Jak přežít horko?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=44e68260b27a556fc713e06f4140977aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ultraviolet
21-40
21-40


Založen: 29.4.2012
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2012 9:58 pm    Předmět: Citovat

Pokud jde o horko v bytě, hodně může pomoct, když zabráníte tomu, aby se slunce přímo opíralo o skla oken. Ideální jsou venkovní žaluzie (pokud zatáhnete závěsy vevnitř, sklo se stejně rozpálí a "topí"), nouzovka bílé prostěradlo přivřít zvenku do rámu okna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 4:30 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem - ledová nebo hodně studená sprcha, stejně jako pití vychlazených a ledových nápojů je úplná blbost. To se člověk ochladí MOC a tělo to pak kompenzuje tím, že se začne víc potit a za chvíli je víc vedro než předtím.

My včera strávili příjemný den venku na akci - po většinu času jsem byla pod stromem se slamákem na palici a bylo mi i ve dvou tunikách až na zem rozhodně líp než všem, co se všude táhli jak smrad v kraťasech na zadek (mluví mé krásné škodolibé já Twisted Evil ). Dokonce i cesta vlakem byla k přežití, bo přiotevřené okno.

Jináč proti vedru dělám taky spoustu věcí, co už tady padly - chladit lokty, zátylek (potažmo i namočit vlasy), kotníky. Když je dusno a moc vedro (od 32C výš), nenosit nic ani vzdáleně těsného, hodně pít. Doma mít furt stažené žaluzky krom noci, mít oevřeno do průvanu (díky tomu je u nás skvěle dýchatelno i přes to, že lodžie a obývák jsou na jih a ložnice s kuchyní na východ, takže by tam ráno mělo být k padnutí - není).
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 5:40 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
nenosit nic ani vzdáleně těsného

Jawohl. Snad nikdy mě nepřestanou fascinovat lidé, kteří se ve 35°C ve stínu navlečou do řádně upnutého tílka a mikrošortek/minisukně a myslí si, jak jim tak bude méně vedro...no, s největší pravděpodobností nebude.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 6:23 pm    Předmět: Citovat

Jo, byla jsem na téže akci co Morgyš a překvapivě dobře mi bylo i v oblečení z hrubé vlny, které jsem měla připravené až na večer, ale anžto mě bylo třeba šoupnout do jiné doby, nezbylo, než mít na sobě vlnu i přes polední žár. On je to překvapivě dobrý izolant, bakt že jo Smile

A pamatuju si, že před nějakým čtvrtstoletím se sousedka v paneláku (byt pod střechou, žádná izolace, okna na jih) v létě balila do mokrého prostěradla. Byla to stará paní, okolo sedmdesátky a od června do srpna prostě odkládala oděv a přeblékala se v římskou miss mokré tričko. Neustále měla ve vaně napuštěnou studenou vodu, v ní několik prostěradel a jak na ní jedno zashclo, hodila jiné. Dodneška mě to fascinuje, ale mohlo by to být slušné řešení pro Dalaria.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 6:46 pm    Předmět: Citovat

Bone, to je ale stará vesta Wink Priessnitzův obklad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 6:50 pm    Předmět: Citovat

Ale ten se zpravidla nepřikládá čtvrt roku v kuse Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 7:06 pm    Předmět: Citovat

no když musíš, tak musíš. Přes to vlak nejede.

A zimní verze byla s teplou vodou? Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ihmissusi
321-600
321-600


Založen: 27.8.2010
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 7:13 pm    Předmět: Citovat

Ehm ... Nechci být velký rejpal, ale nemá čirou náhodou ten Priessnitzův obklad přesně opačný efekt? Dávali mi kdysi dávno při angíně na krk mokrý hadr a přes něj se dal igelit. Laughing Říkali mi, že to mám od pana Prince a že mě to uzdraví Laughing
A rozhodně neochlazoval. Teplota se sice na pár minut sníží, ale po chvíli dochází k přehřátí, takže přímo to bych určitě na horké dny nedoporučila Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 7:20 pm    Předmět: Citovat

nejsem znalec, ale asi to není jediný obklad (já měl v těch lázních dávat větší pozor). Ale tak, jak se chladila výše uvedená babča, chladila ex malou při horečkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2012 7:23 pm    Předmět: Citovat

Btw, kamarád s přehřátýma a uchozenýma nohama včera dal na mou radu a vrazil si končetiny do škopku s ledovou vodou. Následně asi hodinu vrněl jak drbaná kočka Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.