Tip na barvení hennou

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=04a4da71eca06e5b7807b274bc734411Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dráček Mráček
0-7
0-7


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 4:56 pm    Předmět: Tip na barvení hennou Citovat

Ahojky všem, vůbec nevím jak to tu chodí, na tyhle stránky jsem přišla teprve nedávno, a zatím tady v tom všem plavu, a nenacházím odpověď na svůj "problém" Wink

X let jsem si barvila vlasy chemkou, a můžu říct, že jsem ty svoje vlásky měla už pěkně zničené, a tak jsem to nechala být, a jen občas cca 2x do roka jsem nabarvila vlasy na černo. Vlasy se mi trošku vzpamatovali, ale už žádné barvení a hlavně na černo už nechci Rolling Eyes

Začala jsem se zajímat o hennu, nejdříve jsem si koupila tu z DM ale tu jsem měla na hlavě jen hodinku. Po měsíci jsem si koupila černou hennécolor, s tím, podle rad mé švagrové že mi chytne napoprvé do hněda, což jsem také chtěla. Vše jsem udělala podle návodu a hennu měla necelých 9hodin na hlavě. Vlasy byli po ní sice jako znovuzrozené ale bohužel výsledek byl nijaký Sad nechytlo to ani trošku...

Moje vlasy vypadají tak, že mám odrosty tak 15cm v barvě takové té myší... Dále mám vybledlou černou barvu, v půlce vlasů, taková vymytá černá, a konce vlasů jsou černé... Naposledy jsem chemkou barvila cca 7 měsíců zpátky... A henna mi nechytla ani na ty přírodní vlasy... Nevím proč, teprve s hennou začínám, ale slyšela jsem, že je dobrý přeliv od hennécolor a chtěla bych ho zkusit, ale nevím, jestli přeliv chytá líp než prášková henna... Ty moje vlasy vypadají šíleně, mám to jak tříbarevný kocour a chemku si dávat už nechci...

nemáte s tímto některá zkušenost? Chtěla bych tu barvu co nejlíp sjednotit ale chemické barvy už nechci ani vidět...
Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 6:09 pm    Předmět: Re: Tip na barvení hennou Citovat

No, pokud chceš sjednotit, zbývá ti jedině snažit se hennou obarvit co nejvíce na tmavo, když máš konce tmavé. Pokud nechceš přímo černou, zkus se barvit hnědou nebo hnědou namixovanou s černou a měl by z toho být krásný tmavý odstín.
Pokud se chceš zbavit chem. barvy, zkusila bych prvně stahovač chem. barvy (je tu celé vlákno) a nanesla bych ho na ty nejčernější konce. Stahovač (pozor - ne odbarvovač) je bez peroxidu a amoniaku a tak ti s vlastní barvou neudělá nic. Jen stáhne chemickou. Až budeš mít konce zesvětlené, zkusila bych teprve hennovat.
Když budeš hennovat teď, uděláš si na černých koncích pěknou vrstvu a pak ti už stahovač nezabere.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 6:13 pm    Předmět: Citovat

Ještě k přelivu, ten jsem nezkoušela, ale skoro dvě stovky za to, že vydrží 6 až 8 umytí mi připadne docela dost. Confused
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 6:17 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, nevím přesně jaký je návod u DM, Hennecolor henny a jiných krabičkových, ale myslím že je že se zalije vroucí vodou? To je právě docela chyba a obzvlášť při černých a hnědých hennách, které obsahují indigo (díky němu je to tmavý). Taky se nepřidává nic kyselýho, jen spíš černý čaj a špetka soli. Tou vroucí vodou a případnou kyselostí se indigo zničí a nebarví. Většina návodů na krabičkách od henny je totiž docela k ničemu, netuším, kdo to vymýšlel...

Pokud bych to vysvětlovala blbě, tak mě snad někdo opraví Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po duben 23, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

Všeobecně, černá henna chytá samotná špatně, nejlepší je barvit dvoufázově nebo aspoň k černé henně ze začátku přidávat malou část červené henny.
Než do koupi přelivu, který máš za pár umytí pryč bych investovala do kvalitní henny, např. lush noir, která ti vlasy i zregeneruje.
Určitě před henněním musí být vlasy čisté bez stylingu a silikonů, nejlíp umyté přírodním šamponem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.