Nepoddajne vlasy- vyrovnanie a starostivost
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fc7515791606b88b3483fbe445051824Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Arcturus24
0-7
0-7


Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 1:34 pm    Předmět: Nepoddajne vlasy- vyrovnanie a starostivost Citovat

Ahojte,

som tu novy, potreboval by som radu, som totiž už zúfalý z tej mojej "hrivy" Sad

Tak aby som to charakterizoval, mam polodlhe vlasy , podla mna extremne tvrde, su absolutne nepoddajne, ked si vecer zmyjem vlasy a dam si kondicioner, rano o5 neviem co s vlasmi.

Jedina normalna metoda pri ktorej vyzeram ako "clovek" a mozem si vlasy normalne ucesat, je vtedy, ked si ich vyzehlim. ALE to ide taktiez velmi tazko, vobec nie tak ako niekomu, kto sa prebehne raz zehlickou a vlasy ma hned pekne rovne. Zaberie mi to cca 20min, po zehleni si musim dat minimalne na pol hodinu zimnu ciapku, aby mi vlasi nestali dupkom...este aj tie vyzehlene. Ked idem von, musim mat stale siltovku, pretoze ked mne zafuka vietor do ozehlenych vlasov, tak mi tak zostanu....vyzeram ako Einstein potom Very Happy

Neviem kde robim chybu, ci mam zlu zehlicku, alebo by som mal zehlenie este niecim "podporit".
Taktiez je mi jasne, ze sa vlasy zehlenim nicia, ale ja jednoducho chcem mat rovne vlasy, uz len cisto z praktickych dovodov.

Pocul som nieco o keratine a dlhodobom vyrovnani....tu sa dostavame k hlavnemu bodu mojej otazky, aku mate s keratinom skusenost ? Pocul som ze keratin vlasy aj vyrazne zjemnuje, co by som v mojom pripade potreboval.
Da sa keratinova kura (tusim nanesenie pripravku a vyzehlenie, ak mam spravne info) spravit aj doma ? Alebo radsej odporucate navstivit salon ? Kolko stoji takato kura ? cize keratin + "dlhodobe" vyzehlenie ?

diki moc za odpovede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 1:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
vítej u nás.

Spousta členů by s tebou vlasy hned vyměnila. Very Happy

Než se vrhneš do drahého vylepšování vlasů keratinem a žehlením, zkus přírodní kosmetiku. Často je na vlasy lepší než kdejaká chemie.

Jaký používáš šampon a kondicionér? Dáváš nějaké zábaly na vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Arcturus24
0-7
0-7


Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 1:58 pm    Předmět: Citovat

Dakujem za privitanie Smile

Neviem, kazdy mi to vravi, ze sa mi nepaci to co mam, len keby niekedy videli tioe starosti ake mam rano....ze musi do prace vstavat o pol hodinu prv, len aby som sa dal doporiadku atd :/

Pouzivam najradsej sampon Timotei a kondicioner mi uz dosiel ale pouzival som Elséve, nekupoval som zatial, chcel som sa tu poradit najprv. Vlastne kondicioner mi pomohol na par hodin mozno. Aj to ked som mal vlasy len kucerave.

Co sa tyka zabalov, nemam s tym absolutne ziadne skusenosti, som predsa len chalan, mam 20r. taketo veci bezne neriesim Very Happy Rad sa necham poucit Smile

Prirodna kozmetika znie dobre, ale netusim co konkretne by mi pomohlo pre vyrovnanie a zjemnenie vlasov . Taktiez budem rad ak mi poradite konkretne.

Inak este maly dotaz, mozno blbost, ale mne to niekedy chyba....ked si vyzehlim vlasy, na koncerte nemozem ani poriadne "hadzat hlavou" vôbec sa mi vlasy nehybu....stve ma to Very Happy aj ked ich mam dost dlhe , take, ako normalne stacia na toto "jasenie sa" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

Tak pak ti doporučím náš článek o kudrnatých vlasech. Není tam sice vyloženě návod jak je zjemnit a narovnat, ale pár rad by se ti mohlo hodit.

Ohledně šamponů doporučuji začít se značkou Alverde. Jsou přírodní, levné a koupíš je v každé DM drogerii. U přírodní kosmetiky budeš asi chvilku hledat než najdeš něco co ti bude sedět. Wink

Zábaly jsou dobré na zjemnění a vyživení vlasů. Též tu máme článek.

Nežehlím, takže s tím ti poradí někdo jiný. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:09 pm    Předmět: Citovat

Ja bych na tvem miste zkusila Glisskur Ultimate repair (cerne baleni), hodle lidi si ho tu pochvalovalo jen napoprve, napodruhe meli vlasy hodne zplihle a "prepecovane" .... ale to je presne to, ceho bys rad dosahl ty (te "zplihlosti" a zkroceni hrivy).

Pomoct by ti mohlo taky olejovani v kombinaci s kancakem (kartac s kancimi stetinami), pripadne olejove zabaly. Rozhodne se vyhybat obycejnym samponum (aka koprivovy atp), a samponum na objem, protoze ty tim, ze vysusuji, jen podporuji onen "intelektualni Einsteinovsky" vzhled.

Pokud by ti nevyhovoval ten ultimate repair od glisskuru, rozhodne bych se orientovala obecne spise na pecujici kosmetiku: rady pro suche a poskozene vlasy, protoze prave ty by ti mohly to haro trochu zkrotit.

Jinak zehleni svym zpusobem onen objem podporuje: tim, ze se vlasy vysusi jsou vice trcave, rozlitane a jeste "tvrdsi". Takze je sice vyzehlis do rovna, ale za chvili jsou zase "zpatky" ... navic na tahle vysusene vlasy mnohem lepe funguje staticka elektrina a tim padem je haro aka "strcil jsem prsty do zasuvky" prakticky zarucene ...

Zkus treba po myti postrikat vlasy rozprasovacem s troskou oleje a vody (hodne protrepat) a uvidis, co to udela, treba ti to pomuze Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcturus24
0-7
0-7


Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:13 pm    Předmět: Citovat

dakujem za radu, pozriem sa na to dnes v drogerii Smile

Pri citani som narazil na "krepovitost" tento vyraz ma prvotne nenapadol...ale s tym trpim riadne. (len pre info)
Idem si precitat tie clanky, dakujem.

OK , prosim bol by som rad keby sa vyjadrilo co najviac clenov, aj mala rada mi moze pomoct,bol by som rad keby sme sa pokial mozno drzali toho co chcem dosiahnut Razz dakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcturus24
0-7
0-7


Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:23 pm    Předmět: Citovat

JITT :

Pozriem sa na to, co sa tyka olejovych zabalov, toho sa trochu bojim, nebudu mi vlasy prilis mastniet ?
Napr po umyti, ako si mi poradila, neviem ci by to bolo vhodne . Len sa pytam Smile

Co sa tyka zehlenia, ano, suhlasim ze sa vlasy vysusuju a kazia, ale nie s tym , ze su tvrdsie, po vyzehleni su min o 30% jemnejsie , co sa mi pozdava Smile
Dalej, myslis ze by som mohol skombinovat tu olejovu kuru so zehlenim ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:27 pm    Předmět: Citovat

Přesně takové vlasy má jeden známý.
Tvrdé, kudrnato-vlnité, co prvních deset cm délky rostly prostě kolmo z hlavy, teprve až narostly trochu více, to trochu slehlo, ale i tak je musel žehlit. Jinak měl řepu jak mikrofon.

Souhlasím s tím vlasy olejovat.
Do keratinu určitě nechoď, protože spoustě lidí nesedl a naopak jim vysušil a roztřepil vlasy ještě více, než byl původní stav Confused I to se může stát.

Ber to pozitivně Smile Buď rád, že máš hřívu. Uplácávej olejem, balzámy, a nechej to pořádně narůst, protože jediné co funguje na splihnutí vlasů spolehlivě, je délka a tím větší váha Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:31 pm    Předmět: Citovat

Po myti do mokrych/vlhkych vlasu staci jen troska, uhladi je to Smile Ten olej udrzi vodu uvnitr (nebo alespon jeji cast) a tak ty vlasy hydratuje, jsou pak pruznejsi a ne tak "tvrde".

Jinak ten olej si nemusis davat az k pokozce hlavy. Ja to delam tak, ze si dve kapky (na moje jemnuchy je to az az, ty zkus treba ctyri a uvidis, jestli pridat nebo ubrat) do mokrych dlani, rozetru je a pak jimi projedu mokre/vlhke vlasy (jako bych je procesavala prsty) a potom je hodim na stranu a mezi dlanemi projedu delky (jako kdybych je rukama zehlila).

Jinak ten kanci kartac je taky celkem uhlazujici, i kdyz ze zacatku elektrizuje. Jak jsou vlasy jeste tak napul vlhke (dejme tomu hodinu, hodinu a pul po umyti), tak ta voda v nich tomu elektrizovani zabranuje ale zaroven nejsou tak zranitelne jako kdyz bys je rozcesaval hned po umyti.

Olejovy zabal jako takovy urcite pred mytim. Vlasy namocis, naolejujes (jen vlasy, kuzi na hlave jako takovou ne) a nechas treba pres noc v rucniku/igelitu (pokud si hlavu myjes rano) a ony do sebe cast toho oleje "natahnou" takze pak nejsou tak objemne a tvrde ... i pres samponovani si tuhle vlastnost ve vetsine pripadu uchovaji.

Osobne jsem nikdy nezehlila a nejsem si jista, co by udelal olej na te rozpalene zehlicce ... ale postupne (jako nejdriv olejovy zabal, pak smyt a pak zehlit) by to nemel byt problem.

EDIT: Jak tu Des zminila tu vahu: henna ma podobne ucinky (i ta bezbarva), ale bohuzel i tu "nevyhodu" ze po ni tu ma hodne lidi taky objem ... muzes to taky vyzkouset a uvidis, co to bude delat. Jinak hodne pecujici jsou henny od Lush, ale nejsem si jista, jestli maji prave tu bezbarvou varianu (Cassiu). Henna jako takova (Lawsonia) barvi zrz/cervene.
Akorat to chce hodne vrstev, nez se vlasy zacnou "narovnavat"
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcturus24
0-7
0-7


Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:49 pm    Předmět: Citovat

Descantes , "řepa jak mikrofon" vystizne Very Happy

cize keratin je riziko, beriem na vedomie....ale myslite ze stoji aspon za vyskusanie ? vsade som sa dopocul ze to nie je zrovna lacna zalezitost. Pokial to bude drahsie ako 50€ tak sa do toho urcite nedam....

JITT : čo sa týka toho oleja , sorry za otazku , motorovy/kuchynsky/vlasovy ? Very Happy Very Happy

čo sa týka HENNY, o tej neviem nič, musím si to pozrieť v článkoch, aké má vlastne účinky a ako sa používa..

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.