Sekty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=386ee4df8ae8e842cd6c1384f43b2286Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2007 12:40 am    Předmět: Komentar Citovat

Prijde mi, ze mnohe sekty vyuzivaji urcite oslabenosti jedince (at fyzicke, nebo psychicke), ktera muze byt kratkodoba nebo dlouhodoba - umrti v rodine a hned je nekdo za dvermi. Dale bych rekl, ze jsou k tomu casto nachylni lide, kteri moc premysleji a hledaji odpovedi, smysl zivota - proto vysokoskolaci. Za dalsi maji zajem treba o ty, kteri maji majetek... Jak kdysi nekdo rekl, takova ta normalni dojicka z vesnickeho JZD zadne odpovedi nehleda, majetek nema, zije vsednimi starostmi, snad by mohla poslouzit jen na praci.

A Vas nazor na Opus Dei? Je to sekta, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin.
81-160
81-160


Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: ne srpen 12, 2007 12:39 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Milovník napsal:
Prijde mi, ........... poslouzit jen na praci.

A Vas nazor na Opus Dei? Je to sekta, nebo ne?



Podle mě je jakákoli církev ať katolická,židovská,muslimská... svím způsobem sekta.Z těchto hlavních celků pak vznikají odnože ktere kolikrát vedou k fanatizmu a opírají se stále o svého boha a jeho pravdu.Nechci tím nikoho urazit ale dle mě je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 6:26 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

A jaká je vlastně (tvoje) definice sekty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin.
81-160
81-160


Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 6:40 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Taková že jakákoliv skupina lidí v níž je názor jedince potlačován"vyšší mocí"(to jest někým nebo něčím ) a opírá se tato moc o něco,korán bible .. což ze selského rozumu nejde potvrdit nebo vyvrátit a jedinečnost jedince je poté tak potlačena zě bez rozhodnutí někoho jiného nemůže jít ani na záchod.doufám že to dává smysl. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 6:55 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Milovník napsal:
Prijde mi, ze mnohe sekty vyuzivaji urcite oslabenosti jedince (at fyzicke, nebo psychicke), ktera muze byt kratkodoba nebo dlouhodoba - umrti v rodine a hned je nekdo za dvermi. Dale bych rekl, ze jsou k tomu casto nachylni lide, kteri moc premysleji a hledaji odpovedi, smysl zivota - proto vysokoskolaci. Za dalsi maji zajem treba o ty, kteri maji majetek... Jak kdysi nekdo rekl, takova ta normalni dojicka z vesnickeho JZD zadne odpovedi nehleda, majetek nema, zije vsednimi starostmi, snad by mohla poslouzit jen na praci.

A Vas nazor na Opus Dei? Je to sekta, nebo ne?


Opus Dei je podle mě i podle mnohých katolických představitelů sekta,která by neměla býti podporována stran Vatikánu. Jinak Tvoje výše uvedená chatakteristika je velice správná. Často je to podobné jako u drog...tzn. touha po nějakém vyšším zážitku atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 8:13 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Káťa napsal:
Jinak Tvoje výše uvedená chatakteristika je velice správná. Často je to podobné jako u drog...tzn. touha po nějakém vyšším zážitku atd.


Hmm, napadá mě, že tahle charakteristika sedí na většinu věcí, které dnes lidé dělají, a to i takzvaní ateisté (a ani to nemusí mít něco společného s drogami): sport, zábava, tanec, adernalinové zážitky nebo třeba jen obyčejné nakupování, příslušnost k nějakému stylu (pankáči, skejťáci, EMO mládež...) - k tomu všemu je vlastně vede touha po nějakém vyšší zážitku, nebo aspoň po nějakém zážitku, při kterém by se jim vyplavily endorfiny, a měli pocit, že jejich život není obyčejný. Takže jsme se daleko nedostali.Wink
Tím pádem házet běžné církve do jednoho pytle se sektami mi přijde hrubě zjednodušené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: čt srpen 16, 2007 10:05 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Se srovnáním církve se sektami taktéž nesouhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin.
81-160
81-160


Založen: 24.3.2007
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 9:30 am    Předmět: Re: Komentar Citovat

Proč ne já bych se toho tak nebál.Vem si co všechno se dělo ve jménu "svaté války".Dá se to docela dobře srovnat co se teď děje na východě prozměnu jejich "svaté války".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 11:53 am    Předmět: Re: Komentar Citovat

Daniela napsal:
Káťa napsal:
Jinak Tvoje výše uvedená chatakteristika je velice správná. Často je to podobné jako u drog...tzn. touha po nějakém vyšším zážitku atd.


Hmm, napadá mě, že tahle charakteristika sedí na většinu věcí, které dnes lidé dělají, a to i takzvaní ateisté (a ani to nemusí mít něco společného s drogami): sport, zábava, tanec, adernalinové zážitky nebo třeba jen obyčejné nakupování, příslušnost k nějakému stylu (pankáči, skejťáci, EMO mládež...) - k tomu všemu je vlastně vede touha po nějakém vyšší zážitku, nebo aspoň po nějakém zážitku, při kterém by se jim vyplavily endorfiny, a měli pocit, že jejich život není obyčejný. Takže jsme se daleko nedostali.Wink
Tím pádem házet běžné církve do jednoho pytle se sektami mi přijde hrubě zjednodušené.


Ale já přeci neházím do jednoho pytle církev se sektami!!! To jsi mě špatně pochopila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

Danielo, mám pocit, že jsi to dost zjednodušila. V církvi lidé nejsou přeci proto, aby se jim vyplavily endorfiny. Nemůžeš snahu o účast na životě Kristově srovnávat s nakupováním...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.