Vlny a kudrny: jak na ně?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Líbí se vám vlny udělané žehličkou?
Ano líbí, ale neumím je...
44%
 44%  [ 16 ]
Nelíbí...
25%
 25%  [ 9 ]
Ano, párkrát jsem si je udělala...
30%
 30%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 7:06 am    Předmět: Citovat

Tak ono to možná souvisí s dálkou, že Loepsie v tom filmu má ty vlasy prostě kratší, mám takovej dojem, že když jsem ponožkáč zkoušla na vlnění "před patnácti centimetrama", tak to taky vlnilo líp (ale o moc líp to nedrželo).
Jinak ono tužidlo zase takovej dryják není, alespoň s mejma citlivkama vychází dobře, dávám si ho po každým mytí (bez nějakýho natužený moje jemňuchy prostě nefungujou dokonce ani rovný), akorát ho občas prokládám nějakou přírodnější metodou, ať ho nemám na hlavě furt. Takže bát se nemusíš.
Normálně protřebu, stříknu si pěnu na dlaň (asi zkus začít tak velikostí golfovýho míčku) a prostě se to snažím nějak rovnoměrně zapracovat do vlasů a pak projedu kartáčem, aby to bylo rovnoměrný. Různý gely mi vyhovujou míň než pěna, ale kdybys to chtěla zkusit, tak přesně jak říkáš - rozetřít v dlaních a roznýst do celejch vlasů (nebo aspoň na ten úsek, kterej chceš natužit. A výjimka potvrzuje pravidlo, takže mám jeden gel, kterej fakt příjemně natuží a je moc fajn, a navíc přírodní - a to je od Logony Style and Shine. A stačí ho celkem maličko, tu krabičku už mám docela dlouho. A pak ještě nebyl špatnej jeden od santé. Akorát u nich je lepší aplikovat ještě do poměrně vlhkých vlasů a pročesat, teprve pak nechat ještě proschnout a případně znova prostříknout vodou - takhle se dostanou fakt do celejch vlasů, jinak občas můžou stejně jako ostatní gely dělat tuhý pramínky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 7:25 am    Předmět: Citovat

Děkuji za podrobný návod, opravdu jsi mi moc pomohla, zítra valím pro tužidlo Embarassed
Na gel od Logony jsem slyšela chválu už dlouho, ale do gelu moc nechci jít, když jsem nosívala kratičké vlasy, tak jsem gel používala, ale moc jsem s tím neuměla pracovat, vždy to prostě na těch vlasech šlo poznat, že tam je gel, ale možná že od těch časů, kdy jsem ho používala, se už zlepšily i gely, přece jen to byl pravěk Laughing

Ještě poslední dotázek, sice asi OT: Nějaký tip na drogérkové tužidlo? Předpokládám, že jich tam budu tisíc a já budu bezradná, takže beru tipy i na značky, díky moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne květen 03, 2015 8:27 pm    Předmět: Citovat

Nemáš zač, hlavně dourám, že díky radám dosáhneš kýženýho výsledku!
Gely jsou vesměs stejný jako před lety, taky se s nima moc nekamarádím, ale ta logona je mezi nima světlá výjimka - je to spíš takovej jako krém a právěže nedělá takový slepený pramínky. Když se nanese do dost vlhkých vlasů a včeše se, vlasy jsou pak takový celkově pevnější a ochotnější držet tvar.
Jinak z drogérky s doporučováním moc nevím (nějak už asi třetí rok používám tužidlo ze švédska - ne že by bylo vyloženě nedostižný, ale když strejdova přítelkyně neví, co mi poslat za dárek, tak je to sázka na jistotu). Z těch z našich luhů a hájů si pamatuju , že mi nevyhovoval styling od alverde, docela mě zklamala Balea (teda ne že by dělala nějakou paseku, ale prostě pořádně netužila). Obecně si pokaždý kupuju nějaký extra tužící, protože tam je alespoň nepatrná šance, že mi účes bude aspoň trochu držet, moje vlasy jsou v tomhla fakt děsný. Hodně dobře držela "Megalomania" od got2be, ale je taková nepříjemně lepivá na ruce. Pak jsem měla nějakej Wellaflex a Taft a ty byly OK, můžu klidně doporučit. Zkoušela jsem i Aveflor, jako že je to lehounce přírodnější, ale patřil spíš k těm horším, dost vysušoval. (a vůbec ty přírodnější pěnový tužidla, alespoň těch pár, co jsem vyzkoušela, mě nijak neuchvátily právě kvůli vysušování). Ale třeba se ještě ozve někdo, kdo má nějaký superextraoblíbený tužidlo, který nic nepřekoná - inspirace by se mi taky šikla, zásoby ze Švédska docházejí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 8:14 pm    Předmět: Citovat

Tak požadovaný výsledek se nedostavil Sad Vlasy jsem předtím namočila, natužila, nechala přes noc v ponožkáči. Ráno po rozpuštění celkem kudrnatější (ale ne moc pěkně, takové nijaké, trochu vzdáleně jak z difuzéru), tak si říkám pročešu to jako na tom videu, ať mám větší vlny - a mé veškeré vlny okamžitě zmizely Laughing
Takže shrnutí: bez tužidla mé vlasy dosáhly cca vln, jaké jsem požadovala, jenže neudržely se moc dlouho. S tužidlem viz výše.

Příště budu zkoušet asi natáčky, nevzdávám to

Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 9:37 pm    Předmět: Citovat

Můžeš ještě zkusit natočit tenčí prameny na jednotlivý ponožky - obecně čím tenčí prameny natočeny, tím líp by to mělo držet (a mně to i docela funguje). A můžeš ty kudrny zkusit udělat i utaženější - sice ti to na první pohled hned po rozmotání bude připadat jako hrozně maličký kudrlinky (oproti tomu, cos chtěla), ale vzhledem k tomu, že jak Tě tak čtu, máš asi tak "držící" vlasy jako já, tak by ty kudrliny měly celkem rychle povolit na volnější vlny. Oproti natáčkám mají ponožky tu zásadní výhodu, že se v nich dá spát, a dá se to tím pádem zvládnout bez fénu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2015 10:31 am    Předmět: Citovat

Pokud nemusíš, tak to nečesej, nebo maximálně nějakým hřeben s opravdu hodně vzdálenými zuby nebo prstama, jinak se ti to narovná buďto hned, a nebo to proces rovnání urychlí o víc jak 50%... I když by se ti zdály ty vlny moc "nahuštěné", tak to tak nech, ono se to samo spraví zemskou přitažlivostí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 12:48 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se rozhodla, že zde požádám o radu - vlasy se mi po umytí vcelku pěkně vlní - OVŠEM ne všechny. Některé pramínky se prostě rozhodly, že budou rovné a basta fidli. Vypadá to nějak takto: http://www.omlazeni.cz/shared_files/uploaded_new/14/148035/1849691_1_bazar.jpg

Nemá někdo radu, jak ty rovné pramínky přemluvit, aby se vlnily taky? (Záměrně vynechávám natáčky a fénování s difuzérem, přiznám se, že do toho se mi nějako nechce Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 3:42 pm    Předmět: Citovat

Radu nemám, ale i s těmi rovnými to vypadá hezky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 3:46 pm    Předmět: Citovat

Myslíš? Já bych radši vlnité všechny...
Vždycky jsem chtěla vlnité vlasy. Ale teď, když už je mám, mi někdy chybí rovné, tak se moje vlasy asi rozhodly, že mi stvoří kompromis Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 8:09 pm    Předmět: Citovat

To se mi stává taky, většinou tak u jednoho-dvou pramínků kolem uší. Osvědčilo se mi "scrunching" (myslím, že se to tak jmenuje), prostě po umytí vlasů, popřípadě po nanesení všech produktů udělat z dlaní jakoby "mističky" a vlasy mačkat směrem k hlavě. Stačí minutka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.