Prohibice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b2d1a37915098d52503b653ce65d6910Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslíte o celoplošnému zákazu prodeje lihovin s obsahem alkoholu nad 20%?
Vzhledem k vážné situaci je to dobře
68%
 68%  [ 40 ]
Je to špatně, rozbují se černý trh a pití bude ještě nebezpečnější
31%
 31%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 58

Autor Zpráva
Křivozub
161-320
161-320


Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 8:50 am    Předmět: Citovat

Jak jsem jednou za uherský rok zapl televizu a podíval se na zprávy, tak jsem nevěřil vlastním očím. Říkal jsem si:"Wtf? Proč se v médiách rozebírá methanol?" a po deseti minutách mého marného snažení najít český kanál, který by mluvil o něčem jiném než o methanolu, jsem raději ten sranec vypl a přečetl si zprávy ze světa raději na netu, jako to dělám už pár let.

Když jsou lidi blbí, tak dostanú to, co si zasluhujú! Nemajú chlastat jak alpy!

Vůbec, celá ta kauza s methanolem mi přijde strašně dementní. Vždyť methanol tu byl pořád a pořád tu bude. Jen dříve na to holt umřel nějaký bezdomovec, koupil si prostě nejlevnější tvrdý alkohol na který přišel a bum, pokud měl smůlu, oslepnul. Ale to prostě nikoho nezajímalo. Vždyť to byl "jen další" bezdomovec, tak proč se tím tolik zaobírat? A když si k tomu ještě dal nemrznoucí směs, no tím víc se tímto nikdo nezaobíral. Myslím si, že to ani nemuseli být bezdomovci, mohli to být i "normální" lidi. Jen je prostě nikdo neučil, že i v alkoholu může být to, co tam nepatří.

A takových případů, dámy a pánové, tu bylo hodně a ještě pořád bude, ať už budú média propírat methanol či nikoli.

Najednou to prostě v Havru (pro neznalé Havířov) "bouchne" a rozšiřuje se to dál a dál. A co je horší, jsou nové a nové případy otravy. Lidi si prostě nejsú schopní zakázat alkohol anebo přinejmenším omezit jeho spotřebu.

Jistě, je to smutné, že to lidi pili tolik, že je methanol zabil, ale to řekněte každé druhé vesnici v Rusku, kde je podle mě pár lidi určitě minimálně slepých z teho, že pili "otrávený" ethanol... Rolling Eyes

A prohibice? To už je vrchol (resp. třešeň na dortu)! Hned, co se objevil JEDEN (resp. první) případ v PRAZE, tak hned nato musel Heger něco dělat a vyhlásil prohibicu, žejo! Kdyby to ten debil vyhlásil hned po tom, co to odsaď z Moravskoslezského kraje postoupilo dál, aby se tak zamezilo dalším případům otravy. Ale jakmile to došlo až do Prahy, tak se přece něco muselo dělat! A pak prý, že pragocentrismus neexistuje...

Ale stejně, prohibice nepomůže - alkoholici a jedinci s výraznou potřebou si dát alkohol, to stejně budou kupovat od domácích palíren, kde je riziko případného methanolu ještě větší, než ve chlastu původem z velkovýroben. Stát (společně s podnikateli v branži) na tom prodělá, nic se beztak pořádně neprošetří a celá ta kauza bude pomalinku ututlávána, až si najednou běžný člověk, co jim žere ty hovna z televize, vůbec nevzpomene, že nějaký methanol vůbec existuje...


Naposledy upravil Křivozub dne ne září 16, 2012 9:03 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 9:02 am    Předmět: Citovat

Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 9:06 am    Předmět: Citovat

To Křivozub:Tak nevim jestli by sis toho neměl přečíst víc na takovéhle výroky. Ti lidé co zemřeli, nebyli žádní alkoholici, napili se např. na oslavě a bylo jim to osudné i jen po 3 panácích rumu!!! Ano metanol se přidává do levného alkoholu ale bylo ho jen nepatrné procento, když to některý debil naředí půl na půl, tak je ta koncentrace sakra vysoká. Jinak palírny bych nezatracovala, pravidelně bereme slivovici od strýce z moravy a jiný tvrdý alkohol v podstatě nepijeme, vodku a podobrné sr...y bych nedala do pusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 9:26 am    Předmět: Citovat

Křivozub napsal:

A prohibice? To už je vrchol (resp. třešeň na dortu)! Hned, co se objevil JEDEN (resp. první) případ v PRAZE, tak hned nato musel Heger něco dělat a vyhlásil prohibicu, žejo! Kdyby to ten debil vyhlásil hned po tom, co to odsaď z Moravskoslezského kraje postoupilo dál, aby se tak zamezilo dalším případům otravy. Ale jakmile to došlo až do Prahy, tak se přece něco muselo dělat! A pak prý, že pragocentrismus neexistuje...


Vpravdě mě to taky napadlo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:19 am    Předmět: Citovat

To s tou Prahou napadlo hodně lidí, ale já doufám, že je to náhoda.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:29 am    Předmět: Citovat

Netýká se mne to, je mi to putna.

a s tou Prahou. je otázka, jestli je to pragocentizmus, nebo jen obyčejná nenávist moraváků k čechům, jež jsou kvůli tomu z komára schopni udělat velblouda a z náhod dělat záměr a úmysl...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:35 am    Předmět: Citovat

Pragocentrismus, moraváci vs. zbytek světa... to nemá smysl řešit... Blbci jsou na obou stranách.
Prohibice pro mě znamená, že nemůžu trénovat dorty. Piškotový dort je nezbytně nutné prokapat rumem. Snad to do Vánoc povolí.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:45 am    Předmět: Citovat

Podle mě to není kvůli Praze, spíš o tom, že do té doby to byl jeden kraj, byl předpoklad, že to je malá lokální záležitost. Když se to najednou objevilo na místě daleko od původního zdroje, je možné, že tyhle lahve jsou nadistribuované po celé republice a už se jen dostat do oběhu. Navíc to bylo těsně před víkendem, což chápu - kolik lidí si dá 3 panáky v týdnu a kolik lidí o víkendu? Myslím, že ty čísla by mohli jít hodně nahoru, zvlášť kdyby se to dostalo do hospod (to by pak nebyla 20 lidí na celou ČR a týden, ale 20 lidí na hospodu a noc).

Což nemění můj názor na degradaci lidský rasy, když je třeba takovýchto direktivních rozhodnutí zhora, protože lidi už ani nemají pud sebezáchovy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:53 am    Předmět: Citovat

wensdy Arrow To, že Moraváka napadne, že je trochu zvláštní, že na Moravě umřelo x lidí a nic a pak umře jeden v Praze a hned to jde, snad neznamená, že nenávidí Čechy, ne?

Ale taky myslím, že je to tak jak píše verisek : )
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2012 10:53 am    Předmět: Citovat

verisek: pokud jsem to dobře sldovala, bylo pár otrav i v Příbrami, což vyznačeno na mapě mi přišlo od toho epicentra celkem daleko.

Ale, ono se snad o těch otravách od začátku neinformovalo? Ony se snad na internetu neobjevovali fotky oněch nebezpečných lahví? On se nezakázal prodej víc než 30%ního alkoholu na stáncích?
Kdyby ne, a informovalo se až o onom "pražském" úmrtí s následnou prohobicí. Sama si řeknu, to jsou ale paka, copak jim na zbytku republiky nezáleží? A pak bych i s pragocentrismem souhlasila...takhle mi to přijde opravdu jako přitahování za vlasy...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.