Sekty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d430320b6656f7236b7976c912abeef2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 12:21 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Martin. napsal:
Proč ne já bych se toho tak nebál.Vem si co všechno se dělo ve jménu "svaté války".Dá se to docela dobře srovnat co se teď děje na východě prozměnu jejich "svaté války".


Ale je fakt, že hranice mezi státem uznanou a registrovanou církví a sektou je někdy dost tenká ( viz Opus Dei). Například Svědkové Jehovovi, mnohými i mnou považované za sektu, jsou zapsané na Ministerstvu kultury jako církev...Ale to jen díky nějakým hloupým úředníkům, kteří tomu prd rozumí....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 1:49 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Martin. napsal:

Proč ne já bych se toho tak nebál.Vem si co všechno se dělo ve jménu "svaté války".Dá se to docela dobře srovnat co se teď děje na východě prozměnu jejich "svaté války".


... no právě - víra jedna věc, ale to co z ní a v jejím jméně dokáže kolikrát udělat lidstvo - to je věc druhá Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 2:12 pm    Předmět: Re: Komentar Citovat

Horší na tom je to, že se to nedělo jmenovitě ve jménu svaté války, ale ve jménu Boha Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 7:31 pm    Předmět: Komentář Citovat

Opus Dei jsem tu nadhodil schválně. Někteří z Vás vědí, že jsem na jejich koleji strávil 9 měsíců obklopen lidmi silně věřícími, třemi faráři (mimo jiné jsou to kvalitní humoristé) - prostě je to jiný svět. Přijali mě mezi sebe, i když jsem byl nevěřící. Možná i kvůli tomu, že loni se u nich dal jeden Čech na víru, tak asi předpokádali, že... A ono nic... Stále jsem nevěřící... Víra byla kolem mně, ale nikdo mě do ničeho vyloženě nenutil. Všiml jsem si určité menší manipulace, machismu (překládá se do češtiny?) a dalsích věcí, ale nemohu a ani nechci kritizovat a zjednodušovat...

O tomto řádu se dá ale říci, že na rozdíl od ostatních uskupení je velmi otevřený, členem se může stát prakticky kdokoli, ale současně je to výběrová organizace, jakási elita (především pro absolventy VŠ, ale berou i ostatní, kteří jsou na jiné úrovni, řekněme), za kterou se považují, jak jsem se dozvěděl a trochu i vycítil. Poznal jsem tam několik kvalitních lidí, které jsem hodnotil i podle toho, jak se ke mně chovali - a někteří udělali více, než museli. Navázal jsem kontakt i s českou větví, jsem zvědavý na jejich aktivity, takže se zajdu podívat do mužského centra, které je v Brně...

Nemyslím, že jsem během těch 9 měsíců pochopil všechno, ale mohl jsem nahlédnout do úplně jiného prostředí a získat spoustu skvělých a nezapomenutelných zážitků. Ale asi jsem trochu rozdrtil upřímnou odpovědí na to, co mi ten pobyt přinesl: Poznání, že nemohu žít bez žen(y)... Tohle slyšet nechtěli... Ti, co se ptali, žijí v celibátu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 1:05 am    Předmět: Citovat

Hmm, je to sice uz trocha zaprasena diskusia, ale... kamarat tiez prepadava scientologii. Uz ho ani nevladzem jemne smerovat od nej, po tom co mi povedal ze niekolko bunkove embryo ma pamat (Studujeme medicinu, kde to preboha nabral?!) a ine podobne vyroky...
Nahovorili ho najma na "filozofiu" alebo skor "psychologiu" ktora je zarucenym liekom na vsetko, dokonca vraj zvysuje IQ! Zial, nebola vedcami nikdy prijata a tak z nej nestastny pan Hubbard(mimo ineho autor sci-fi knizok) vytvoril nabozensvo. Ved preco by aj nie, je to fajn business, ze? ...a tie levely co maju, za kazdy level plny novych poznatkov sa platia tazke prachy... a nakoniec zistime ze sme duse ufonov alebo nieco podobne
na youtube su celkom zaujimave videa

A tiez som si doteraz myslela ze do Europy a hlavne CZ/SVK sa nedostane taka somarina...

OK, asi budem musiet odstranit po tomto prispevku fotky z profilu:D aby ma nejaky privrzenec nezbil na ulici Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 1:17 am    Předmět: Citovat

snad ho trkne co je to za blbce Sad (ta sekta myslim:))
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:45 pm    Předmět: Citovat

Snad mu to dojde... ale je celkom charizmaticky a strhava ludi okolo seba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

hmm, tady v tom případě se nedá člověka asi moc přesvědčovat co, na to musí přijít sám... jestli je charizmatický tak aby se nakonec on sám nestal nějakym vůdcem Very Happy
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

Vytáhnout někam mimo civilizaci, úplně ho zbavit kontaktu s nima, jinak se sám nevzpamatuje Sad Bohužel, jeden kamarád takhle taky propadl. A nedalo se mu nijak normálně pomoct. Tohle je na odborníky.

Charisma samo s tím nemá šanci pohnout... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Forest_fay
81-160
81-160


Založen: 30.3.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 10:37 pm    Předmět: Citovat

Tiez ma napadlo ze by bol idealnym guru Very Happy az na to ze by si mohol zvolit iny smer Confused

V amerike bolo boom s hare-krisna sektami, a tiez to riesili s "odbornikmi" ktorych rodina tajne najala... a ti nasledne uniesli cloveka zo sekty a pod... ale par ludi sa z toho nevedelo dostat a bralo to ako podraz od rodiny a naopak sa utvrdili v tom ze sekta je ich prava rodina Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.