Tmavnutí vlasů po silikonech
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 8:14 am    Předmět: Tmavnutí vlasů po silikonech Citovat

Na LHC jsem našla zajímavé vlákno o tmavnutí vlasů po používání silikonových přípravků.
Nejdřív jsem na tuto zmínku narazila při tamější diskusi o stahování henny, kde jedna členka psala něco v tom smyslu, že když použila stahovač a poté silikonový kondicionér, barva rychle tmavla zpět.
Silikon vytváří kolem vlasu ochrannou vrstvu, obalí ho, takže je možné, že při delším používání vlasy tmavnou. Ale asi jak které.

Další zkušenost byla od jiné členky, která psala, že má normálně hnědé vlasy - bez používání silikonů jí jde její přírodní barva po čase až do světle hnědé, se silikony až do černa.
Je to celkem zajímavé. Vyšisovat v létě vlasy na slunci jde taky mnohem lépe, pokud člověk nepoužívá silikony.

Má někdo tady podobnou zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
girl.or.element
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 869

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 10:35 am    Předmět: Citovat

určitě ano Smile.. ted jsem po dlouhé době použila silikonový šampon a ejhle - barva uplně jiná, tmavší, lepší a taková lekslejší a výraznější - všimnul si toho i přítel, takže na tom určitě něco bude .)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 10:55 am    Předmět: Citovat

Já si právě taky myslím, že je to možné. Protože mě před časem hned po zesvětlení hodně ztmavly délky a to jsem na ně dávala pořád hromady silikonů, abych je uhladila.
Ale nikdy mě nenapadlo nad tím nějak víc uvažovat, kruciš. To byla asi chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 11:13 am    Předmět: Citovat

Já jsem četla docela dost diskuzí o různých stahovačích a tmavnutí po použití stahovače může způsobit špatné vymytí, protože ty molekuly chem.barvy se nevyplavily.
Jinak na přírodních vlasech nevím jak to funguje, jelikož mám chemku a na odrostech hennu Smile
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 11:27 am    Předmět: Citovat

To o tom dlouhém vymývání a molekulách psali ale jenom na tom LHC, jak jsem dávala odkaz do Jak se zbavit henny, ne? Nebo se to psalo ještě někde jinde? Jinde jsem to právě nenašla Smile myslím že je to jejich odzkoušený postřeh, nevím jak se jmenovala ta členka, asi Jojo, na jejíž radu to pak vyzkoušela ta další.

Každopádně kadeřnice tady nevím jestli to ví, zdá se mi že ne, protože ani na školení jim neříkali, že by se to mělo vymývat až půl hodiny. Což je teda škoda.
--------
Ale myslela jsem spíš silikony na jakýchkoli vlasech, ne jen na těch zesvětlených. O tom tmavnutí až k černé psala jedna slečna, která má svou hnědou přírodní. Ještě by mě třeba zajímalo co blondýny, ty tam nepsaly, jestli třeba nepozorovaly nějakou změnu s/bez silikonů, na světlých vlasech tu musí jít vidět lépe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 11:50 am    Předmět: Citovat

Pokud je to tmavnuti pravda, zas si vezmi, ze barevne pigmenty hnedych a blond (prirodnich) vlasu jsou odlisne ... mozna ta blond netmavne, protoze tam na ni nema poradne co tmavnout Smile
Kdezto v hnede je toho kotel ... Smile

Nicmene neco na tom asi bude: vzdycky jsem mela stredne az tmave hnede vlasy a ted mam nove prirustky spise mysohnede (silikony pouzivam jednou mesicne po hennovani, predtim to bylo umejt hlavu tim, co bylo na policce, tzn vetsinou nejaky silikonak nebo takoveho neco)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martulinecek
161-320
161-320


Založen: 14.1.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 11:59 am    Předmět: Citovat

no možná na tom něco bude. mám vlasy normálně myšinu a přes léto blond a než jsem začala používat šampony bez silikonů (před objevením DV Laughing )
tak jsem měla odrosty hodně tmavý a ted zase jen myšinu (ikdyž nevím jestli to nemůže být tím že už nemelíruju)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 1:02 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Pokud je to tmavnuti pravda, zas si vezmi, ze barevne pigmenty hnedych a blond (prirodnich) vlasu jsou odlisne ... mozna ta blond netmavne, protoze tam na ni nema poradne co tmavnout Smile

To je vlastně pravda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 8:56 pm    Předmět: Citovat

Asi na tom něco bude. Na zimu mi vždy ztmavnou vlasy, ale když jsem používala silikoňáky, byl ten rozdíl daleko výraznější - mohlo by to být tím, v létě mi vyšisujou tak i tak, ale v zimě je nic už tolik neztmavuje. Každopádně mám pocit, že mám teď hezčí barvu. Smile
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út únor 21, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem melírovala do blond tak se mi zdálo, že mám vlasy skoro černé a teď jak jsem barvila tmavou mi henna chytá úplně světle zrzavě, takže tak tmavé být nemůžou Very Happy
Jinak sluníčko má určitě velký vliv na zesvětlení.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.