Chemické vs. nechemické barvení vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9cbf51acb67b60937616accdefaa940aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

Denynko,jsem si jista Wink Ja mam totiz taky strasne presuseny vlasy a je pravda,ze prvni pouziti henny nebylo nic moc,protoze mi vlasky hodne vysusila,ale pak sem se naucila pridavat lzici oleje do te hennove kase a to bylo uz dobre a vlasky rozhodne nebyly presuseny.Ja osobne si myslim,ze henna hodne dobre regeneruje vlasky a nejvic si jichvali ti kdo ji pouzivaji nekolik mesicu(sim,Daymanty,Fairy)Ono ti to ty vlasky obali ale tou propustnou vrstvou(takze kdyz delas masky a podobna pecujici kouzla tak se to k vlaskum dostane a hlavne se tesim ze tak po pul roce by to melo byt znat i na koneckach a tak(ale tak dlouho ji jeste nepouzivam).A mysli,ze kdyby ti nahodou skutecne nesedla,tak jedno vyzkouseni nevadi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
Denynko,jsem si jista Wink Ja mam totiz taky strasne presuseny vlasy a je pravda,ze prvni pouziti henny nebylo nic moc,protoze mi vlasky hodne vysusila,ale pak sem se naucila pridavat lzici oleje do te hennove kase a to bylo uz dobre a vlasky rozhodne nebyly presuseny.Ja osobne si myslim,ze henna hodne dobre regeneruje vlasky a nejvic si jichvali ti kdo ji pouzivaji nekolik mesicu(sim,Daymanty,Fairy)Ono ti to ty vlasky obali ale tou propustnou vrstvou(takze kdyz delas masky a podobna pecujici kouzla tak se to k vlaskum dostane a hlavne se tesim ze tak po pul roce by to melo byt znat i na koneckach a tak(ale tak dlouho ji jeste nepouzivam).A mysli,ze kdyby ti nahodou skutecne nesedla,tak jedno vyzkouseni nevadi Wink


Uf takže si jí přece jen koupím...a když teda vysušuje tak jak regeneruje?Nebo když přidám olej tak to bude oka? Shocked Já vím že se ptám hloupě ale nějak z toho jelením Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 1:47 pm    Předmět: Citovat

denynko regenuruje tim,ze ti vytazky z te rostliny obali vlasky a ty pak trvale dokud se nesmyji do vlasu proudi je po sundani byvaji vlasy sussi,ale pokud pridas olej(ja davam tak zhruba lzici(olivoveho nebo jojobaku nebo kokosaku a nekdy to namixuju)tak pak vlasy vysusene nemam a je nas tu vic takovych a zaroven ten olej pomaha snadnejsi prilnavosti henny k vlaskum a lepsi pusobeni Wink Takze kdyz do smesi prida olej tak to bude zarucene OK Very Happy Ja mam totiz taky dost suche vlasy,tak snad radim dobre Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 8:07 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
denynko regenuruje tim,ze ti vytazky z te rostliny obali vlasky a ty pak trvale dokud se nesmyji do vlasu proudi je po sundani byvaji vlasy sussi,ale pokud pridas olej(ja davam tak zhruba lzici(olivoveho nebo jojobaku nebo kokosaku a nekdy to namixuju)tak pak vlasy vysusene nemam a je nas tu vic takovych a zaroven ten olej pomaha snadnejsi prilnavosti henny k vlaskum a lepsi pusobeni Wink Takze kdyz do smesi prida olej tak to bude zarucene OK Very Happy Ja mam totiz taky dost suche vlasy,tak snad radim dobre Very Happy


Děkuji ti vílko:-*Já sem se úplně vyděsila po tom co tady psala ta holčina Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galadriel
161-320
161-320


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 10:06 pm    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
lučnívíla napsal:
denynko regenuruje tim,ze ti vytazky z te rostliny obali vlasky a ty pak trvale dokud se nesmyji do vlasu proudi je po sundani byvaji vlasy sussi,ale pokud pridas olej(ja davam tak zhruba lzici(olivoveho nebo jojobaku nebo kokosaku a nekdy to namixuju)tak pak vlasy vysusene nemam a je nas tu vic takovych a zaroven ten olej pomaha snadnejsi prilnavosti henny k vlaskum a lepsi pusobeni Wink Takze kdyz do smesi prida olej tak to bude zarucene OK Very Happy Ja mam totiz taky dost suche vlasy,tak snad radim dobre Very Happy


Děkuji ti vílko:-*Já sem se úplně vyděsila po tom co tady psala ta holčina Laughing


To myslis mne??? Very Happy

Olej jsem teda nepridavala, asi to byla chyba. Do henny ja bych uz ale nesla. Jelikoz vim, ze mi ani prirodni sampony nesednou, nesedla mi ani henna. Holky co pouzivaji prorodni sampony, tak jsou spokojene i s hennou. Asi je to typem vlasu.

Henna vlas obali, tim ho jakoby udela na chvili objemnejsi a pevnejsi, ale ty konce, ketre jsou znicene tim jak se obali, tak se k nim nedostanou zadne pecujici latky a po nejake dobe ty konce byly strasne- uplne seno. Podotykam u mne.

Jak koukam na Tve fotky, tak mame asi podobne vlasy- ja teda kratsi- bohuzel Sad

Ale neboj se, klidne si hennu dej, ono kdyz ji das nekolikrat, tak Ti to vlasy neznici i kdybys pak poznala, ze Ti nesedi. Ja ji pouzivala docela dlouho- jak barevnou, tak jenom bezbarvou, porad jsem cekala nejakej zazrak a nic, pak jsem s tim sekla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: po srpen 27, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

galadriel napsal:
Denynka napsal:
lučnívíla napsal:
denynko regenuruje tim,ze ti vytazky z te rostliny obali vlasky a ty pak trvale dokud se nesmyji do vlasu proudi je po sundani byvaji vlasy sussi,ale pokud pridas olej(ja davam tak zhruba lzici(olivoveho nebo jojobaku nebo kokosaku a nekdy to namixuju)tak pak vlasy vysusene nemam a je nas tu vic takovych a zaroven ten olej pomaha snadnejsi prilnavosti henny k vlaskum a lepsi pusobeni Wink Takze kdyz do smesi prida olej tak to bude zarucene OK Very Happy Ja mam totiz taky dost suche vlasy,tak snad radim dobre Very Happy


Děkuji ti vílko:-*Já sem se úplně vyděsila po tom co tady psala ta holčina Laughing


To myslis mne??? Very Happy

Olej jsem teda nepridavala, asi to byla chyba. Do henny ja bych uz ale nesla. Jelikoz vim, ze mi ani prirodni sampony nesednou, nesedla mi ani henna. Holky co pouzivaji prorodni sampony, tak jsou spokojene i s hennou. Asi je to typem vlasu.

Henna vlas obali, tim ho jakoby udela na chvili objemnejsi a pevnejsi, ale ty konce, ketre jsou znicene tim jak se obali, tak se k nim nedostanou zadne pecujici latky a po nejake dobe ty konce byly strasne- uplne seno. Podotykam u mne.

Jak koukam na Tve fotky, tak mame asi podobne vlasy- ja teda kratsi- bohuzel Sad

Ale neboj se, klidne si hennu dej, ono kdyz ji das nekolikrat, tak Ti to vlasy neznici i kdybys pak poznala, ze Ti nesedi. Ja ji pouzivala docela dlouho- jak barevnou, tak jenom bezbarvou, porad jsem cekala nejakej zazrak a nic, pak jsem s tim sekla.

Takže si nejdřív počkám na urtekram a pak až vyzkouším hennu Laughing A pak mikádo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martulicek
41-80
41-80


Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

tohle jsem nasla, zkousel nekdo? ale kde to vsechno sehnat??

Ořechová barva
Barva na vlasy ze slupek (správně oplodí) ořechu vlašského: 20 g rozdrcených slupek smícháme s 50 ml vody, 25 g kamence a 75 g stolního oleje. Zahříváme na mírném ohni tak dlouho, dokud směs nemá odstín, který si přejeme. Vlasy natíráme okamžitě, protože šťáva rychle ztrácí barvící schopnost.

Ořechová barva 2
Nemáme-li po ruce kamenec, zkusíme jiný recept. Tolik slupek vlašského ořechu, co se vejde do půllitrového hrnku rozemeleme a přidáme několik kapek olivového oleje, ovocného octa a rozmícháme s trochou horké vody na kaši. Necháme působit 15-30 minut.

Cibulová barva
Pokud nemáme mastné vlasy, můžeme si připravit barvu z cibule. 30 g suchých slupek vaříme v 200 ml vody, scedíme, přidáme 5 g glycerínu a denně natíráme vlasy, dokud nám barva nevyhovuje.

Červenavý přeliv
Červený odstín získáme z kořene rebarbory. 150 g vaříme v půl litru nesladkého kyselého vína tak dlouho, dokud se polovina neodpaří. Barvu vtíráme do vlasů a necháme oschnout.

Zesvětlení s rebarborou
Rebarbora nám může vlasy i zesvětlit, a to následujícím způsobem: 3 hrsti jemně mletého kořene, trochu olivového oleje a šťávu z jednoho citronu rozetřeme a doplníme vodou tak, aby vznikla roztíratelná kaše. Necháme 15 minut stát, pak opět doplníme trochou horké vody a štětcem nanášíme barvu na pramínky vlasů. Vlasy obalíme a nasadíme igelitovou čepicí. Hlavu udržujeme v teple nahřátým ručníkem. Podle požadovaného odstínu necháme působit až hodinu.

Černé vlasy
Můžeme zkusit též starý ruský recept: Popel z pelyňku pravého smíchán s včelím voskem způsobí vtírán do vlasů jejich zčernání.

Modrý přeliv
Na překrytí šedivých vlasů se používá nálev ze sušených květů modré polní chrpy. Vlasy dostanou lesk a lehce namodralý třpyt. Dvě hrsti sušených květů přelijeme čtvrt litrem vroucí vody a necháme tři hodiny vyluhovat. Po přecezení vtíráme do vlasů.

Padání vlasů
Proti silnému padání vlasů ricinový olej 60 g, chininová tinktura 60 g, bergamotová silice 2 g. Všechny přísady bychom měly dostat v lékárně. Zkusme též rozmarýnovou nebo levandulovou silici, masírovat každý večer kořínky vlasů.

Matthioliho mast pro hezké vlasy
Mladé topolové pupeny, ještě nerozevřené, doporučuje Matthioli do masti na vlasy. Pupeny utlučeme s čerstvým máslem, dáme do hrnce, uzavřeme a postavíme do vlhkého sklepa. Po 7 dnech máslo rozpustíme a přecedíme. Vlasy po umytí a vysušení namažeme, jsou hezčí, světlejší a výraznější.

Regenerace vlasů
Kvalitu vlasů zlepší tyto přípravky: naložíme stejným dílem listy zimostrázu (buxus), plody lichořeřišnice, listy kopřivy, kořen lopuchu a rozmarýnu do litru alkoholu. Necháme měsíc uležet a poté po zředění vodou užíváme k masážím.

Pro krásu a vitalitu vlasů
(a zbydou-li nám po oslavě potřebné ingredience....): sklenka odvaru z ječmene, sklenka kvalitního rumu, 2 sklenky bílého vína.

Mateřídoušková vlasová voda
125 g nati mateřídouška dáme do půl litru octa, přivedeme k varu a krátce povaříme. Pak přidáme 250 ml rumu a necháme týden stát v láhvi. Pak přecedíme a přefiltrujeme. Vlasovou vodou pravidelně masírujeme vlasovou pokožku.

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2007013103
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martulicek
41-80
41-80


Založen: 29.10.2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

zkousel ste nekdo ty orechy? co tim presne myslej, ty velke zelene slupky pod kteryma je este celej orech,nebo jen to hnedy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 1:25 pm    Předmět: Citovat

martulicek napsal:
zkousel ste nekdo ty orechy? co tim presne myslej, ty velke zelene slupky pod kteryma je este celej orech,nebo jen to hnedy?

Podla mna tie zelene šupky, ved tie farbia ked sa aj šupu orechy nie?
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miinka
0-7
0-7


Založen: 27.8.2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út září 07, 2010 7:05 am    Předmět: u mě vedou chemické barvy Citovat

Nenapadlo by mě někoho odsuzovat na základě toho, co provádí se svými vlasy.
Pokud jde o mé zkušenosti, tak já jsem 100% zastánce chemického barvení. Vlasy mám asi od přírody kvalitní a vždy jsem vystačila pouze s šamponem. Pak mě jednou napadlo se obarvit hennou a byla to katastrofa.
1) vlasy mi po henně elektrizovaly, měla jsem je divně krepaté a poprvé v životě jsem si musela jít koupit masku na vlasy, aby se alespoň trošku zregenerovaly
2) byla jsem rezavá jak liška, ačkoli jsem koupila kvalitní hennu a odstín, který "prý" nikomu do rezava nešel
3) henna v průběhu následujícího měsíce začala pouštět a zničila mi 2 mikiny, 3 trika a 2 povlečení, bohužel z toho co obarvila už nepustila, takže vše muselo jít do odpadkového koše - vcelku drahá záležitost

Pokud jde o chemické barvení, nikdy jsem si jí vlasy nezničila, dokonce mi občas potom přišly i silnější. Jedinou špatnou zkušenost mám s Palette světle hnědou, která mi chytla do černa.
A jen tak mimochodem jsem teda chemická střapatice Very Happy , co hůř, která nemá přímo dlouhé vlasy a ještě uvažuje o mikádu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.