DEC Plugs
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fc97bdb72a820bf6410bb53f2ec4826fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2012 10:28 pm    Předmět: DEC Plugs Citovat

Kde zacat... Asi srdcervucou zivotnou story, ze? Wink
V ranych zaciatkoch mojej burlivej puberty som zacala mat problem s typickymi suchymi lupinami. Mamina nakupila sampony z lekarne, ktore viac-menej nepomahali, ale ja som bola stastna, ze robim aspon nieco pre to, aby som umelo nezasnezovala zjazdovky v polke leta. Rolling Eyes Cca o 2 roky sa vsak sucha koza dala na ustup a objavili sa male kusky niecoho neidentifikovatelneho a gulateho. Asi ina forma lupin a tak som pokracovala so specialnymi drahymi samponmi. Az doteraz.
8 rokov som bojovala proti niecomu, co s lupinami nema absolutne nic spolocne a za co som sa casto hanbila jak pes. Obcas som dokonca nadobudala podozrenie, ci nahodou nemam vsi, ale myslienka, ze by som tam tie potvory mala prakticky takmer pol zivota a za cely ten cas ma nic nekuslo, nevidela som jedinu vos a nikto ich odo mna nechytil, mi prisla absurdna.
Prednedavnom som narazila na tento popis a sedi to do bodky: "DEC plugs (desquamated epithelial cells) may occur when oil glands in the scalp work to compensate for the drying effects of chemical treatments. They are bright, white, irregularly shaped clumps of fat cells stuck to the hair."
V principe teda ide o vylucky mazovych zliaz, ktore reaguju na prehnanie vysusanie a vytvaraju potom tvrde biele-zlte gulicky, ktore sa prichytavaju na vlas a idu pomerne jednoducho stiahnut prstami dole. Cize nie, na moje velke potesenie sa mi potvrdilo, ze hnidy to nie su urcite. Laughing
Taktiez som si dala do spojitosti dalsie veci a vsimla nasledovne - vacsina mojich vypadnutych vlasov ma korienok do gulata obaleny touto hmotou. Byvaly aj terajsi priatel - u nich som to na vypadnutych vlasoch nevidela ani raz.

Neviem, ci som tu jediny hybrid, s niecim tak prapodivne uchvatnym na hlave, ale pokial by to pomohlo aspon niekomu objasnit jeho podobny problem (popripade vyviest splasenych rodicov z omylu, ze ich ratolest ma uz par rokov vsi Very Happy), budem rada. Ja s drahymi samponmi koncim, skusim nieco lacnejsie a menej chemicky invazivne a snad sa mi to niekedy v zivote podari dat do poriadku. Cool

Nejake dalsie odkazy:
http://www.howtocureheadlice.com/Headliceandnits.html
http://www.licesquad.com/index.php/resources/identifying-headlice.html
http://www.headlice.org/faq/notnit.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2012 10:42 pm    Předmět: Citovat

Tyjo, o téhle potvoře jsem v životě neslyšela. Jdu studovat!
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2012 11:29 pm    Předmět: Citovat

Tyjo, takovy "veci" mam v hlave taky, ale nikdy by mne nenapadlo to resit Very Happy ... obvykle treti/ctvrty den od myti mne zacne trochu svedit hlava a pri poskrabani mi takovy "bobulky" obcas zustanou za nehty, nebo jsou na korincich vypadenych vlasu, jak pises.

Hmmm ... reakce na nadmerne presusovani ... zvlastni. Pouzivam setrny sampon, myju jednou, max dvakrat tydne, nepouzivam zadny styling ...

Ale taky je fakt, ze mi to nikterak nevadi, umytim hlavy to zas na chvili "zmizi". Smile

EDIT: Tyjo tu bude asi pomerne frekventovane slovo Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2012 11:41 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
EDIT: Tyjo tu bude asi pomerne frekventovane slovo Laughing

Tyjo, máš recht Laughing Laughing Laughing
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2012 11:50 pm    Předmět: Citovat

Tyjo ... Laughing ...

Sorry, si neslo odpustit ... Laughing Laughing Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2012 11:51 pm    Předmět: Citovat

Tyjo, tak ja teda ziram, ze v tom nie som sama. Laughing Nie ze bych ti to priala, Jitt, to boze chran, ale uz mi je za tie roky vazne docela trapne z tej mojej gebule nespokojnej a nikto nevie poradit co s tym. Rolling Eyes
Presne ako hovoris, po umyti chvilku klud a o par dni je to spat. Confused Hoci poslednych par umyti som namiesto Vichy pouzila Blond Alverde a uz asi 3 tyzdne patlem BQ U a zda sa mi, ze nejaky pokrok hadam aj badam... Ale nechcem to zakriknut, takze zatial som shhh. Wink
Rozhodne ale musim poklepat, kedysi to byvalo aj horsie - prehrabla som si vlasy, hodila omylom par pramenov cez regulernu vlasovu cesticku a odokryla tak vylozene "hniezdo". Fuj, hnus pomysliet. Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne červenec 22, 2012 12:50 am    Předmět: Citovat

Je fakt, ze ja to nemela nijak moc ... proste sem tam obcas, asi jako se sem tam obcas nekomu vyhodi pupinek na obliceji a jinak ma ksichtik jak detskou prdelku. Rozhodne jsem to nechtela nijak shazovat Smile

A abych nezapomnela ... tyjo! Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majduschka
321-600
321-600


Založen: 28.3.2011
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 3:26 pm    Předmět: Citovat

fujky... jak se tyhle potvory nazývaj česky někdo neví? asi to nějaký slabší variantě mám :-s je fakt že umejvám někdy i každý den, ale snažím se používat v poslední době bezsilikoňáky a bez parabenů a takovejch(myslíte že to může mít taky vliv???), ale fakt mám z práce zapocenou a usmrděnou hlavinku, takže vlasy vyprat musím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 5:32 pm    Předmět: Citovat

Ciste teoreticky by to podla toho popisu vplyv mohlo mat.
Ak je to vazne sposobene bud viac drazdivymi chemikaliami v samponoch alebo castym umyvanim (tj. odmastovanim), ktore sa pokozka snazi vykompenzovat vacsim mnozstvom mazu...
Tak len co clovek narobi, ked je vonku teplo a on sa poti jak prasa, popripade este ako bonus zije v znecistenom velkomeste. Tam asi styl "prirodny sampon 1x tyzdenne" zial fungovat nebude. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sstrange
321-600
321-600


Založen: 11.2.2012
Příspěvky: 397

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2012 7:42 pm    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Fuuha tak to je to??? Ja som si myslela, že mám niaké zväčšené korienky alebo čoVery HappyVery Happy Večne som to skúmala na tých vypadnutých vlasoch a dávala dole z korienkov.. sranda.. nevedela som,že aj takáto vada má už pomenovanie:D Idem si o tom pozisťovať viac, lebo teraz ma to zaujalo.. A nemohlo by to spôsobovať aj niako padanie vlasov? Či to už preháňam?Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.