Přírodní vlasová kosmetika O´right
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f33f88c80b69bd5dc0219b701f6440b4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 12:59 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Šok přišel při nanesení na vlasy. Ono to studí! Měla jsem po celé hlavě pocit, jako když v puse rozkousnu mentolku. Šok, ale příjemný Smile


To samé! Akorát jsem to neměla na pokožce hlavy, ale v obočí a nad obočím, velmi zvláštní Twisted Evil

Jinak jsem teprve vylezla ze sprchy, takže obrázek na šampon poskytnu pozděij Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 1:53 pm    Předmět: Citovat

Mela jsem rozepsany krasny prispevek, uz nemam nic. Sakra ... tak si budete muset pockat, az to sepisu znova (a znova to vsechno vyhledam ... Sad )

* * *

Tak i ja jsem mela moznost vyzkouset zelenocajovy sampon. Prave jsem vylezla ze sprchy, takze se jdu jeste zatepla podelit o dojmy, pojmy a prujmy, jez to na mne zanechalo Smile Hlavu jsem si naposledy myla v patek, nepouzila jsem nic pred ani po samponovani, pouze zelenocajovy sampon.

150 korun za 100ml samponu se mi od pocatku zdalo jako ponekud mnoho, vzhledem k tomu, ze uspesne doposud jedu na Balea MED (250ml za cca 50 korun Laughing), nicmene mnozstvi zelenocajoveho samponu, ktere jsem musela pouzit k tomu, abych mela pocit, ze se dostal uplne vsude bylo tak dvakrat az trikrat mensi, nez u zminovane Balei. Odhandem to byla cca padesatikoruna plus dvoukoruna na zadni cast hlavy.

Sampon je pomerne husty, nepeni (alespon ne mne, takze kdo by cekal hlavu plno bohate peny bude zklaman), nicmene myje dobre. Dokonce ze mne tekla oranzova voda jak pri prvnim myti po hennovani .. Laughing Jak moc hennu vymyva tedy uvidim do budoucna.

Vlasy pri myti o sebe nedrhly, necuchaly se, dokonce sly nasamponovane i rozcesat (toto bezne provadim pouze s kondicionerem za pomoci tangle teezeru). Dokonce bych rekla, ze mi vlasu vypadlo mirne mene nez pri bezne myci rutine. Taktez mohu potvrdit zajimavy vetraci efekt na hlave, diky obsazenemu mentolu Smile Prijemny, osvezujici pocit Smile

Smyvani slo hladce, nepouzila jsem ani kondicioner ani olej (soucast me bezne rutiny), presto po smyti samponu vlasy zustaly hladke a prijemne klouzave, sly dobre rozcesat i za mokra (opet s tangle teezerem, abych dostala pryc vypadane vlasy, ktere se mi motaji do tech, co na hlave jeste drzi).

Prozatim tedy dojmy vice nez pozitivni Smile Uvidim, jak to bude na delsi pouziti ... hlavu mam stale jeste mokrou, zabalenou v rucniku, takze report budu aktualizovat jak mi to bude schnout Smile

EDIT: Po proschnuti (subjektivne rychlejsim nez obvykle a to mi vlasy schnout docela dost rychle), objem je srovnatelny s mym beznym (tedy zadna zmena ani k lepsimu ani k horsimu), ovsem vlasy se prijemne rozcesavaji (a to jsem nepouzila ani olej ani kondicioner) a to dokonce i zlobive konce ... celkove jsou vlasy takove jemne a vzdusne, ovsem ne zplihle nebo vylozene rozlitane. Hlava mne prozatim nezere Smile

EDIT2: Druhy den a vlasy si stale zachovavaji objem a sypkost, nejsou "priplihnute" jako obvykle byvaji den po myti, ovsem jsou takove sussi ... pocitove jako kdyby byly necim obalene, ale ne neprijemne. Rozcesavaji se lehce hure nez kdyz bych myla normalne s kondicionerem, ale to se dalo cekat Smile

Uvidim, co prinese dalsi myti Smile

P.S. Jeste mam k vyzkouseni masku Peptide, ale o te az jindy, az uvidim, co se mnou dela samotny sampon Smile

A ted ke slozeni zelenocajoveho samponu:

Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Hydroxyethylcellulose, Lanolin, Fragnance, Menthol Crystal, Green Tea Extract, Polyquaternium-10, Climbazole, Citric Acid, DMDM Hydantoin IPBC


*

Vysvetlivky a ucel latek (co jsem nasla na netu, vetsinou je zdroj wikipedie nebo databaze kosmetickych ingredienci)

Sodium Cocoamphoacetate - jemna povrchove aktivni latka, ziskavana z kokosoveho oleje (myci agent + tvorba peny)

Sodium Lauryl Glucose Carboxylate + Lauryl Glucoside - kombinace latek ziskavanych z kokosoveho oleje a kukurice, dohromady tvori jemnou povrchove aktivni latku (myci agent)

Disodium Cocoyl Glutamate - latka ziskavana z kokosoveho oleje, funguje jako myci agent

Hydroxyethylcellulose - zahustovadlo ziskavane z celulozy, taktez napomaha stabilite peny

Lanolin - asi netreba predstavovat, funguje jako "kondicioner" (uhlazuje vlasy)

Polyquaternium-10 - (Quaternized hydroxyethylcellulose), latka ktera odstranuje naboj z vlasu (neguje ho) diky pozitivnimu naboji. Pusobi to na mne jako protistaticky prostredek aby vlasy neelektrizovaly Smile

Climbazole - latka casto uzivana pro osetreni mykotickych nemoci kuze jako lupy nebo exzem. Casto byva v kombinaci se Zinc Pyrithione nebo Triclorsan. Muze zpusobit lokalni podrazdeni kuze, zarudnuti, vyrazku a svedeni.

Citric Acid - kyselina citronova, zde funguje jako konzervant.

DMDM Hydantoin - latka ktera uvolnuje formaldehyd, jez vytvari nepratelske prostredi pro bakterie. Schvaleny a povoleny konzervant oznacovany jako bezpecny do koncentrace 0,2% volneho formaldehydu. Muze zpusobit alergickou reakci (kontaktni dermatitidu) u osob citlivych na formaldehyd a to at uz pri pouziti samotne, nebo i krizenou reakci s jinou latkou taktez uvolnujici formaldehyd.

IPBC - (Iodopropynyl Butylcarbamate), uspesne zabranuje tvorbe a rustu plisni a kvasinek. Schvaleny konzervant, ktery nese urcita rizika pri vyssich koncentracich, v nekterych zemich je uplne zakazan. Toxicky pri primem vdechnuti (napr. jako aerosol). Je pomerne siroce uzivany: http://www.allergeaze.com/PDFs/NA/NA44.PDF
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.


Naposledy upravil Jitt dne st prosinec 04, 2013 4:39 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 2:36 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem nakonec taky ozkoušela grýntýjový šampon (teda aspoň myslím, Bone když tak opraví). To zebání hlavy bylo moc vtipné a příjemné, ale želbohu tak jediné pozitivum. Druhý den mě výrazně kousala hlava a že bych měla nějak lesklejší nebo objemnější hároš, to jsem taky nepozorovala.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 3:12 pm    Předmět: Citovat

Taaak. Myla jsem v pátek a je úterý. Běžně myju 1x týdně. Zatím nemůžu říct, že by mě green tea šampon nějak uchvátil, už včera ráno jsem měla pocit, že by bylo třeba hlavu umýt. Každopádně otázkou je, zda to není tím, že jsem začla intenzivně nosti barety, čepice atd., tudíž mám vlasy nějak automaticky připláclejší Twisted Evil Šamponu dám ještě šanci, občas se mi stalo, že na poprvé jsem myslela, že šampon vyhodím a při dalších mytích nadšení Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 3:37 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
občas se mi stalo, že na poprvé jsem myslela, že šampon vyhodím a při dalších mytích nadšení Twisted Evil


Nevyhazovat, zasadit! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 3:55 pm    Předmět: Citovat

Housenka: Jen pokud ma tu stromovou verzi Wink Jinak do zeme zasadi jen prazdnou flasku Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 4:02 pm    Předmět: Citovat

Já jsem to pochopila tak, že se rozloží každá flaška, akorát že z tý stromový možná vyroste strom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 4:26 pm    Předmět: Citovat

Jo takhle, tak to pak jo Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: út prosinec 03, 2013 10:11 pm    Předmět: Citovat

Zkusil jsem Purple Rose Shampoo pro barvené a poškozené vlasy.

Ač jsem hlavu v životě barvenou neměl a netuším jaké poškození vlasů by se mě týkalo;-), tak po jeho použití se vlasy dobře rozčesávaly. Navíc ještě když jsem měl mokré vlasy, tak byly hladké, a nemusel jsem se bát do nich hrábnout. Příjemná změna o proti jiným značkám, které používám.
Vlasy se mi méně cuchaly. Velmi oceňuju, že prakticky necítím žádnou vůni, což je u mě velké plus. Přišlo mi, že se mi vlasy o něco méně třepí a při česání jsem jich nevyčesal tolik. I po třech dnech stále vypadaly dobře, když to srovnám s jinými šampóny, které používám.

Nějaká mínus: musím jej používat víc, než u jiných šampónů. Při prvním použití jsem použil pouze o´right a příliš nepěnil a nakonec jsem musel použít asi polovinu vzorku. Při druhém použití jsem si hlavu nejdřív opláchl jiným šampónem a teprve pak použil o´right. Pěnil lehce nadprůměrně. Množství šampónu, které jsem potřeboval, zůstalo téměř stejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 1:55 am    Předmět: Citovat

Takže i já přidám svůj report... měla jsem šampon Champagne Rose - Color Care Shampoo (Šampon s výtažky z bílé růže - Pro barvené vlasy)

Vlasy jsem si myla po 3 dnech, což je standartní doba momentálně, byly zaprášený od sucháče a už mastnější a lehce mě kousala hlava. Vlasy jsem normálně spláchla teplou až horkou vodou jako obvykle, nanesla stejný (čili cca dvě čajový lžičky) množství šamponu jako např. alverdího a vlasy umyla. Vůně byla taková jemná, růžová. Šampon pěnil dost, určitě by stačilo množství o třetinu menší, než jsem zvyklá třeba od Alverde, i tam ale dávám šamponu možná taky zbytečně moc... Stačilo jedno umytí, přesto mě vlasy přišly čistý dost. Nepoužila jsem žádnej kondiš, chtěla jsem zkusit i Ginkgo masku. Umytý vlasy jsem sušila v turbanu asi 5 minut, pak jsem do těch vlhkých vlasů do konců (15-20cm) nanesla tu Ginkgo masku. Nanášela se překvapivě snadno, stačilo docela malý množství (cca na 3 prsty). Masku jsem už neoplachovala. Po uschnutí jsou vlasy krásně hladký a hebký, cuchání na temeni a týle se nekoná (běžně ano), vlasy šly rozčesat snadno. Vlasy i po uschnutí jemně růžově voní, konečky voní po tý masce, vůni ale nedokážu popsat, je ale příjemná a jemná, nic otravnýho. Uvidím jak rychle se mi vlasy zmastí, zatím v pohodě, hlava nekouše.

Složení: Aqua, Ccamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Lauryl Glucoside Carboxylate, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Laureth-5, fragrance, Lactobacillus/Wasabia Japonica Root Ferment Extract, Guar Hydroxypropyltrionium Chloride, Superoxide Dismutase, Climbazole, Polyquaternium-10, Citric Acid, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate

EDIT: po přesně dvou dnech od mytí vlasy nejsou zmaštěný jako obvykle, hlava nekouše, takže za mě palec nahoru!!! Wink
_________________


Naposledy upravil Nikinka dne čt prosinec 05, 2013 5:19 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.