transformace na hybridního vegana - NEED HELP!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3bb71a4a82adc337981c8b71830f82b1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 10:21 am    Předmět: Citovat

Nezabije, no jenom trochu přidusí, v poho to přežijou Rolling Eyes Týrání zvířata taky většinou přežijou, pohoda Rolling Eyes

Nedělala jsem mezi včelama anketu, ale asi se jim ten kouř nelíbí, když se sklidí (a ty první co se nestačí včas sklidit to celkem omráčí). Ale tak to je dáno tím názorem, že smrt je špatná a nemáme právo zvířata zabíjet (ale otravovat jo).
Ono většina lidí co se stará o zvířata je má ráda, u nás se taky o králíky staráme s láskou a zabít se dá, bez tohož aby zvíře trpělo (jedinej důvod, proč se nechci naučit klepnout králíka je, že by to ten první asi odtrpěl Sad )

Jen mě zaujalo, že zabít zvíře, co má svaly, je takový rozdíl od přidušení včely. A ono je to v tom, že přidušení se dá přežít. OK. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 10:38 am    Předmět: Citovat

http://www.vegan-fighter.com/cz-vyziva.html
http://www.vegansociety.com/lifestyle/food/recipes/
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 1:28 pm    Předmět: Citovat

já jsem teda všežravec i když jsem měla vegetariánský období, který mě postihne ještě i někdy teď, občas si nějakou tu flákotu dám(prej musím hlavně hovězí a fakt to u mě funguje(bohužel krmený bejvá většinou sojou, když si to člověk neohlídá)-je mi to poznat i na krevním obrazu)

ale mě hlavně štve ta sója, ani ne tak ta syrovátka(koneckonců tu miluju i na ksichtě), cpou ji všude(všude člověk vidí sojový lecitin a tak) a i když píšou že je bio a eko, tak nevím nevím... co jsem zas viděla pak nějaký obrázky z "eko"farmy v Brazílii no humus
med je v poho-vždy jen českej a pokud možno přímo od včelaře, v poslední době míváme i vejce od domácích slepiček, máslo kupujeme od farmáře, ještě musím zredukovat zbytek mlíčnýho u sebe(bohužel jsem zvyklá snídat jogurt s müsli, už jsem aspoň vychytala to co kolem jogurtu jen letělo a je to zahuštěný mlíko želatinou nebo arabskou gumou)

takže spíš než poradím, tak se zeptám, jak nahradit(alespoň částečně) ty moje jogurtový orgie, abych za to nedala bambilion peněz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 1:55 pm    Předmět: Citovat

tiborMel: Ten tvůj jídelníček mi připadá hodně podobný tomu, když jsem musela držet striktní dietu bez mléka a vajec (akorát to maso jsem jedla). A musím říct, že nebýt sóji a výrobků z ní, asi bych pošla hlady. Sama jsem zvědavá, jestli sem po nějaké době napíšeš, jak se ti podařilo tu stravu vychytat.
Ono koupit někde jen tak v krámě jídlo bez masa, mléka a vajec, to není vůbec jednoduchý. Jak už tu pár lidí psalo, mléčná bílkovina, syrovátka, ale i mléčný tuk a bílek se přidává i do potravin, kde by to nikdo nečekal (bílek jsem našla třeba i ve složení sýru typu gouda! i když sýry u vegana taky odpadají, jen jsem tím chtěla ukázat, kde všude tyhle složky jsou).
Asi tě čeká několik měsíců studování složení, než si najdeš ty "své" potraviny. A pokud pojedeš na delší dobu pryč z velkého města, tak radši počítej s tím, že se nikde moc nenajíš - já kvůli tomu musela nechat brigády na hradě v malé vesničce, protože bych tam nesehnala nic k jídlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 2:45 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to tu pročetla a u toho Tofurkey jsem si vzpoměla na jeden díl Gilmorek kde jim ho maminka Lein nutila a byl strašně strašný Very Happy
Ale k tématu - v klasickém pečivo (rohlíky apod) mléko určitě není, už jenom proto, že bez něj je to levnější Very Happy Na internetu jsem našla i nějaká složení, ale už jsem zapoměla kde Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 3:47 pm    Předmět: Citovat

Chtela bych se taky na na neco zeptat jestli muzu. A to: jestli znate nejakou dobrou veganskou kucharku podle ktere se da opravdu dobre a chutne a hlavne tedy ciste vegansky varit? muzete nejakou doporucit? I treba s tabulkami vsech moznych hodnot ktere je potreba hlidat aby to bylo vsechno pekne pohromade ale to uz neni nutnosti. Nerada bych pri kupovani naletela na nejaky komercni trhak, ktery pak skonci kdovikde.. A navic zatim se mi nepodarilo na zadnou dobrou narazit, tak treba s tim mate vice zkusenosti Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 3:56 pm    Předmět: Citovat

verisku myslim si že se chytáš detailů v jednom příspěvku ve snaze zase shodit nějakýho pošahanýho rádoby ochránce zvířat... nejsem hlavně pro to týrání, což promiň jsem ti nenapsala hned ze začátku. nezastávám ani smrt, ale ta už je často osvobozující. sama říkám, že kdyby se aspoň zlepšil přístup ke zvířatům, pak bych to zpola chápala. což ovšem ty nemůžeš vědět, ze dvou příspěvků tu že. v podstatě se mi dost často smějou, že zachraňuju i blbý mravence, takže opravdu bych se zdržela komentáře tohoto typu. howg, dál se tím nehodlám zabývat, chtěla jsem tu hovořit o něčem jiném než se zase ospravedlňovat.
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2012 6:55 pm    Předmět: Citovat

já jsem zatím taky na takový polocestě, ještě jsem dojedla předkoupenou mozzarelu, mám tu umíchaný máslo s oliváčem a kořením (místo klasického másla), bratr odstavil prošlé jogurty s tím, že už je jíst nebude (hollandia necelý měsíc po projití minimálního data spotřeby, víčko stále vcuclé dovnitř, ne nafouklé... bych mu občas nafackovala), takže jsem jeden ještě snědla.... zbytek vezu dom Very Happy každopádně mléko do kafe jsem již nahradila rýžovym mlíkem... k jídlu jsem měla kroupoto s ďoubáčky a zázvorem... ananas.. zatim to jde Very Happy já se víc bojim toho, co bude teď o víkendu, máma vaří buchtičky se šodo. asi zapomněla, že jsem jí to řikala. bude to boj :/
zatim mi to opravdu nepřijde jako taková oběť, obzvlášť, když můžu jíst ty vajíčka. syrovátka je opravdu všude, toho jsem si všimla... i vajíčka. no zkusím zatím zkoumat. díky sadako za odkazy, vegan fighter mě právě přivedl na toho aktivistu.
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 9:25 am    Předmět: Citovat

nejsem vegan, ale mám blízko k makrobiotice, která dost pracuje s luštěninama. od té doby, co maso nejím, tak mívám vyloženě chuť na konkrétní luštěninu. asi bych pracovala s tím. namočit dopředu, uvařit s mořskou řasou v papiňáku, umlít na masovým strojku s kouskem vařené zeleniny, dochutit nějakým kořením a sojovkou a je pomazánka na chleba (domácí). no a pak si luštěniny dávám k jídlu. je jich velkej výběr, tak mi to přijde dost pestrý. teď nějoblíbenější je cizrna a červený fazole.
zatím jím máslo a občas koupím bryndzu, časem bych chtěla být bez toho.

snažím se řídit chutěma (na maso mě třeba chuť přešla - možná to bylo na základě moudrých knih jako třeba Zelená svatozář) a nemám chuť ani na vajíčka. protože ale máme domácí od chlapové babičky, přemýšlím teď, co s něma. asi začnu víc buchtovat a budu to dávat do nich...


jsem na víkend u rodičů a v pařeništi už pěkně nabývaj saláty, na záhonku pod plachtou ředkvičky... škoda jen, že takovej ten pařeništní jarní plevel je vykvetlej - před výkvětem je z něho vynikající salát!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 9:11 pm    Předmět: Citovat

verisek napsal:
Nezabije, no jenom trochu přidusí, v poho to přežijou Rolling Eyes Týrání zvířata taky většinou přežijou, pohoda Rolling Eyes

Nedělala jsem mezi včelama anketu, ale asi se jim ten kouř nelíbí, když se sklidí (a ty první co se nestačí včas sklidit to celkem omráčí). Ale tak to je dáno tím názorem, že smrt je špatná a nemáme právo zvířata zabíjet (ale otravovat jo).
Ono většina lidí co se stará o zvířata je má ráda, u nás se taky o králíky staráme s láskou a zabít se dá, bez tohož aby zvíře trpělo (jedinej důvod, proč se nechci naučit klepnout králíka je, že by to ten první asi odtrpěl Sad )

Jen mě zaujalo, že zabít zvíře, co má svaly, je takový rozdíl od přidušení včely. A ono je to v tom, že přidušení se dá přežít. OK. Very Happy


Včely nejsou dýmem omámené, natož přidušené Laughing
To, že na ně včelař "zakouří" z dýmáků v nich probudí instinkt "někde hoří - musíme záchránit zásoby na zimu" - takže přestanou poletovat toho medvěda( tedy včelaře) co se jim dobývá do úlu, s úmyslem ubodat ho k smrti - a okamžitě začnou kontorolovat zásoby s tím, že kdyby opravdu hořelo, odnosí med pryč. Včelař tak může relativně v klidu zkontrolovat rámky, případně vyměnit ty plné medu za prázdné.
Takže pokud by jsi na včely kouřila dostatečně dlouho, výsledkem nebude udušené včelstvo, ale krásně čisté plásty - úplně bez medu, který by včelky odnosily na jiné místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.