článek "Alchymie s hennou"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c50aefd3860ccc8f67aaf99bf276a79cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moncza
41-80
41-80


Založen: 24.10.2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2007 7:57 am    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Ahoj holky, pořád nějak nemůžu zjistit, jestli se hena dá použít na vlasy, na které jsem předtím nanášela přelivy chemické. Jak je to s trvanlivostí heny? Jde to přirovnat k barvě, přelivu Question
Děkuji moc Hanka


Ahoj Hanko. Já už půl roku používám hnědou henu. Mám přírodní hnědé vlasy a před půl rokem jsem měla blond melír a hodně jsem střídala barvy. Takže henu můžeš použít na chemicky barvené vlasy ale doporučuji mezi chemickým barvením a henou tak dva měsíce odstup. Hena se postupně vymývá takže pak vůbec nejsou vidět odrosty. Já si dávám henu každé dva měsíce abych barvu oživila, takže to jde přirovnat spíše k přelivu. Jinak je to výborná regenerace pro vlasy.
Monika
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evzenka321
0-7
0-7


Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 2:56 pm    Předmět: Citovat

Já teda nemám zrovna nejlepší zkušenosti z hennou, protože i když mám svoje vlasy hnědý(spíš světleji), hnědá henna na vlasy mi je obarvila do zrzava.Teď jenom čekám a doufám že se to co nejrychleji vymyje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: čt říjen 28, 2010 6:11 pm    Předmět: Citovat

Dneska uvádím svůj první "alchymistický" pokus. Snažím se o co nejtmavší hnědou.

V hlavní roli egyptská henna Lamda, odstín hnědá, 1 a 1/2 krabičky.
Dále šťáva malinkého citrónu, 4 kávové lžičky jablečného octa BIO kvality.
Pro regeneraci 3 kávové lžičky medu, 1 polévková lžíce kokosového oleje.
Zalito půl šálkem silné kávy, půl šálkem silného černého čaje a doředěno velmi horkou vodou.

Pečlivě zamícháno v keramické misce plastovou lžící a necháno odstát dvě až tři hodinky na topícím topení. Za chvíli nanáším a zítra po smytí sdělím výsledek. Trošku se bojím, že jsem to překyselila, ale snad to neudělá viditelnej zrzavej odlesk a ani mi to nepodráždí pokožku.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: so říjen 30, 2010 10:50 am    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:
Dneska uvádím svůj první "alchymistický" pokus. Snažím se o co nejtmavší hnědou.

V hlavní roli egyptská henna Lamda, odstín hnědá, 1 a 1/2 krabičky.
Dále šťáva malinkého citrónu, 4 kávové lžičky jablečného octa BIO kvality.
Pro regeneraci 3 kávové lžičky medu, 1 polévková lžíce kokosového oleje.
Zalito půl šálkem silné kávy, půl šálkem silného černého čaje a doředěno velmi horkou vodou.

Pečlivě zamícháno v keramické misce plastovou lžící a necháno odstát dvě až tři hodinky na topícím topení. Za chvíli nanáším a zítra po smytí sdělím výsledek. Trošku se bojím, že jsem to překyselila, ale snad to neudělá viditelnej zrzavej odlesk a ani mi to nepodráždí pokožku.

Wink


Vyšla mi tmavší zrzavá kaštanová. Brzy snad vyfotím, snad to po dalších aplikacích ztmavne. Smile Pro jistotu příště nebudu tolik překyselovat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lenkahrabalkova
81-160
81-160


Založen: 28.6.2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: po prosinec 06, 2010 11:31 am    Předmět: Citovat

Hezký článek. Moc se mi líbí. Chci se zeptat ohledně nanášení henny. Sim psala, že si nanáší hennu nad vanou rukama. Já tak nanáším Amlu, ale mám strach, že tímto postupen hennu nanesu nerovnoměrně a budu mít fleky ve vlasech Rolling Eyes Před rokem jsem si párkrát nanesla hennu právě štětcem, ale jak psala Sim, dlouho to trvá a henna vychladla. To mě dost odradilo Sad Jak to děláš Sim? Rozdělíš si vlasy na pramínky nebo to jen patláš? A dostane se henna tam, kde jsem ji hůř nanesla? A když chci vyzkoušet hennu jen na pramínku, jak to děláte, aby se nazabarvily i ostatní vlasy? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.