Ředit šampon či nikoliv?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7faf7f65931f940fa7e2cfaa87a0180aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lily
321-600
321-600


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 6:50 pm    Předmět: Citovat

Lenno - tobě vážně stačí 2 šampony za rok? Já kupuju minimálně 4. Myju si vlasy 2krát týdně a šampon ředím vodou. Nikdy mi nepřišlo, že bych ho na vlasy dávala nějak moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenna
161-320
161-320


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 9:33 pm    Předmět: Citovat

Lily napsal:
Lenno - tobě vážně stačí 2 šampony za rok? Já kupuju minimálně 4. Myju si vlasy 2krát týdně a šampon ředím vodou. Nikdy mi nepřišlo, že bych ho na vlasy dávala nějak moc.


Vazne staci, take je redim, myju tak 3x tydne, samozrejme pouze pokozku, ne delku, to by vlasy vysusovalo, stekajici sampon zbytek umyje. Nesnazim se vytvorit super penu, vystaci opravdu malo samponu a vlasy jsou ciste. Mimochodem, muj kratkovlasy pritel spotrebuje take minimalne 4 baleni za rok Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá listopad 24, 2006 11:25 pm    Předmět: Citovat

Holky, vy ředíte šampon vodou? Vždyť to pak musí být tak řídké, že vám toho většina úplně steče dolů a jen se tím šamponem plýtvá! TAková předpotopní záležitost....To dělal můj první přítel. Vždy si pak vylil na hlavu šamponovou vodčku, všechno to steklo do vany a na hlavě mu nezbylo nic. Tohle bylo podle mne potřeba kdysi, když byly šampony ještě v prášku a bylo tedy třeba je rozdělávat vodou! Very Happy Proto se teĎ dělají krémové, aby šly dobře rozetřít! Možná proto vám ten šampon dlouho nevydrží...Já mám jiný trik. Vlasy dobře namočím a těsně před tím, než na ně plácnu šampon, si na ně ještě liju sprchu. Efekt je stejný, ale šampon zůstane krémový, na hlavě, a nesteče ho ani kapka.
Návrat nahoru
Lenna
161-320
161-320


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: so listopad 25, 2006 7:11 pm    Předmět: Citovat

[quote="Fairy"]Holky, vy ředíte šampon vodou? Vždyť to pak musí být tak řídké, že vám toho většina úplně steče dolů a jen se tím šamponem plýtvá! TAková předpotopní záležitost....To dělal můj první přítel. Vždy si pak vylil na hlavu šamponovou vodčku, všechno to steklo do vany a na hlavě mu nezbylo nic. Tohle bylo podle mne potřeba kdysi, když byly šampony ještě v prášku a bylo tedy třeba je rozdělávat vodou! Very Happy Proto se teĎ dělají krémové, aby šly dobře rozetřít! Možná proto vám ten šampon dlouho nevydrží...Já mám jiný trik. Vlasy dobře namočím a těsně před tím, než na ně plácnu šampon, si na ně ještě liju sprchu. Efekt je stejný, ale šampon zůstane krémový, na hlavě, a nesteče ho ani kapka.[

Ale mne prave ten sampon vydrzi dlouho! A redit musim vsechno, mam precitlivelou pokozku, takze vysoke koncentrace chemickych latek, nebo mnoho slozek v samponu by mi nadelalo na hlave paseku Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Já začala šampón ředit a nesteče, ihned se na vlasech napění, a to víc než předtím, takže ho stačí opravdu maloučko Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 1:49 pm    Předmět: Citovat

Taky šampon ředím, asi 1:10 Smile. Nedělám to kvůli šetření ( i když je to příjemný vedlejší efekt - balení 250 ml mi vydrží tak 3/4 roku i déle), ale kvůli citlivé vlasové pokožce. Navíc když neředím, tak mám našamponováno pouze na tom jednom místě, kam se mi povedlo ten šampon plácnout (rozetřu v dlaních a snažím se nanášet rovnoměrně, ale stejně se nedaří), kdežto při ředění se ta vodička rozleje všude a je to paráda! Musí se lít samozřejmě po částech a trošku opatrně, ale to není problém.

Některé šampony (např. Alcina - 1:4) se ani neředěné nesmí používat.

Umývám také jenom vlasy na hlavě, délkám stačí to spláchnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Violet
161-320
161-320


Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

na vaše rady jsem ředila, ředila a ředila - a šampon nepěnil a nepěnil O_o takže jsem ho ve výsledku vyplácala dvakrát tolik.... asi to bude chtít jinou techniku Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

Violet: Zvláštní Shocked U mě technika veškerá žádná, trochu šampónu do kelímku, přidám vodu, zamíchám a rozlévám k pokožce hlavy (stejně jako Tereza umývám jen u hlavy, délkám postačí spláchnutá pěna), možná to záleží na šampónu...

Teď mi napadlo, šampónuješ vlasy 2x? Mě totiž napoprvé taky nikdy nepění, protože jsou vlasy moc mastné, takže je nejdřív odmastím trošičkou šampónu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikineczka
81-160
81-160


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 6:31 pm    Předmět: Citovat

Já sem taky začla ředit. Doma sem nikdy šampon neředila a ni mě to nenapadlo. Pak sem začla chodit na bazén a když si tam myju vlay tak se mi ten šampon zředí sám páč mi do toho teče trocha vody ze sprchy(sou tam takový ty mačkáte co se zmáčknou a voda teče jen určitou dobu a pak mačkáte znova). No a zjistila sem, že se mi potom vlasy míň mastí. Prostě to ty vlasy tak nezetěžuje. Teď to dělám taky tak i doma a je to v poho. A to že se nedělá pěna mi nevadí. Pěnu nepotřebujete abyste si umyly vlasy. Některé přírodní šampony taky vůbec nepění ale umyjou vlasy dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Calwen_
8-20
8-20


Založen: 11.3.2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2008 12:45 am    Předmět: Citovat

Nejde ani tak o šetření šamponem jako o šetrnost k vlasové pokožce. Drtivá většina šamponů, která se u nás prodává jsou koncentráty a ředit by se nejen že měly ale mají. Hlavní je mít vlasy pořádně mokré, pak si nanést na ruce malé množství šamponu, s pomocí vody ho co nejvíc napěnit a teprve pak nanést. Šampon samotný se nanáší jen k hlavě a délku vlasů se umývá jen pěnou, která steče dolů(opět pomůže voda). Vlasy by se měly umývat 2x. Nejdřív taková předpříprava, kdy stačí toho šamponu opravdu malinko, aby se vlasy odmastily a aby to při druhém šamponování opravdu pěnilo a pak teprve opravdové čistěníSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.