transformace na hybridního vegana - NEED HELP!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=10d65b3ed7017d8def86220ac118d6dfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bianka
41-80
41-80


Založen: 2.11.2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 9:36 am    Předmět: Citovat

tiborMel: Držim palce na bezva cestě! Wink Jsem vegetariánkou 5 let a mam často taky velký cukání k veganství i když v naší republice neni moc podprováno ani potravinama ani doplňkama. Ale něco se najít dá. Pravda, že je to drahota. Jste-li někdo z Prahy, pak doporučuju veganská bistra/restaurace, co tu vyrostla. Pro mě jsou to chuťové orgie Smile
Mam taky problém se oprostit o jogurtů. Do salátů si už místo mozzarely cpu tofu. Do kávy si zatim mícham sušenou syrovátku se sušeným sojovým mlíkem. Když si tam dám jen suš. sojové mlíko, pálí mě dost žáha Confused Vajec mam minimální spotřebu. Nemáte někdo tipy co místo těch jogurtů.... sojový mi moc nejedou a co do té kávy? tiborMel, dáváš si to rýžový mlíko do kávy sušený či nesušený?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 1:08 pm    Předmět: Citovat

Asi budu úplně mimo mísu (a třeba vás to ani nezajímá Very Happy ), ale přidám sem jeden vege vegan recept který jsem teďka vynalezla (anebo to děláte všichni a jen objevuju ameriku Wink )

červenou neloupanou čočku udělám dle návodu, v druhém hrnic osmažím cibuli na olivovém oleji, přidám rajčata (buď plechovková nebo v létě čerstvá), přidám Tesco protlak na zahuštění (obsahuje JEN čistá rajčata, jiné protlaky nekupuju). Ochutit trochou soli a kdo má rád tak bylinky (oregano, bazalka...). Smíchat dohromady.

Tak co dělá to tak někdy někdo nebo ne? Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bianka
41-80
41-80


Založen: 2.11.2006
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 2:36 pm    Předmět: Citovat

Soniczko, jojo je to ňamka... dělam to takhle buď jako polívku.... přidam strouhanou mrkev, brambory a česnek a nebo se to dá s protlakem udělat jako přeliv přes rýži - po indicku, základ je k cibulce osmahnutý semínka černý hořčičný + římský kmín + další libovolný indický koření (kari, koření na dály...) a též česnek. To je taky vynikající, doporučuju zkusit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 12:24 pm    Předmět: Citovat

Veganství mám jednou taky v plánu (možná) ale půjdu na to pomalu...klidně i několik let. Jinak vegetariánka jsem byla, pak zas ne, ale teď se k tomu zas vracím. Doma je to v pohodě, mamka je už několik let : ) a současný přítel to taky nějak neodsuzuje, naštěstí to není takový ten chlap, co potřebuje maso denně a jakékoli jídlo bez masa považuje za nestravitelné : ) A brzy bychom měli mít vlastní slepice : )
tiborMel-Tak držím palce, hlavně dostatečně nahrazuj, ať ti nic nechybí, protože jakmile má člověk problém tak se toho s chutí chytnou antivegetariáni a antivegani Rolling Eyes Ostatně jejich výzkumům o té strašné škodlivosti na zdraví moc nevěřím, většinou je, logicky, podporuje a financuje masná průmyslová lobby.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 5:27 pm    Předmět: Citovat

bianka: do kafe si leju z dm alnaturácký rýžový, ovesný... nějak sem si už na tu zvláštní chuť zvykla, sem zvyklá pít kafe s medem, takže v podstatě nepostrádám standartní chuť kafe Very Happy minule sem si v bio výživě koupila oříškové (podstatně dražší, asi 80kč), a to teda do kafe nic moc, takové husté a výrazné. ale ze sušenejch jsem tam objevila rýžovýho zajíce a kokosové mléko od topnatur (myslim), a to kokosový je teda bomba. je slaďounký, voňavounký, jak smetana, to kafe je s tim fakt dobrý, chutnalo to i drahému, kterej jinak nade mnou kroutí hlavou Very Happy
jinak je to zatím tak, jak jsem říkala, přes týden jsem skoro stoprocentní vegan, a o víkendu se zatím semo tamo něčemu nevyhnu (jasně, nevezmu si ten vynikající nakládanej hermelín, na puding - speciálně vařenej z vločkovýho mlíka - si nedám kopec milovaný zmrzliny... ale bohužel vegetariánskou omáčku zalitou smetanou zatím nemůžu odmítnout - ne že bych si nedokázala to upřít, ale je mi líto ji pak vylejt, to je zbytečný.... takže mámě jen zopakuju, že příště bez smetany, a je to Smile ).
wilwarin, to je hned druhý důvod za zvířaty proč to zkusit... chci lidem dokázat, že opravdu to není zdraví škodlivé, ba naopak, kolik masožravců si čte složení a přemýšlí nad tím, co pozře, jako vegetoši? paní cajthamlová by ze mě měla radost Very Happy od ní se mi líbí, že učí lidi nad tim přemýšlet a číst to složení. ono jestli mi někdo s párkem v ruce v bílým rohlíku chce dávat přednášku o nezdravosti mého stravování, je to na dlouhej pokec Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 5:29 pm    Předmět: Citovat

a bianko, čím nahradit jogurt netušim, jen vím, že v dm je výbornej čoko dezert od alnatury Smile a jinak to oříškové mléko, jak sem psala vejš, když se do něho zamíchalo kakao, tak bylo taky celkem dobrý. spíš to chce navyknout si na něco jinýho, jinej ranní rituál. třeba sem někde vyčetla, že je super začínat den teplou vodou s citronem, organismus se nastartuje. semo tamo to dodržim, a minimálně to člověka tak nějak prohřeje. a když ráno vylábeš 200 ml vody, třeba ti na jogurt nezbyde ani pomyšlení Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 5:32 pm    Předmět: Citovat

a taky netušim, kde sem vyčetla, že jíš jogurty hlavně ráno Very Happy asi sedmý smysl. každopádně tip s vodou si myslim, že neni k zahození, takže to tu nechám viset Very Happy
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AgnesK
21-40
21-40


Založen: 2.4.2012
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 7:25 pm    Předmět: Citovat

Bianko, a co zkusit místo jogurtu třeba amasaké? Není to asi na pravidelné snídání nebo tak, ale jako kašovitá dobrota na zahnání chutě by to mohlo přijít vhod.

http://www.bio-life.cz/clanky/zdrave-potraviny/jak-si-vyrobit-vlastni-amasake.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 7:41 am    Předmět: Citovat

Chtěla bych se zeptat (nechci nikhoho poučovat nebo zlechčovat jeho přesvědčení, jen ze zájmu), jestli podobným způsobem kontrolujete i ne-potraviny. Nemyslím teď zrovna koženou galanterii a obuv, ale hned jsem si vzpoměla na kančák a třeba taky že červená rtěnka bez karmínu může být tak akorát syntetická, protože "jedlá" alternativa trvalého červeného barviva není. ) Nemluvě o tom, že složení barviv na oblečení se člověk nedozví - ale ty jsou dnes zpravidla 100% syntetické. I když je to dobrá představa, že člověk jí, případně si patlá na rty rozmačkané mšice vařené ve čpavku:)))
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 9:58 am    Předmět: Citovat

tak obuv je jasná. barvivo na hadrech mě teda fakt nenapadlo Smile nějak automaticky to považuju za umělé. těžko to někde zjistit (jinak červenýho moc nenosim Very HappyVery Happy představa opravdu fuj...). rtěnky taky nepoužívám. minule jsem pravda třeba četla, že v energetickejch nápojích taurin může být taky živočišnýho původu
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDivo%C4%8Di%C5%A1n%C3%A9_produkty
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.