Humor, aneb co nám připadá nebo nepřipadá vtipné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=af9a8455e2051eb7f9a8a22596a9e88cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2011 8:49 pm    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Tady přeci nešlo vůbec o to, kolik se vynaloží energie při napsání O nebo 0, ale o to, že na klávesnici notebooku je to hned vedle sebe, snadno dojde k tomu, že se člověk upíše. Navíc naschvál to snad dělaj jenom děcka, co používat vypatlátor, ne??


No, nejen ti. Jeden čas jsem měl dojem, že to je strašně cool a IN to takhle psát. Jasně, chápu možnost překlepu. Jen prostě jsem na ro alergický asi jako na dobře Ty, nebo podobné nesmysly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Trpajzlig
321-600
321-600


Založen: 26.1.2011
Příspěvky: 545

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2011 10:19 pm    Předmět: Citovat

Dalarius:Já jsem zase alergická zaměňovat česká slova na anglická....In, cool, flame Laughing
Já mám nad O taky 0-stane se taky občas překlep...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne květen 15, 2011 10:50 pm    Předmět: Citovat

Jo tak....no dobře ty zas používám já, ale hlavně v projevu někde mezi lidma, který to taky používaj, když to vyžaduje situace. Občas si řeknu i dobře já a má drahá kamarádka mi to potvrdí výrokem: dobře ty Wink u toho se člověk docela nasměje...

Jinak vypatlátor jsem parkrát ze srandy použila taky, ale bylo to vtipné tak jednou, pokud vůbec, takže ho nepoužívám.

A značit něco jako cool neb in, od toho dávám ruce pryč. Obvykle je to použito v časopisech, které si sice občas přečtu, ale většinou v těch jejich cool rubrikách jsou strašnější věci než v těch out...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 12:45 am    Předmět: Citovat

Trpajzlig: Ta to, proč jsem to tam použil, bylo právě kvůli té odstrašivosti. Jinak to taky nedělám, aspoň si toho nejsem vědom.
Adluska: ale výrazy jako dobře já nebo dobře ty jsou naprosto nesmyslné, nelogické, je to hnusný, vypadá to strašně, zní to úděsně, a podobně. Bylo to v jednom článku jako jeden z paskvilů. A kdyby to někdo v projevu použil, tak ho upozornim, co to je za blbost, a je mi jedno, jak se na mě budou dívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 11:49 am    Předmět: Citovat

Dalarie....však v pohodě. My jsme to na střední používali skoro celá třída a na vš jsem to začla používat opět v hloučku lidí, kteří to používají taky Wink a nikdy by mě nenapadlo, že se to někomu nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 1:03 pm    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Dalarie....však v pohodě. My jsme to na střední používali skoro celá třída a na vš jsem to začla používat opět v hloučku lidí, kteří to používají taky Wink a nikdy by mě nenapadlo, že se to někomu nelíbí.

Co na to říct, aby moje reakce nebyla agresivní… Asi jen tohle: Je to češtinářský patvar, co nedává smyl. Abych se konečně opřel o něco, tak tady je jejich kompilace: http://zpravy.idnes.cz/ankety.asp?
id=A20110412_bar_265
Asi jen 5 slov mi nepoškozovalo zrak. Ze 100.
Nechci nikomu kecat do života, ale opravdu bych doporučil přestat používat všechna slova, co jsou na tom seznamu. Ne kvůli mně. Ale kvůli tomuhle jazyku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 1:10 pm    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Dalarie....však v pohodě. My jsme to na střední používali skoro celá třída a na vš jsem to začla používat opět v hloučku lidí, kteří to používají taky Wink a nikdy by mě nenapadlo, že se to někomu nelíbí.


Já jsem zas v jednom časopise z roku 1996 (myslím, že se jednalo o Reader's Digest) četla, že starší lidi nesmírně irituje zlozvyk mladých používat slovíčko "supr" Wink Prostě si myslím, že tak jako někomu vadí supr, může někomu jinému zas vadit dobře ty, v podstatě se člověk "nezavděčí" Smile Vadí mi, že někdo dotyčného odsuzuje jen kvůli požívání nějakého toho paskvilu... vypatlátor už je něco jiného Very Happy ale třeba dobře ty, dobře já a podobně, mi vůbec nevadí, asi proto, že to kolem sebe slyším dnes a denně a už mi to tak ani nepřijde Smile Dokonce sama kolikrát takový paskvil použiju, a to se rozhodně nepovažuju za něco "méně inteligentního" Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 1:32 pm    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
...Asi jen 5 slov mi nepoškozovalo zrak. Ze 100.
Nechci nikomu kecat do života, ale opravdu bych doporučil přestat používat všechna slova, co jsou na tom seznamu. Ne kvůli mně. Ale kvůli tomuhle jazyku.


Very Happy Tohle sdělení zase pobavilo mě a opravdu to nemyslím nijak zle nebo ironicky Very Happy Ty prostě dokážeš některé věci podat krásně suše Very Happy

Jinak tu anketu sem četla, u mě na plné čáře, co do zprasení původního slova, vítězí průjmík a šunečka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

Supr používám každý den. Jedno období mého života bylo ve znamení "dobře ty" - a fakt se za to nestydím a myslím si, že tím zas tak moc češtinu neprzním.
To mi přijde, že ji víc hyzdí slovíčka přejatá třeba z aj. Ale samozřejmě, že je používám taky - např. checkovat, vygooglovat atd. (Ty je Dalarie nepoužíváš?)
Není mi zvykem posuzovat lidi podle používaných slov v projevu (každý máme přece specifický slovník), ale je pravda, že to něco o člověku přece jen prozradí.
Co vytáčí mě jsou slovesa typu lovískovat a mocinky moc Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 2:11 pm    Předmět: Citovat

Taru: Asi takové moje umění. Very Happy
neewe: vygooglovat je blbost. Nic proti. Googlit by to mělo znít. A ano, to taky používám. Ale třeba existuje i slovo opšny. Což je options, dané do takového tvaru. Používají to na matfyzu. Pointa je v tom, že u některých slov se těžko vyhneš nepoužívání, třeba těch z AJ. Jistě, můžeš říct „vyhledat googlem“, nebo tak něco, a místo opšen používat možnosti.
Lovískovat a mocinky moc to je typický vypatlátor, sice lehčího kalibru, ale každopádně to je on. Ten jazyk se jmenuje debilština, pojmenovaný příhodně podle tvorů, kteří jím mluví. Btw, já jsem s tím nepřišel. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.