zubaři
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b7a41a0dbf59e512a0471e7c908e68e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 10:51 am    Předmět: Citovat

lethality: Není třeba se hned bát paradentózy...obnažené zubní krčky (a to celkem dost, hlavně u špičáků) jsem mívala také a paradentózy jsem se bála hodně, ale má bývalá zubařka tvrdila, že je to špatnou technikou čištění zubů a nedělala s tím vůbec nic...paradentózu asi nejspíš rovnou vyloučila, bo nevím...pak jsem změnila zubařku a tu hned trkla jedna věc, a to, že se mi zuby nejspíš vyviklávají o sebe (a to mám jinak krásně rovné zuby a nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla mít takovýhle problém), kousala jsem to takového barevného papírku a tam, kde zůstala barva na zubech, mi zubařka zuby zabrousila...ty krčky se pak neuvěřitelně rychle zatáhly a od té doby s tím nemám problém. Paradentózu - počínající paradentální chobot (dělá se rentgen) mám jen u jednoho zubu, pravé horní jedničky, a prý to spíš vypadá jako od nějakého úrazu. Mám ji odmala i malilinko uštíplou, tak je to dost možné.

Píšu to proto, že zubařky tohle třeba ani nemusí napadnout, pokud nemáte vyloženě hodně křivé zuby, pokud jsem tedy jen já nenarazila na jednu blbou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 11:18 am    Předmět: Citovat

Taky si přihřeju polívčičku.
Je tu někdo, komu vysekávali všechny osmičky najednou (t.j. v narkóze) v létě? Nechci čekat až do zimy a absolutně odmítám být při téhle proceduře při vědomí. Vím, že to má bolet víc, než každý zub zvlášť při lokálním umrtvení, ale Bone je v tomhle směru strašný srab Embarassed
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 11:21 am    Předmět: Citovat

já byla "jen" na lokálce. Vždy po dnou zubech a byla to menší hrůza, než jsem čekala. Celkové narkózy se bojím víc, proto jsem o ní ani neuvažovala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 11:29 am    Předmět: Citovat

Narkózu jsem zatím zažila jednou a v pohodě. Ale vzhledem k tomu, že se pokaždé málem podělám hrůzou už jen když mi zubařka kontroluje papulu (ani nemusí najít nějaký kaz, stačí, když vím, že se mi k zubům něco přibližuje), mám jasno. Ať to klidně bolí, ale já u toho nechci bejt. Radši další poporodní šití než tohle, to se aspoň děje na opačném konci.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 11:54 am    Předmět: Citovat

Bone, za sebe fakt nedoporučuju nechat si trhat, natož sekat osmičky v létě. Mně trhali jen v lokálním umrtvení obě spodní najednou někdy v září, ale bylo strašný vedro a mně to pak 3 dny krvácelo, ať jsem chladila, jak jsem chladila. Nejhorší bylo nepozvracet se z té napolykané krve, strašně jsem se bála, že bych si do těch ran takhle zanesla nějakou infekci. Navíc se mi ta rána vždycky otevřela, když jsem se sehnula, nebo jsem dělala cokoli trošku fyzicky namáhavého (takže třeba už vyjít 3 patra a pak si rozvázat tkaničky, nebo se sehnout pro něco na zem byl pro mě problém).
Druhé dvě osmičky mi trhala zubařka tuhle zimu, rány se zatáhly v řádu hodin a večer jsem už jedla měkké netekuté potraviny (střídku z chleba a tak).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 12:07 pm    Předmět: Citovat

Bone, já ti rozumim, ja se klepu už cestou k zubaři. taky jsem brečela než jsem vlezla na sál. Ale tý plný narkózy jsem se bála víc. maminka se málem neprobrala, bylo jí dvacetpět let a od tý doby se tomu taky vyhejbá. Já měla štěstí, že si muž vzal na oba ty dny volno a prostě se o mě staral.

Moc jsem nekrvácela, docela fest mi to zašili. Spíš jsem strašně moc slintala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 12:45 pm    Předmět: Citovat

No... tak teď jsem srab rovnou na více frontách Very Happy
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 12:50 pm    Předmět: Citovat

já bych jen chtěla upřesnit, že s tou narkózou je to spíš rodinný problém. Asi je ta dávka pro nás vysoká, nevlezem se do tabulek. Analgetika nám naopak špatně zabírají. Mě na obě trhíní píchli dvojnásobnou dávku Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 1:07 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Bone, za sebe fakt nedoporučuju nechat si trhat, natož sekat osmičky v létě. Mně trhali jen v lokálním umrtvení obě spodní najednou někdy v září, ale bylo strašný vedro a mně to pak 3 dny krvácelo, ať jsem chladila, jak jsem chladila. Nejhorší bylo nepozvracet se z té napolykané krve, strašně jsem se bála, že bych si do těch ran takhle zanesla nějakou infekci. Navíc se mi ta rána vždycky otevřela, když jsem se sehnula, nebo jsem dělala cokoli trošku fyzicky namáhavého (takže třeba už vyjít 3 patra a pak si rozvázat tkaničky, nebo se sehnout pro něco na zem byl pro mě problém).
Druhé dvě osmičky mi trhala zubařka tuhle zimu, rány se zatáhly v řádu hodin a večer jsem už jedla měkké netekuté potraviny (střídku z chleba a tak).


Nemáš náhodou v kalendáři, ve které fázi měsíce to bylo? Jestli ubýval nebo přibýval? Rány se prý líp hojí při ubývajícím, naopak při přibývajícím se hojí špatně. Zajímalo by mě, jestli to tak opravdu je.

Jinak já jsem nedávno měla hrůzu z toho, že se moje nevyklubaná osmička probudila k životu, pár dní jsem ji měla bolavou a nateklou, naštěstí se to uklidnilo a osmička už zase hibernuje, takže řezání doufám netřeba Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út červenec 02, 2013 1:48 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
lethality: Není třeba se hned bát paradentózy...obnažené zubní krčky (a to celkem dost, hlavně u špičáků) jsem mívala také a paradentózy jsem se bála hodně, ale má bývalá zubařka tvrdila, že je to špatnou technikou čištění zubů a nedělala s tím vůbec nic...paradentózu asi nejspíš rovnou vyloučila, bo nevím...pak jsem změnila zubařku a tu hned trkla jedna věc, a to, že se mi zuby nejspíš vyviklávají o sebe (a to mám jinak krásně rovné zuby a nikdy by mě nenapadlo, že bych mohla mít takovýhle problém), kousala jsem to takového barevného papírku a tam, kde zůstala barva na zubech, mi zubařka zuby zabrousila...ty krčky se pak neuvěřitelně rychle zatáhly a od té doby s tím nemám problém. Paradentózu - počínající paradentální chobot (dělá se rentgen) mám jen u jednoho zubu, pravé horní jedničky, a prý to spíš vypadá jako od nějakého úrazu. Mám ji odmala i malilinko uštíplou, tak je to dost možné.

Píšu to proto, že zubařky tohle třeba ani nemusí napadnout, pokud nemáte vyloženě hodně křivé zuby, pokud jsem tedy jen já nenarazila na jednu blbou Wink


no já se bojím tak nějak preventivně, raději než si pak říct "a copak to tě nenapadlo už dřív, že tak taky skončíš?" Very Happy

viklání se o sebe je taky zajímavý případ... to by mě nenapadlo... ale problém je ten, že já patřím do kategorie křivé zuby.... takže těžko říct, jestli to může být tím i u mě... přiznám se, že stále váhám, aspoň už 10 let, jestli podstoupit rovnátka.... ale pořád se mi tak nějak příčí fakt, že by mi museli vytrhnout 4 zdravé zuby.... co když mě ta paradentóza fakt dostihne? budu to mít ještě rychlejší o ty 4 zuby, které už tam nebudou.... Rolling Eyes Very Happy achjo... všechno je na mě malé, já sem malá, jen ty zuby mi vyrostly, jako kdybych měla mít 2 huby :-/

housenka: klubající se osmička je taky lahůdka.... dolní mě pozlobily teda fest (o horních sem ani nevěděla), jedna týden a druhá 14 dní - nateklá huba a ta bolest... a to si to vybraly ještě krátce po sobě, potvory....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.