Prohibice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslíte o celoplošnému zákazu prodeje lihovin s obsahem alkoholu nad 20%?
Vzhledem k vážné situaci je to dobře
68%
 68%  [ 40 ]
Je to špatně, rozbují se černý trh a pití bude ještě nebezpečnější
31%
 31%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 58

Autor Zpráva
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 9:20 am    Předmět: Citovat

Já si myslím, že prohibice v USA měla úplně jiné důvody než toto mimořádné opatření. Na jednu stranu si myslím, že do demokracie nepatří ochrana lidí samých před sebou, na druhou stranu to rozhodnutí před víkendem asi má svoji myšlenku. Ostatně patří to k naší přespříliš hummání společnosti, je nutné se postarat všemi možnými prostředky o ty, o které by se jinak postaral "darwin"
Čímž nechci nějak zlehčovat oběti, je to smutné. Ale po tom, co už to týden propírají ve zprávách, nechápu, že se počet pořád navyšuje - to už je hloupé.

Stejně jako se při žloutenkových epidemiích vyhýbám jídle venku a používání veřejných toalet (a to jsem očkovaná, takže teoreticky nemusím vyvádět), tak bych si panáka teď prostě nedávala. A je mi s podivem, že se za sebrání téhle možnosti lidé bouří, to snad měli v plánu prochlastat celej víkend (nic proti, taky se občas zadaří) a riskovat kromě kočky ještě svoje zdraví? Se žloutenkou to bylo to samý, přišlo mi, že se lidi na ulici cpou hambáčema ještě víc než obvykle, olíznou prsty a chytnou se zpátky mastný tyče. Nechápu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 10:53 am    Předmět: Citovat

My měli zrovna včera slučák, takže se mě to trochu dotknulo, ale jen tak, že si ostatní nedávali panáky, já sama tvrdý alkohol skoro nepiju.
Tohle opatření chápu, jak je vidět, lidi jsou blbý, a i když se o tom pořád mele ve zprávách, tak dál ten tvrdej pijou. Na druhou stranu, i až se to vyšetří, jak si můžeme být jistý, že nemáme doma ve špajzu pančovanou flašku, která má normální kolek? Myslím, že někdo z těch, kdo tu otravu přežili, říkal, že pil z kolkované lahve.
Docela mě ale překvapilo, jak na to někde zareagovali - třeba u nás zrušili v jednom baru diskotéku, protože se nesmí pít tvrdý alkohol. Jako kdyby lidi nemohli tancovat i bez něj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 12:15 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Myslím, že žádná prohibice nikdy nic nevyřešila, akorát vedla k tomu, že se alkohol ještě ve větší míře pil neveřejně a samozřejmě bohatli ti, co jej takto prodávali... viz USA a jejich prohibice ve 30.tých letech... ta vlastně "postavila" na nohy americkou mafii... Confused


V téhle situaci řeší dost. Je to smutný, ale ne všichni jsou skutečně zodpovědní za své jednání a právě je má tohle opatření chránit. K něčemu takovému jako v USA tady dojít nemůže, prohibice je opatření jen na několik týdnů a za tu dobu se nestihne vyvinout nějaká organizovaná skupina, a hlavně na tak krátkou dobu to za to ani nestojí. Maximálně na tom vydělá pár lidí, kteří pálí doma pro svou potřebu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 12:22 pm    Předmět: Citovat

Já s tím taky souhlasím, ale jsem velice překvapená. Nečekala jsem až takové tvrdé opatření Shocked. Ale je asi pravda, že když jsou lidé blbí a neposlouchají, tak se to nějak veřejně musí aspoň zakázat. Já se včera vrátila z Prahy, kde jsem byla na výletě se třídou a musím říct, že se pila jenom vodka a víno. Jak jsem přijela v 8 domů, tak jsem valila oči, co jsem se to dověděla Shocked . Taťka mi i říkal, že prý už to není jenom ta padělaná likérka Drak, ale že to je už i více značek a taky, že se někdo otrávil z kolkované lahve nebo co Shocked . A při představě, že by někdo můj známý na to doplatil, fakt ne... takže zakázat dokud se to nevyřeší. Můj přítel už má zakázáno cokoliv tvrdého strčit do pusy Laughing. Takže pokud někdo teď bude i nadále chlastat, ať pak není překvapený... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 12:24 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Lúthien. Myslím, že ten zákaz nebude platit tak dlouho, aby tu vznikly mafie jako tehdy v USA Wink
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 1:26 pm    Předmět: Citovat

V anketě jsem zvolila první možnost, i když souhlasím s oběma variantami (ale chtěla jsem vidět výsledky ankety, tak jsem musela odpovědět Laughing ).
Když jsem v TV viděla příbuzné lidí, kteří se otrávili, tak se tomu zákazu ani nedivím. Těmhle lidem to prostě nedochází, chtějí chlast a čím levnější, tím lepší. Právě pro ně je ten zákaz a jestli si někde od někoho něco na černo koupí, tak už je to opravdu jejich mega blbost.
Nechci, aby to teď vyznělo tak, že si myslím, že se otrávila jenom taková ta ehmm jak to říct sociálně slabší skupina obyvatel. Neviděla jsem všechny ty lidi, jen několik příbuzných od otrávených.
Lidi jako já a dovolím si říct, že většina zdejších (aktivně) diskutujících by si na tvrdý alkohol dávala pozor i bez zákazu, ale my bohužel nejsme většina obyvatel...
Sama jsem dost zvědavá, jak to bude probíhat dál, jak budou (a jestli vůbec) hledat ty závadné lahve.
A ještě poslední věc, tak mě napadlo, že právě tohle může být pro někoho ten očekávaný konec světa v roce 2012 Laughing Twisted Evil (berte prosím s humorem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 4:24 pm    Předmět: Citovat

Co se stane s tím alkoholem, až se toto opatření zruší? Jestli se vrátí do oběhu, tak se fakt zasměju..

Ale souhlasím s Nicole, kdyby tak stačilo říct, nepijte to... Inu, nestačí..

V autě posloucháme Impuls a tam dneska měli o tom téma a lidi volali názory.. Jeden pán říkal, že do jeho kšeftu přišel chlap, který vypadal dost nebezpečně, domáhal se vodky a paní prodavačka z něj byla tak vystrašená, že mu ho radši "pod pultem" prodala..

Jiné jsem dnes zaslechla, jak říkali, že si honem nasyslili do zásoby..

No..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 4:44 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že kdyby vláda udělala cokoliv, češi by byli nespokojení. Kdyby prohibici nezavedli, brblala by půlka národa, že je to špatně. Teď, když ji zavedli, brblá druhá půlka. Čechům se nikdo nikdy nezavděčí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 4:53 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak Rolling Eyes
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 15, 2012 6:26 pm    Předmět: Citovat

Mě osobně se to též netýká.Občas jsi dám v létě pivko a to jen když grilujeme takže je to opravdu jen výmečně.Jen mě je lito těch lidí co umřeli Crying or Very sad A lidi co podnikají v branži budou mít hrozný stráty.Je to strašný co se teď dějě.Ať už je to teď stím alkoholem a nebo se starýma potravinama nebo s technickou solí v jídle Evil or Very Mad No prostě hruza!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.