Nespavost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cba5e99b0ece1795b74ba68dab20f95fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 12:17 pm    Předmět: Citovat

máš to ťažké, súcitím s tebou... keď už Jenne načala tie energie, mne jednu dobu pomáhalo spať s krištálom, dokázal ma úplne upokojiť (ale trebalo sa oň starať). alebo som si reorganizovala izbu, to tiež pomohlo trochu. taktiež pomáhal pravidelný režim - chodiť spávať v rovnakej dobe - najlepšie pred polnocou a vstávať rovnako každý deň, lepšie trochu skôr... okolo pol 8. a nepiť alkohol... ja som ho kvôli tomuto prestala piť. dám si max pohár vína, inak v noci nespím v podstate vôbec.... inak neviem, čo by som ešte poradila. tú psychoterapiu si musíš sama zvážiť. psychológ je síce cudzí, to máš pravdu, ale dokáže pomôcť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 12:38 pm    Předmět: Citovat

Parádička lidičky, dneska jsem špa spát o půl 12 a rozhodně jsem nespala ve 4:30!!!! Confused Rolling Eyes Celou dobu sem se akorát převalovala na posteli, snažila na nic nemyslet (a nemám pocit že by mě myšlenky lítaly), a usnout... nic... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 12:55 pm    Předmět: Citovat

Wolfi, určitě se z toho časem dostaneš, bude to tím Neurolem, jak psala Porcelain...
A tu psychoterapii nechceš zkusit? Je jasné, že pro to musíš být rozhodnutá, ale většinou lidem opravdu pomáhá, když si mohou s někým promluvit... (a ten psycholog je možná kolikrát lepší než někdo z tvého okolí - přece jenom, od psychologa se nikdo nic nedozví, já mám zkušenost, že blízcí vyžvaní ostatním všechno Rolling Eyes Embarassed) Urovnala by sis tím myšlenky a tak, no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2012 1:16 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s Moranou. Zkusit si koupit křišťál. Ale obávám se, že pokud člověk není dostatečně sensibilní, tak rozdíl nepozná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Phantasmagoria
81-160
81-160


Založen: 4.6.2010
Příspěvky: 120
Bydliště: Moravsk?? br??na

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 12:26 pm    Předmět: Citovat

Já se s nespavostí léčila dlouho a i teď mám občas problémy, cysty na mozku se jen tak nezbavím, že, ale oproti tomu, co jsem zažívala, je teď můj spací režim nádhera.
Doktorka mi dala tenkrát zavádějící se Circadin - je na bázi melatoninu. Brala jsem jedno balení měsíc s tím, že pak bych už měla spát normálně. Úplně normálně sice ne, musela jsem upravit svůj režim a zavést nějakou pravidelnost - proto ani nemohu dělat noční - ale neusínám už tři hodiny a po dvou hod. spánku nejsem vzhůru. Pokud mě nic neruší, dokážu spát i sedm hodin, namísto tří-čtyř. Zkus se na to svého lékaře zeptat. Strašně moc lidí si to chválí. Wink

Ale jak čtu výše, tak asi spíš budou problémy v psychice. Psychoterapie zní jako lepší pomocník! Wink

http://www.dobry-spanek.cz/circadin-nova-nadeje-na-lepsi-spanek?confirm_rules=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 4:47 pm    Předmět: Citovat

Wolfi, skús dať Tritticu ešte šancu a dávaj si ho tesne pred spaním. mne zaberie tak v polovici prípadov. väčšinou mi to trvá tak dve hodiny, kým zaspím, ale zaspím a mám kvalitnejší spánok. a zdá sa mi, že mi trochu zmierňuje úzkosti (lepšie ako AD, ktoré tiež beriem a majú byť aj na úzkosti). prvé tri dni boli čudné, bola som oťapená a mala som pocit, že je to ešte horšie, ale potom začalo zaberať. ideálne pre mňa sú tak 2/3 150, keď si dám od zúfalstva celú, tak som ešte druhý deň ráno (ak vstanem skôr) v takom snovom opare. a nemala by si spať cez deň (nevšimla som si, či si o tom písala, to tiež hovorím skôr o svojej skúsenosti. často sa snažím "vypnúť" a všetko to prespať, len potom v noci vyslovene trpím). tiež nejaká pravidelnosť, poobede žiadny kofeín a tak. z byliniek mi napadá mučenka a levanduľa.

na sebe mám vypozorované, že za nespavosť môže jednak bordel v hlave a v tele, ale rovnako aj rozhodený biorytmus a nepravidelnosť.. len lieky nestačia (ale ani iba prírodné neinvazívne metódy, žial. ja som mala s insomniou problémy odjakživa, tieto lieky mi aspoň zlepšili kvalitu spánku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 9:30 pm    Předmět: Citovat

mmm, súhlasím s Karmillou. (ja som naň musela teraz ísť znovu a tá zmena v kvalite spánku je priam priepastná. je to dobrý liek, len si naň treba zvyknúť. u mňa to začalo byť tiež v posledných týždňoch s nespavosťou riadne obludné.... + všetky možné neurotické prejavy k tomu. beriem 2/3 tbl hodinu pred spaním, vyžaduje to režim... (keď nejdem do hodiny po tom spať, tak ma to aj tak donúti ísť, lebo som úplne oťapená))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: st leden 25, 2012 10:02 pm    Předmět: Citovat

Z hľadiska čínkej medicíny je nespavosť nedostatok krvi srdca. Na stránke je zopár produktov (čisto bylinné, žiadna chémie), ktoré riešia nespavosť. Väčšinou je sprevádzaná aj ďalšími psychickými a/alebo fyzickými problémami. Každopádne je lepšie vyhľadať čínskeho terapeuta a nevyberať si produkty na vlastnú päsť.

http://eshop.tcmbohemia.cz/k185-podle-nemoci-spanek-nespavost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 4:03 am    Předmět: Citovat

Ne, Trittico už fakt nechci, i tentokrát mi po něm bylo akorát tak špatně a těžko...
U mě bude ten problém, že nemám režim. Až začnu chodit do práce, věřím, že to bude lepší.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2012 9:02 pm    Předmět: Citovat

Mě osobně na nespavost zabral až meduňkový čaj.
Asi tak rok zpět jsem měla se spaním problémy tak dva měsíce. Byla jsem strašně vyčerpaná, bylo to znát - kruhy pod očima, únava..... ale usnout jsem nemohla. Bylo to částečně i psychikou, ale ten meduňkový čaj opravdu zabral a samozřejmě co také zabírá je pravidelné návyky a spánková hygiena, necvičit před spaním, nejíst těžká jídla, chodit spát ve stejnou hodinu.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.