu, doporučil mi i psychoterapie, abych se vyrovnala se svou minulostí, ale já se necítím na to, abych o svých problémech mluvila před cizími lidmi, to fakt ne... Rolling Eyes

Jenne: Spím s hlavou většinou na sever, někdy i na jih, je to tak 70:30. Jak říkám, dříve jsem s usínáním problémy v drtivé většině neměla, to až v poslední době... doma usínám dá se říct nejlíp, když spím u kámošky nebo na fesťáku, tak neusnu hluboce, je to jen takový lehký spánek (dřív mi pomáhalo nachlastat se do němoty, teď už se skoro vůbec nejsem schopná opít). A když si dám nějaký alkohol, spím ještě hůř.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 12:08 pm    Předmět: Citovat

Wolfi: Myslím, že je to opravdu zapříčiněno tím neurolem. Nevím, jak dlouho se této závislosti zbavuje, ale určitě to má na nespavost obrovský vliv. Na druhou stranu je super, že snižuješ jeho dávku. Nevím jaké máš doma zázemí, ale mi vždy v takových chvílích nejvíc pomohli nejbližší, buď přítel, a když u nás nebyl tak mamka, se kterou si normálně nerozumím. Taky jsem si psychiatrií prošla, takže vím co to je, i když každý tam chodí s jiným problémem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 12:14 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan: Jojo, to je pravděpodobné, v poslední fázi jsem denně do sebe nacpala 8-10mg Neurolu a bez něj jsem byla vystresovaná, nemohla jsem pořádně spát! Takže za tu závislost může částečně i to moje nespaní, protože kvůli němu jsem začala zvedat dávky a krmit se tím jak nic... A to zázemí, o tom by se dalo špekulovat... jako matka má o mě poslední dobou starost, ale mě to jistým způsobem kompromituje a radši si zalezu do tmavého kouta, nechci od nikoho nic, vyhrabu se z toho sama, doufám.. Embarassed
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.