Marie Jana & my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b7edb8ea5f72a1abfa172d20131129ceZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Hulíte trávu?
Ano, pravidelně
4%
 4%  [ 3 ]
Výjimečně si dám
29%
 29%  [ 19 ]
Ne, a vadilo by mi to i u partnera
66%
 66%  [ 43 ]
Celkem hlasů : 65

Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 2:29 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
sarahpentium napsal:
Fairy napsal:
To, co napsala nahoře Sarah O tom, jak "pivo a cigareta k sobě patří" a podobné věci, to je prostě názor podprůměrného člověka zvyklého vysedávat po hospodách a schovávat svou lhostejnost do pláštíku "ohleduplnosti"


Fairy, odpousť si osobní invektivy, buď tak hodná. Já jsem abstinent a nekuřák, ale nejsem blbá a slepá a když se rozhlídnu po hospodě, tak vidím lidi s pivem a cigárem v ruce, nevysedávám v hospodách, mám jinou náplň dne. Rozhodně si nepřipadám podprůměrně inteligentní, už jen proto, že se tak snadno neubírám k osobním urážkám jen proto, abych svým argumentům dodala sílu.


A ty si uvědom, že se za 1.) neurážím, nemám proč, za 2.) píšu něco úplně jiného. To, že toto je názor podprůměrného člověka, neznamená nic víc, než že je to názor, který běžně od podprůměrných lidí z hospod slýchám. Nyní i od tebe. Co si z toho vyvodíš, je tvůj problém. Ale v žádném případě nejsem pro demokratičnost vyhnanou ad absurdum, to znamená nemít žádné vlastní vyhraněné názory a tolerovat prakticky všechno. To už není demokracie, ale pokrytectví a zbavování se zodpovědnosti za vlastní úlohu ve společnosti.


Add 1. - tak na to máme každá evidentně svůj názor
Add 2. - nejsem člověk z hospod. Slyším ho ode mě proto, že mám oči a vidím to. Nepraktikuju takovej život. Bylo to napsaný tak, že si asi nemusíme vysvětlovat, jestli bylo možný nebo nemožný pochopit tak, jak jsem to pochopila.
Nikdo po tobě nechce, abys neměla svoje vyhraněný názory. Ty bys byla ráda, kdybychom ty nározy sdíleli a jak se jde proti nim, durdíš se. Těžko pak přijímáš to, že se za tvoje názory ( bohužel někdy nešťastně razantně pojatý ) durdí protistrana. Fairy, já sejako nekuřák a abstinent s řadou tvých názorů ztotožňuju, ale prezentuješ je tak, že poukazuješ na konkrétní osoby a to je trochu nešťastný. Stejně tak - každej problém má dvě mince a tak jako já jsem abstinující nekuřák, nejsem a nemůžu slepá vůči realitě a vidím, že v těch hospodách prostě sedí ldii s pivem a cigárem v ruce. Kolik jich má pivo bez cigára v truce? Prostě tyhle dvě věci k sobě evidentně patří. Ale jsem snad podprůměrnej člověk proto, že tady tenhle fakt prezentuju???
Zbavování se zodpovědnosti za vlastní úlohu ve společnosti - to mi, prosím, vysvětli. Ráda bych věděla, jakou úlohu ve společnost máme...


Naposledy upravil sarahpentium dne ne prosinec 23, 2007 2:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
sarahpentium napsal:
Fairy napsal:
To, co napsala nahoře Sarah O tom, jak "pivo a cigareta k sobě patří" a podobné věci, to je prostě názor podprůměrného člověka zvyklého vysedávat po hospodách a schovávat svou lhostejnost do pláštíku "ohleduplnosti"


Fairy, odpousť si osobní invektivy, buď tak hodná. Já jsem abstinent a nekuřák, ale nejsem blbá a slepá a když se rozhlídnu po hospodě, tak vidím lidi s pivem a cigárem v ruce, nevysedávám v hospodách, mám jinou náplň dne. Rozhodně si nepřipadám podprůměrně inteligentní, už jen proto, že se tak snadno neubírám k osobním urážkám jen proto, abych svým argumentům dodala sílu.


A ty si uvědom, že se za 1.) neurážím, nemám proč, za 2.) píšu něco úplně jiného. To, že toto je názor podprůměrného člověka, neznamená nic víc, než že je to názor, který běžně od podprůměrných lidí z hospod slýchám. Nyní i od tebe. Co si z toho vyvodíš, je tvůj problém. Ale v žádném případě nejsem pro demokratičnost vyhnanou ad absurdum, to znamená nemít žádné vlastní vyhraněné názory a tolerovat prakticky všechno. To už není demokracie, ale pokrytectví a zbavování se zodpovědnosti za vlastní úlohu ve společnosti.


Už jsem do této diskuze nechtěla zasahovat, ale ráda bych se jen zeptala - Fairy, to, že budeš tolerovat všechno, se u tebe rozhodně nebojím, spíše naopak, co ty vlastně toleruješ - když to shrnu - vadí ti kuřáci marihuany, tabáku, drogově závislý - to by se ještě dalo pochopit, ale vadí ti lidé, co mají nabarvené vlasy, umělé nehty, chodí podle tebe neúměrně namalovaní, a taktéž moc nemusíš lidi s mentálním postižením... Tak nevím... To opravdu není demokracie, natož vyhnaná ad absurdum Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 2:55 pm    Předmět: Citovat

No myslím, ze jsem mel pravdu.... Confused Alespon z toho, co tady ctu je opet zadelano na pekny dusna... Embarassed Embarassed Crying or Very sad Confused Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

Honicí psi pokračují...OK. Takže nejdřív k pivu s cigárem. To, že někteří lidé propadají hned několika závislostem naráz, neznamená, že to k sobě nutně musí patřit! Je spousta lidí, kterým ten jejich alkohol chutná bez cigaret mnohem lépe, ať už jsou to alkoholici nebo pijí jen výjimečně pro chuť. Naopak, zase je plno kuřáků abstinentů. Lidé, kteří jsou závislí na více drogách najednou, k tomu mají nějaký důvod. Buď prostě tu nedokonalou inteligenci nebo osobní tragédii nebo třeba dětství ve specifických nebo ničivých podmínkách.
Lucy, tvůj příspěvek je naprosto zavádějící. Naházela jsi všechna témata, ke kterým jsem se nějak vyjádřila, do jednoho pytle s nápisem "vadí". To je úplný nesmysl. kuřáci, alkoholici, narkomani apod. mi skutečně vadí. Lidé, co si uměle barví vlasy, mi nevadí, ale nelíbí se mi, co jsou schopni si na hlavě vytvořit. O ženách s dlouhými drápy jsem se vyjadřovala nedávno, a sice, že je považuji tak trochu za typy, co nemají co dělat a nepracují rukama. Ze zkušenosti vím, že takto vyumělkované ženy a dívky zaměřené nejvíc ze všeho na každý detail svého vzhledu nebývají zrovna ty, se kterými bych si rozuměla, což mi ostatně potvrzují i tyto stránky. To neznamená, že mi vadí, ale že se s nimi většinou prostě nestýkám blíž, než běžně občansky.
A s mentálně postiženými, to už je tedy naprostá zvrácenost, nevím, kde jste sebraly, že mi vadí! Vždyť jsem je i učila!!!! To, že nechci porodit postižené dítě, si přebíráte, jako že mi vadí? Pěkná volovina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 3:29 pm    Předmět: Citovat

Fairy, bud, prosim, tolerantni a at si kazdy dela, cohodne uzna za vhodne.S tim, ze to verejne odsoudis vubec nic nezmenis, spise si nadelas kupu nepratel... Wink ,ktere svymi argumenty stejne nepresvedcis, protoze kazdy z Vas BUDE MIT SPRAVDU, TU SVOU PRAVDU!!!!!!!!!!! Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Fairy, bud, prosim, tolerantni a at si kazdy dela, cohodne uzna za vhodne.S tim, ze to verejne odsoudis vubec nic nezmenis, spise si nadelas kupu nepratel... Wink ,ktere svymi argumenty stejne nepresvedcis, protoze kazdy z Vas BUDE MIT SPRAVDU, TU SVOU PRAVDU!!!!!!!!!!! Wink Laughing


Halleluja! Howgh!...Decka, vzdyt jsou Vanoce Embarassed Shocked Smile Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 4:06 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Fairy, bud, prosim, tolerantni a at si kazdy dela, cohodne uzna za vhodne.S tim, ze to verejne odsoudis vubec nic nezmenis, spise si nadelas kupu nepratel... Wink ,ktere svymi argumenty stejne nepresvedcis, protoze kazdy z Vas BUDE MIT SPRAVDU, TU SVOU PRAVDU!!!!!!!!!!! Wink Laughing


Ano, já souhlasím, nikdo nikoho stejně nepřesvědčí, akorát to sklouzává k osobním urážkám, a nikam to nevede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 4:10 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Fairy, bud, prosim, tolerantni a at si kazdy dela, cohodne uzna za vhodne.S tim, ze to verejne odsoudis vubec nic nezmenis, spise si nadelas kupu nepratel... Wink ,ktere svymi argumenty stejne nepresvedcis, protoze kazdy z Vas BUDE MIT SPRAVDU, TU SVOU PRAVDU!!!!!!!!!!! Wink Laughing


Takovíto nepřátelé jsou mi lhostejní. Nejsem jediná, kdo toto všechno veřejně odsuzuje, odborníci jsou na prvním místě. Ti, kdo mají rozum nebo už se přesvědčili, že tak dopadají i oni sami, už proti tomu vystupují také. Ti, co se nikdy nepoučí, v tom prostě pokračují. JSou mezi nimi i lidé, které kouření dávno připravilo o končetiny, jsou na vozíčku a stále ještě jim to nestačilo. Bohužel...Tak ať to dělají, dokud je to nezabije. Nic jiného se s nimi dělat nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 4:16 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Bohužel...Tak ať to dělají, dokud je to nezabije. Nic jiného se s nimi dělat nedá.


Když jsem tohle napsala, tak jsi mi na to odpověděla, že jsem lhostejná vůči ostatním, že ty taková nejsi. A hle, stejný názor? Fairy, kdo nechce, tomu nepomůžeš. Jsem ráda, že jsi na to konečně přišla taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne prosinec 23, 2007 4:23 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
Fairy napsal:
Bohužel...Tak ať to dělají, dokud je to nezabije. Nic jiného se s nimi dělat nedá.


Když jsem tohle napsala, tak jsi mi na to odpověděla, že jsem lhostejná vůči ostatním, že ty taková nejsi. A hle, stejný názor? Fairy, kdo nechce, tomu nepomůžeš. Jsem ráda, že jsi na to konečně přišla taky.


Já tohle přece vím. Ale přes to přese všechno se dá ještě leccos dělat, dokud to nedojde do takových extrémů. Proto tady také kážu to všechno, a snažím se, aby si to ti, kdo ještě nejsou tak daleko, včas uvědomili. O tom to všechno je. O to samé se snaží i ti odborníci veškerou svou osvětou a prevencí. A ne se na lidi vybodnout už předem s tím, "ať si dělají co chtějí". To totiž lhostejné vůči ostatním doopravdy je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.