BIO a EKO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=10d4342dfd344f0a897f95e272817a3dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Dobre, ovoce...
A co maso, rada bych svymi nakupy podporila ekofarmy v CR...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

Tak:

třídím, jen když toho mám hodně, tj. když se sejdou 4 petky, separuju, když ne, letí to do popelnice s ostatním bordelem, stejně tak obyč papír / štus časopisů...

Kosmetiku používám podle toho, jak mi vyhovuje, ale převažuje asi chééémie, mi neva Laughing

Co se potravin týká, tak kupuju asi klasiku, bio ani ne, ne, že bych proti ní něco měla, ale povětšinou sáhnu po obyč věcech. Akorát sem tam maso kupuju bio, je křehčí ( hovězí ).

Jsem zlá na každýho, kdo vyhazuje odpadky z okýnka auta a na každýho, kdo vyhazuje z balkonu vaťany. Poněvadž jsem v tom sama, nikdo mě nebere moc vážně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:26 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:

Jsem zlá na každýho, kdo vyhazuje odpadky z okýnka auta a na každýho, kdo vyhazuje z balkonu vaťany. Poněvadž jsem v tom sama, nikdo mě nebere moc vážně...


...tak tohle mi taky vadí. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:28 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Clondyk napsal:


ja také ne, ale ty drazsi to maji napsano na tabulce... Laughing


...jsem se nikdy nevšiml Laughing Laughing Laughing


ja na tyto tabule s bio potravinama narazil na Melniku v Plusu... Wink


Naposledy upravil Clondyk dne so květen 19, 2007 8:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:29 pm    Předmět: Citovat

My doma tridime noviny, petky a kartony Smile.
Mama si tuhle koupila takvou motorkarskou bundicku, vypada jak cerna kuze a je z pet lahvi Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

Brett napsal:
My doma tridime noviny, petky a kartony Smile.
Mama si tuhle koupila takvou motorkarskou bundicku, vypada jak cerna kuze a je z pet lahvi Very Happy.


...a knoflíky Mattoni Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 8:45 pm    Předmět: Citovat

Laughing

ale treba ty orisky a to maso jsou fakt chutnejsi Smile

nicmene co se tyce vitaminu apod, jsou na tom bio a nebio ovoce stejne, pouze bio ovoce neni chemicky osetrovano...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 9:00 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
nopokud dima vybrat mezi banany za 35,- kc a biobanany za 45,-Kc, vyhravaji normalni banany... Wink


No, nápodobně, vzhledem k naší finanční situaci si fakt celkem rozmyslím, jestli koupím něco, co je mnohem dražší... Crying or Very sad Kdybych na to měla, tak asi taky spíš investuju do bio výrobků, ale takhle sotva. Snažím se aspoň kupovat české výrobky (hlavně maso). Ale vejce používám stopro bio a eko, neb je mám z domácího chovu od našich nebo od tchánovců Wink Very Happy No, podobně podle sezóny domácích biověcí (ovoce, zelenina atd.) mám dost. A nejlepší je stejně čerstvě utržené rajče, hezky teploučké a voňavoučké, proti tomu je jakékoliv z obchodu jenom nedomrlý chudáček... Twisted Evil
Odpady třídíme, jak se dá a hlavně jak nám dovolí náš bytový miniprostor, protože na čtvery různé odpadkové koše fakt místo nemáme. Ale když jsme bydleli ve větším bytě, tak jsme třídili papír, plast, sklo a tetrapak obaly Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Ale vejce používám stopro bio a eko, neb je mám z domácího chovu od našich nebo od tchánovců Wink Very Happy No, podobně podle sezóny domácích biověcí (ovoce, zelenina atd.) mám dost. A nejlepší je stejně čerstvě utržené rajče, hezky teploučké a voňavoučké, proti tomu je jakékoliv z obchodu jenom nedomrlý chudáček... Twisted Evil


Je, to zcela nepokryte zavidim, zadne takove zdroje nemam. Pouze kdyz jedu na Moravu, tak dostanu domaci kysele okurky, mnam.
Bydlim v Praze a tady posledni dobou sehnat pekne ovoce a zeleninu v beznych obchodech je docela problem. Vetsina druhy den zplesnivi, pripadne je maji plesnive v uz v obchode a klidne vystavene.
No, drahe to je strasne, bohuzel. Ale treba u tech kesu orisku je snad pet korun a jsou fakt chutnejsi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Třídíme poctivě. BIO produkty - jak kdy, spíš nárazově . Kosmetika - část přírodní, část chemie. Nesnáším, když někdo pohazuje odpadky po ulici (papír od nanuků, vajgly od cigaret) .
Mám kamarádku a ta dokonce peče domácí chléb (samozřejmě z biomouky), aby měla jistotu, že tam nebude nějaké ÉČKO Confused (jenže ona nechodí do práce, já bych na to neměla čas).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.