MHD
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=502dae79d45b33659558ad0ef4dde32fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 3:01 pm    Předmět: Citovat

A no jistěěě, jak někdo smradlavý, nebezpečně vypadající nebo třeba Rom nemá jízdenku, tak je všechno v pořádku, bo se ti revizoři asi bojí, ale na turisty takhle? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 3:12 pm    Předmět: Citovat

já jako turista v Brně či Praze jízdenku mám. Nevidím v tom problém.

Ale zkus něco na ty výše uvedené. Cikáni jsou chráněný, o tom žádná. A ostatní? Stojí ti to za rvačku? Za zranění? Nějakou parádní nemoc? Já si myslím, že si to velmi rychle spočítá každý na kolik ho přijde neschopenka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 5:22 pm    Předmět: Citovat

Takže shrňme si to. Revizoři tedy budou kontrolovat od pohledu slušný lidi (soudě podle oblečení, vizáže, či „smradu/vůně“), a v asi tak 95% zjistí, že mají jízdenku, a pokud ne, zrovna si nechali šalinkartu doma, což je přijde na minimální poplatek.
Ale bezďáky, vožralce, a všelijaké skupiny, co od pohledu jízdenku mít nebudou tak na těch 90%, ty nechají být.
OK, v tomhl eohledu jsem teda pro zrušení revizorů a najmutí armády, na kotroly. Vytáhnutí samopalu na cigána s kudlou bude myslím fungovat líp. A platba pod hrozbou smrti celé rodiny taky… Lidí je dost, nábojů taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 5:41 pm    Předmět: Citovat

To, že Romy obcházejí v MHD obloukem jsem si zvykla. Ale i tak jsem proti řečím "Vytáhnutí samopalu na cigána s kudlou bude myslím fungovat líp.".

Ale mám i milý zážitek, když jsem revizorovi ukázala měsíčník a byl už den prošlý, tak mi jen řekl, ať si koupím nový a šel pryč. A přitom jsem měla koupený už nový, jen jsem prostě nechtě ukázala starý. Tak mě to potěšilo, ale vsadím se, že kdybych ten nový měsíčník neměla, tak mi pokutu vypíše, zákon schválnosti:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 7:09 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
To, že Romy obcházejí v MHD obloukem jsem si zvykla. Ale i tak jsem proti řečím "Vytáhnutí samopalu na cigána s kudlou bude myslím fungovat líp.".
Schválně jsem to vyvedl do extrému. Wink Nemyslím to vážně, neboj. Ale prostě je objektivně špatně, že nekontrolují všechny se zaměřením právě na skupiny, u nichž je od pohledu méně pravděpodobné, že lístek mít budou. Ať klidně revizory dělají nějací zápasníci, to kdyby si náhodou někdo něco zkusil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 7:37 pm    Předmět: Citovat

Já mám s MHD kupodivu dobré zkušenosti, i když se často pohybuju ve velkém městě (Ova), kde by se dalo vzhledem k více obyvatel očekávat víc podivných existencí. Co si pamatuju, tak v Ově vždycky kontrolovali i Cikány. Slyšela jsem hodně příběhů o protivných revizorech, ale zatím jsem takového nepotkala. Akorát jednou jsem platila pokutu, ale to byla moje blbost, omylem jsem si cvakla lístek, který už byl cvaklý Rolling Eyes Revizor i vypadal, že mi to věří, že to bylo nechtě, ale dal mi ji, naštěstí to tehdy ještě bylo za 500 a ne za 700.
Jinak mě příjemně překvapilo metro v Londýně, měla jsem před odjezdem hrůzu, že se hned první den ztratím, ale v pohodě, mají to fakt moc pěkně označené a jezdila jsem pak i klidně sama (zato jsem se v životě nevyznala v pražském metru, i když je mnohem menší Laughing).
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 7:46 pm    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Jinak mě příjemně překvapilo metro v Londýně, měla jsem před odjezdem hrůzu, že se hned první den ztratím, ale v pohodě, mají to fakt moc pěkně označené a jezdila jsem pak i klidně sama (zato jsem se v životě nevyznala v pražském metru, i když je mnohem menší Laughing).


Jak já. V Berlíně jsem neměla s u-bahn problém, šlo se v ní skvěle vyznat, za to v Praze v metru mám fakt problém, a sama se tam nikde pořádně nehnu Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 10:42 pm    Předmět: Citovat

Londýn - metro centrum, okrajové... nadzemky, lodě, vlaky.. nádhera (byla jsem tam 3x)

v Praze pomalu chodím s mapou metra (byla jsem tam milionkrát)

začínám vidět problém v ČR (a skoro ve všem) :X


Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 10:50 pm    Předmět: Citovat

Tak já mám v Londýně problém s těmi jejich věčnými uzavírkami stanic, rušením linek, přehazováním výhybek. Sedíte ve vagonu a najednou začne rozhlas kvokat, že si to rozmysleli a jede se jinam Confused

Zato jsem byla nadšena MHD ve Vídni. Super přehledné, dost čisté a jezdí často.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2012 6:45 am    Předmět: Citovat

Londýnské metro je podle mě docela v klidu, Pařížské taky (i když tam jsem nejezdila moc), v Praze teda taky úplně problém nemám...

Jink naše MHD je fakt vtipné, už dlouho je jedno z nejdražších v ČR a ty spoje vymýšlel nějaký idiot... Rolling Eyes Od nás do centra (je to kousek, ale když člověk spěchá, MHD hodně urychlí...) jezdí 3 autobusy - a všechny jednou v rozmezí 5ti minut, aby pak další půlhodinu (o víkendu hodinu) nejelo VŮBEC NIC Rolling Eyes A to už pak člověk může jít pěšky, čekat se nevyplatí.
Z druhého konce města k nám jezdí ve všední dny přímá linka, ale o víkendu ne (takže ségra se k nám o víkendu dostane jen s přestupem). No je tu vždycky veselo...

Tramvaj do vedlejšího města (jo, tramvaj jeden normálně lesem) je taky zážitek, je mi z ní vždycky strašně špatně (už od dětství) - ale to není asi její chyba Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.