DEC Plugs
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=58760a422e9a78f49b5dc13f7c8cdfdaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: pá červenec 27, 2012 12:58 pm    Předmět: Citovat

Nemyslim, ze prehanas, uz aj mna to par krat napadlo. Ci ten pevny maz nahodou neupcha korienok, ten nedostane dostatok zivin, oslabne a nakoniec vypadne.
Prave tak zaciatkom puberty, ked sa mi to zacalo objavovat, mi aj zacali pri umyvani viac padat vlasy (z par kuskov sa razom stali plne hrste), takze by to davalo zmysel.
Ale nechcem robit unahlene zavery, je to len moja teoria. To padanie moze sposobovat prakticky cokolvek, od splasenych hormonov az po ruzoveho vesmirneho ponika (apparently). Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 9:43 am    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:
Nemyslim, ze prehanas, uz aj mna to par krat napadlo. Ci ten pevny maz nahodou neupcha korienok, ten nedostane dostatok zivin, oslabne a nakoniec vypadne.
Prave tak zaciatkom puberty, ked sa mi to zacalo objavovat, mi aj zacali pri umyvani viac padat vlasy (z par kuskov sa razom stali plne hrste), takze by to davalo zmysel.
Ale nechcem robit unahlene zavery, je to len moja teoria. To padanie moze sposobovat prakticky cokolvek, od splasenych hormonov az po ruzoveho vesmirneho ponika (apparently). Rolling Eyes


Samozrejme, že to tak je! .. (pretože tuk, alebo olej je nerozpustný vo vode, tak ho pri umývaní vlasov nevymyješ, a prípravky na vyživovanie sa ku takémuto korienku už nedostanú, vlások sa postupne "udusí" a vypadne.... To mi bolo vysvetlené trichologičkou..... Ja sama mám taký takmer každý ktorý vypadne, a keď ostránim tú "guľku", tak svoje korienky takmer nemám / to mi tiež povedali/ ... Do istej miery by to mali odstraňovať alkoholové a iné prípravky na čistenie pokožky, tak ako ja mám teraz ten biosalin... Ale ináč, môžem vodičkovať trikrát denne, ale proste v takýchto teplách sa mi pokožka aj tak nesmierne mastí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 9:48 am    Předmět: Citovat

Dokelu, ja zasa od detstva používam len šampóny na mastné vlasy aby sa tak rýchlo nemastili ... to je ináč to najhoršie pod slnkom pre vlasovú pokožku... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 10:02 am    Předmět: Citovat

Nech hladám ako chcem, neviem nájsť článok o tom ako s týmto problémom zatočiť. Nenašli ste náhodou taký? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 10:37 am    Předmět: Citovat

Kvetinka06 napsal:
Samozrejme, že to tak je! .. (pretože tuk, alebo olej je nerozpustný vo vode, tak ho pri umývaní vlasov nevymyješ, a prípravky na vyživovanie sa ku takémuto korienku už nedostanú, vlások sa postupne "udusí" a vypadne....

No ale presne na to su v samponoch tenzidy. Znizuju povrchove napatie vody, tym dovoluju aby sa ta mastnota (olej) s vodou zmiesavala a aby bolo umyvanie efektivne a vlasy zbavene mastnoty.
Samotne riesenie tohto problemu som nenasla, ale myslim, ze to je vcelku logicke - ak je to obrana pokozky pred nadmernym vysusanim, treba zacat skusat nieco menej agresivne, mozno prirodnejsie, napr. bez SL(E)S a podobnych chobotin. Je to zial zrejme beh na dlhu trat a stylom "pokus-omyl". Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 10:46 am    Předmět: Citovat

Zlatushiq: ano, na mastnou dráždivou pokožku by se měli používat spíše jemné šampony. Nebo hydratační. Bohužel to každý vzdá, protože na výsledky se čeká dlouho, mě trvalo rok, než se kůže uklidnila a doteď když jí něco podráždí tak mám zmaštěnou hlavu do pár hodin. Ale po šamponu na mastné vlasy bych už nesáhla a už vůbec ne se silikony. Ale každý jsme jiný a můžu napsat jen svou zkušenost, která nemusí pomoct každému Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 11:53 am    Předmět: Citovat

Fíííí, teda vlastně tyjo, to mám taky Shocked sice ne vždy a asi ne tak masivní, jak tady někteří píšete, ale hodněkrát jsem měla vypadlý vlas obalený tím tentononc a naivně jsem si myslela, že mám tak silné kořínky Laughing Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.