Sekty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2c766c67836b8ea627fac36350a657a7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 8:39 pm    Předmět: Citovat

S Amwayem mám taky svou zkušenost:
Kdysi se mi po delší době ozvala jedna svého času dobrá kamarádka a pozvala mě do hospody. Šla jsem tam těšíc se, že si pokecáme. Místo toho jsem přišla na jakousi podivnou sešlost, kde jakýsi chlapík v kvádru a s kufříkem vykládal cosi, čemu jsem vůbec nerozumněla, ale objevovala se tam slova jako "produkty", "mít pod sebou lidi" a podobně. Nebyla jsem z toho schopna vydedukovat, co dělají, a proč to mám zrovna já poslouchat. Vydržela jsem to čtvrt hodiny a odešla jsem.

Kamarádka se ozvala znovu asi za dva roky a pozvala mě k sobě. Ujistila mě, že předchozí akce byl omyl, a tato návštěva s tím nebude mít nic, ale opravdu nic společného. Samozřejmě mi to pak začala hustit do hlavy znova. Prý mi poví dobrý způsob, jak celkem lehce získat peníze. Měly jsme na to téma obsáhlou debatu, která skončila tím, že jsem divná, protože nechci peníze, které se samy nabízí (samozřejmě tím, že se člověk stane jejich dealerem) Razz

Nejvíc mě fascinovalo, jak se z bezvadné chytré holky stala podivná ženská s vymytou hlavou a prazvláštním slovníkem, která neváhala (dokonce dvakrát) ve jménu starého přátelství mě lákat na takovou ptákovinu. Evil or Very Mad
Potřetí to zatím nezkusila...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 8:44 pm    Předmět: Citovat

To mi velice připomíná to, co jsem se dozvěděla na "úvodním školení v Zepteru". Také přesně nalinkovaný slovník, také žádná odchylka od přesně vytyčených rozhovorů. "Zakázaná slova", psychologické triky...Brrr!Pryč od podobné havěti! Nejhorší je to, že se na to lidi chytají. Babička mého prvního přítele byla totálně zmanipulovaná Amwayem. A Jakub, co se mnou dělal autoškolu, kluk, kterému bylo teprv osmnáct, už se těšil, jak si bude žít bez práce jen z výtěžku těchto divných systémů...
Návrat nahoru
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 10:25 pm    Předmět: Citovat

To same jako Amway je Herbalife.

Naposledy upravil Brett dne čt květen 17, 2007 3:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2007 11:46 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
S Amwayem mám taky svou zkušenost:
Kdysi se mi po delší době ozvala jedna svého času dobrá kamarádka a pozvala mě do hospody. Šla jsem tam těšíc se, že si pokecáme. Místo toho jsem přišla na jakousi podivnou sešlost, kde jakýsi chlapík v kvádru a s kufříkem vykládal cosi, čemu jsem vůbec nerozumněla, ale objevovala se tam slova jako "produkty", "mít pod sebou lidi" a podobně. Nebyla jsem z toho schopna vydedukovat, co dělají, a proč to mám zrovna já poslouchat. Vydržela jsem to čtvrt hodiny a odešla jsem.

Kamarádka se ozvala znovu asi za dva roky a pozvala mě k sobě. Ujistila mě, že předchozí akce byl omyl, a tato návštěva s tím nebude mít nic, ale opravdu nic společného. Samozřejmě mi to pak začala hustit do hlavy znova. Prý mi poví dobrý způsob, jak celkem lehce získat peníze. Měly jsme na to téma obsáhlou debatu, která skončila tím, že jsem divná, protože nechci peníze, které se samy nabízí (samozřejmě tím, že se člověk stane jejich dealerem) Razz

Nejvíc mě fascinovalo, jak se z bezvadné chytré holky stala podivná ženská s vymytou hlavou a prazvláštním slovníkem, která neváhala (dokonce dvakrát) ve jménu starého přátelství mě lákat na takovou ptákovinu. Evil or Very Mad
Potřetí to zatím nezkusila...


juj, no on to byl asi docela dobrej (tada dobrej ani tak ne jako vydelecnej) byznys, kdyz jsi byla mezi tema prvnima:-) potkala sem chlapika, kterej si diky tomu poridil zamek:)
a taky to neni zadnej hlupak...
jen ma hranice slusnosti nastaveny jinak nez ja asi ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 4:32 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
S Amwayem mám taky svou zkušenost:
Kdysi se mi po delší době ozvala jedna svého času dobrá kamarádka a pozvala mě do hospody. Šla jsem tam těšíc se, že si pokecáme. Místo toho jsem přišla na jakousi podivnou sešlost, kde jakýsi chlapík v kvádru a s kufříkem vykládal cosi, čemu jsem vůbec nerozumněla, ale objevovala se tam slova jako "produkty", "mít pod sebou lidi" a podobně. Nebyla jsem z toho schopna vydedukovat, co dělají, a proč to mám zrovna já poslouchat. Vydržela jsem to čtvrt hodiny a odešla jsem.

Kamarádka se ozvala znovu asi za dva roky a pozvala mě k sobě. Ujistila mě, že předchozí akce byl omyl, a tato návštěva s tím nebude mít nic, ale opravdu nic společného. Samozřejmě mi to pak začala hustit do hlavy znova. Prý mi poví dobrý způsob, jak celkem lehce získat peníze. Měly jsme na to téma obsáhlou debatu, která skončila tím, že jsem divná, protože nechci peníze, které se samy nabízí (samozřejmě tím, že se člověk stane jejich dealerem) Razz

Nejvíc mě fascinovalo, jak se z bezvadné chytré holky stala podivná ženská s vymytou hlavou a prazvláštním slovníkem, která neváhala (dokonce dvakrát) ve jménu starého přátelství mě lákat na takovou ptákovinu. Evil or Very Mad
Potřetí to zatím nezkusila...


Přestě podobnou věc jsem zažil s Anwey a mým spolužákem... Dokonce ryskoval , že jej vyhodím ze dveří, když napíše ono slovo, protože pár známých v Anwey již jelo a sem tam otravovalo... no zkusil to a letěl... Embarassed Crying or Very sad Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 12:26 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
S Amwayem mám taky svou zkušenost:
Kdysi se mi po delší době ozvala jedna svého času dobrá kamarádka a pozvala mě do hospody. Šla jsem tam těšíc se, že si pokecáme. Místo toho jsem přišla na jakousi podivnou sešlost, kde jakýsi chlapík v kvádru a s kufříkem vykládal cosi, čemu jsem vůbec nerozumněla, ale objevovala se tam slova jako "produkty", "mít pod sebou lidi" a podobně. Nebyla jsem z toho schopna vydedukovat, co dělají, a proč to mám zrovna já poslouchat. Vydržela jsem to čtvrt hodiny a odešla jsem....Potřetí to zatím nezkusila...


Ano - u mě to byl úplně stejný scénář - peníze, produkty a bodré poplácávání po ramenou, divně falešné úsměvy - fuj!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: pá květen 11, 2007 8:50 pm    Předmět: Citovat

Připomíná mi to historku, jak jedna známá byla taky pozvána na něco podobného a na konci se všichni postavili, tleskali a volali "Já chci být bohatý! Já chci být bohatý!" Známá nechápala a její neteř, která ji tam dotáhla, jí říká: "Teto, tleskej, ty nechceš být bohatá?" Jen teď nevím, jestli je ta historka vtipná nebo smutná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

To neřeš, Tvá teta asi nechtěla zbohatnout takovouto podivnou cestou ... Crying or Very sad Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin.
81-160
81-160


Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 9:51 am    Předmět: Citovat

Scientology-Pracuje na principu vyzvednutí jedince,uvědomování si sama sebe,očistit se a uvěřit v jedinečnost.Kdekoli jsem narazil na stránky této "církve" pěli jen chválu kde a co dokázaly.Jde o to dokázat člověku jeho originalitu což už člověk vlastně ve skutečnosti je a pokud to dokáží u dospělích tak u jejích potomků to pak už není problém.Pokud vám někdo bude pořád říkat jsi dobrý,zvládl jsi to na jedničku atd po nějakém čase tomu začnete i věřit a poté se oběví věta"znám lidi kteří jsou stejní jako ty přijdi se podívat......."Už to že jsou pořád na blízku člověka hodně nahlodá.Je to jako chytání ryb navnadíte,nahodíte a on už se někdo chytne.Už jen to že se v jejích řadách objevují zvučná jména hercu,spěváků atd jim hodně pomáhá.Nejhorší na tom je že podporují jedince tudíž jde rodina a přátelé do h....u pokud ovšem nezačnou spolupracovat dle jejích přání.Je to jedna z nejbohatších "cirkví" světa.Vlastní opravdu velké firmy a nebo jsou jen pssst společníky.Pokud člověk odejde od rodiny a přátel tak se o něj postarají.Dostane práci kde maká a dostavá i mzdu ale velkou část odvádí do společného majetku takže de fakto maká zadara.Nejsem znalec na tuto skupinu ale bavil jsem se s jedním člověkem který dělal zavěrečnou práci na téma ovlivňování jedince náboženstvím na VŠ. jinak kuk na jejich stránky http://www.scientologie.cz docela zajimavé čteníčko Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

No mají opravdu vymakaný přesvědčovací metody Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.