EMO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=978d9dfcfac12d9bab7f5054d4e577b1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Awerin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.5.2007
Příspěvky: 1069

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 1:44 pm    Předmět: Citovat

No upřímně z vlastních nýnějších zkušenností můžu říct, že v pubertě to s váma hází všemi směry.Narozdíl od ostatních, kteří se snaží jít s davem se snažím být vyjímečná.Je to součást mě už od narození.Nesmířím se s průměrem.Koneckonců o tom svědčí i moje vlasy.Jsem jediná dlouhovláska ve třídě.V 5 letech jsem si vymyslela že chci hrát na harfu.V 10 letech jsem si to sama zařídila.Našla jsem si někde na autobusové zastávce plakát přilepený ke sloupu že jakási harfistka bude mít v kostele koncert.Já uprosila mámu a šlo se.Když skončil koncert, potají jsem se vytratila a domluvila jsem se s tou harfistkou, jestli by mě neučila(byla to profesorka na hudebním gymnáziu) dala mi číslo at jí máma zavolá a bylo to.Rok na to jsem se dostala na hudební gympl.A samozřejmě to moje krasobruslení.Ale to není jenom o koníčkách.Nikdy nezapomenu na to, když jsem byla malá, musela jsem mít všechno extra.Všechny děti šly do školy s normální taškou s dětským potiskem ale já ne!Já musela mít tašku barbie.Ne však s jakoukoli bárbí.S motýlkovou barbie z jednoho z mých oblíbených obrázků.Tak se hledalo a nakonec našlo.Moje osobnost se prostě vymyká průměru.A ostatní o mě říkají že jsem povahový unikát.Takový společenský introvert.Nejukecanější holka ze třídy co o sobě nikdy nemluví.Já se vždycky shrnu ale pak jako bych neexistovala.Raději poslouchám věci o ostatních než abych mlela o sobě.Jenom abyste věděli jak to se mnou je.Jinak mám kamarádku které se líbí EMO.Já jí to tak trochu vyvracím.Je to doopravdy o ničem. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Lidi, tak tomu jsem se opravdu musela smát, jak je to trapné Laughing Laughing Chápu, že někdo takové pocity opravdu má, že se to v něm takto odehrává, že neví co sám se sebou, že se mu líbí depresivní obrázky. Ale to určitě není člověk, který by to ventiloval na netu nebo někde jinde, to by byl sám proti sobě.
Tohle co vidíme, tento EMO styl, to je prostě móda, úplně přesně jak to napsal Vlkůň: obleču se černě, udělám si linkama kruhy pod očima, budu čumět na depresivní obrázky a budu strašně projevovat city a tvářit se co nejcitlivěji. A sakra, já u toho nic necítím. Ale nevadí, hlavně že jsem EMO. Takto je to asi u většiny.
Awerin: jasně, taky u sebe cítím něco podobného.. Já osobně se snažím být něčím vyjímečná, ale přitom spíš nenápadná. Třeba taky zrovna ty dlouhé vlasy. Není to věc, pro kterou si zajdu do obchodu a koupím si to, abych byla vyjímečná. Dlouhé vlasy nemůžu mít ze dne na den a když už je mám, musím se o ně starat, není to "hračka", kterou jen tak zahodím, když mě omrzí a pak vezmu zpátky, když ji zase chci. A tohle každý nemá, radši se nechá módně ostříhat a "machruje" s módním účesem, já "machruju" s dlouhodobou péčí. Nevim, jestli jste to pochopili (neumím psát), ale to je jedno, dostala jsem se trochu od tématu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 4:19 pm    Předmět: Citovat

Jo a teď jsem ještě dočetla ten článek:

"Homosexualita není podmínkou ani pravidlem!" Laughing Laughing Laughing
Tím snad chtěli napsat něco jako je dobré, když jsi gay, vypadáš citlivěji, ale nemusíš se přemáhat jestli nechceš Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
ilona napsal:
...nic - částečně je to provokace, částečně touha odlišit se od dospělých.Ale některé prostřednictvím svých blogů fakt volají o pomoc - dcera mi ukazovala nějakou slečnu, která tam popisovala, jak se poškozuje -řeže, pálí... pokud je to pravda, potřebovala by odbornou pomoc Exclamation


O tom sebepoškozování byl nedávno článek v Reflexu. netušila jsem, že něco takového existuje! Shocked


no, ja kdyz me bylo kolem 14-16, tak sem kolem sebe mela par lidi, kteri se rezali, palili cigaretama a tak... moje dost dobra kamoska mela porezane ruce a nohy skoro po cele delce v takove hustote, ze to byla skoro souvisla plocha.... Sad a v te dobe jeste zadny takovy blogy neexistovaly....
pokud si vzpominam, tak vetsinou mluvili o tom, ze citi tolik bolesti uvnitr, ze se snazi ublizot si nekde na tele, coz trosku uvolnuje to napeti uvnitr... (mozna to vyplavuje nejake hormony, nevim? ) a je to i takovej druh sebetrestani, ...za to , ze nejsem dost chytra, dost krasna, ze me nemiluje ten, koho miluju..... je to projev nenavsiti k sobe samemu....a vznika na tom svym zpusobem zavislost... casto chtela prestat, precijem vam z toho zustanou casto jizvy atd, ale pak prislo nejaky trapeni, nejaka nova rana, novy zklamani atd, a jelo to odznova....je to navykovy chovani, se kterym se tezko prestava, ...
nemyslim, ze by to byla jen moda souvisejici s emo nebo jakymkoliv jinym zivotnim stylem, svedci to podle me spis prave o te bolesti uvnitr, pocitu bezmoci, o tom, ze neumis vyresit svoje problemy jinou cestou....
je to hodne smutny a hodne velka bezmoc pro ty lidi okolo, kteri se na to divaji, snazi se pomoct a neumi to Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 5:23 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Chaluzska napsal:
:lol:to by mě zajímalo, co se dneska těm mladejm tak příšernýho děje, že musí být takoví pesimisti a tvářit se smutně a vyhledávat takový chmurný obrázky Rolling Eyes


To bylo přeci vždycky, jenom se to různě projevovalo Wink Třeba v 19. století romantismus, Utrpení mladého Werthera, Na větrné Hůrce, K.H.Mácha...všichni romantici chodili v černých pláštích a širácích, dělali vandry do přírody, aby tam prožívali rozervané stavy svých rozervaných niter, tvořili rozervané romány a rozervané obrazy, občas nějaká ta sebevraždka...Nešťastná láska k rozervaným krasavicím s melancholickými výrazy, které umíraly na souchotiny...mystické vytržení a obliba různých obskurních kultů...vždyť je to skoro to samé Very Happy


tak tak, on ten negativismus, pesimismus, pochmurnost a spol. asi k urcitymu veku patri... clovek hleda svoje misto na svete a to je velkej a tezkej ukol.... ja bych se tomu emu tak nevysmivala, pro hodne tech decek je to asi dulezity, ze nekam patri, ze i nekdo dalsi proziva takovyhle temny pocity,.... a je stadnickej vek, kdy je parta a moda a styl a tak dulezity ,... za par let uz zase bude dobre, ani nebudou vedet jak si myslim.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 5:30 pm    Předmět: Citovat

Nika: jo, jo, určitě jsou lidi, co se tak cítí. Ale tím, jak se o tom začalo mluvit, začali se o tom dělat blogy, atd. se z toho stala "móda" a hodně pubošů se tím chtějí zviditelnit nebo já nevim, prostě na ně sedí to, co psal Vlkůň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2007 5:58 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:

no, ja kdyz me bylo kolem 14-16, tak sem kolem sebe mela par lidi, kteri se rezali, palili cigaretama a tak... moje dost dobra kamoska mela porezane ruce a nohy skoro po cele delce v takove hustote, ze to byla skoro souvisla plocha.... Sad a v te dobe jeste zadny takovy blogy neexistovaly....
pokud si vzpominam, tak vetsinou mluvili o tom, ze citi tolik bolesti uvnitr, ze se snazi ublizot si nekde na tele, coz trosku uvolnuje to napeti uvnitr... (mozna to vyplavuje nejake hormony, nevim? ) a je to i takovej druh sebetrestani, ...za to , ze nejsem dost chytra, dost krasna, ze me nemiluje ten, koho miluju..... je to projev nenavsiti k sobe samemu....a vznika na tom svym zpusobem zavislost... casto chtela prestat, precijem vam z toho zustanou casto jizvy atd, ale pak prislo nejaky trapeni, nejaka nova rana, novy zklamani atd, a jelo to odznova....je to navykovy chovani, se kterym se tezko prestava, ...
nemyslim, ze by to byla jen moda souvisejici s emo nebo jakymkoliv jinym zivotnim stylem, svedci to podle me spis prave o te bolesti uvnitr, pocitu bezmoci, o tom, ze neumis vyresit svoje problemy jinou cestou....
je to hodne smutny a hodne velka bezmoc pro ty lidi okolo, kteri se na to divaji, snazi se pomoct a neumi to Crying or Very sad Rolling Eyes Crying or Very sad ...


Řekla bych, že takoví lidé potřebují odbornou pomoc, a upřímně si ani moc nemyslím, že by to mělo s EMO příliš co do činění. EMO mi totiž připadá jen jako taková hračka, myslím, že lidé, kteří mají opravdu problém se sebepoškozováním to asi většinou neventilují takovým způsobem na netu. Většina těch děvčat (teda mám pocit, že jsou to hlavně holky) by si asi velice dobře rozmyslela, než by si způsobila takovou ránu, jakou tak rády a často vystavují v těch svých galeriích. A pak taky ono tam bývá vedle sebe naplácáno jedno přes druhé - vedle těch obrázků sebepoškozování roztomilé věci, zvířátka, spousta růžové apod. Připadá mi to jako takový odvar všeho možného, často navzájem protichůdných věcí, a proto je mi EMO spíš směšné než cokoliv jiného. Je to taková podivná splácanina všeho možného a ze všeho nejvíc to na mě působí jako křečovitá a prázdná póza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 7:10 am    Předmět: Citovat

EMO - jen současná moda -náctiletých, za pár měsíců bude moderní úplně něco jiného a EMO bude "trapný"- Opravdové sebepoškozování - to je stav duše, kdy se dotyčná osoba snaží psychickou bolest na chvíli zahnat tou fyzickou bolestí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 2:05 pm    Předmět: Citovat

tak pred nedavnem jsem narazila na dve emo slecny,jedna horsi nez druha Rolling Eyes bylo jim tak trinact ctrnact a mely na hlave odrosty cerne barvy a umastenou patku ,no me se to nelibilo Confused A jen sem prosla(to sem zrovna mela ten uces plny kvetin co mam v ikonce) a hned jak sem prosla tak spustili:"no urcite bych nosila kytky v hlave..(doslova)"No ja mela co delat abych se nezacla smat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 2:38 pm    Předmět: Citovat

já nesnášim EMO, i když ty děti chápu,hledaj se,já jsem se sice hledala jinak,ale taky hledala,EMO je pubertální styl,který chce ukázat ostatních lidem depresivitu dospívání a nechápavost dospělých atd.,myslim si ale že u hodně lidí je to jen póza,styl,IN móda.různé postroje 14letých lidí na mě někdy působí hrozně teatrálně,přesně jak bylo řečeno, černé oční linky,černé oblečení,kluci dlouhá ofina až k nosu, dost depresivní výraz,ale co,někomu se nemusí zdát moje vyjadřování...
nemám EMO ráda protože to mám spojené s kapelou tokio hotel,jejichž hudební schopnosti neodpovídají ani jejich věku(radši nemluvím o zpěvákovi)
no nic,je to jenom přechodný styl,asi tak, jako já a mý známý jsem chodili na koncerty jako punkeři,ověšení řetězy,propíchaní špendlíky apod:))) Laughing byla to sranda,tak jsem z toho nakonec vyrostli,někdo se našel ve slušňákovi v košilce,někdo v metálu,rocku, někdo v hippies,někdo v discu,nebo ani v jednom...tak to přejde i je...


s gothicem bych to rozhodně nesrovnávala,gothic je vyzrálejší,vznešenější,rozdíl je i v muzice a podobně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.