Chemicky barvené vlasy: odrosty, vymývání, zesvětlování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8e402c68b11c21f0447daa3cf232429eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Myskha
161-320
161-320


Založen: 15.8.2010
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: st prosinec 14, 2011 10:51 pm    Předmět: Citovat

Tak a teď jedna odpověď od zcela chemicky a zcela záměrně nepřírodně nabarvené slečny Smile . Spousta lidí se mě ptá, proč mám zrovna takovouhle křiklavou barvu, proč na sebe musím tak upozorňovat a co mám se sebou za problém... Musím říct, že jsem se sebou neměla problém ani když jsem měla přírodní barvu vlasů, ani když jsem měla tmavou barvu vlasů a nemám se sebou problém ani teď, když mám oranžové vlasy.

Oranžová je barva, která se mi líbí, je pro mě hrozně pozitivní a celkově si v ní přijdu dobře... A to, že ta barva poutá pozornost a jsem díky tomu lehce zapamatovatelná, je pro mě jen další plus... Až se přestanu cítit oranžově, možná budu blondýna nebo černovláska... Neřeším to a ostatně proč bych měla? Smile

Jinak není pravda, že chemicky barvené vlasy se nelesknou a jsou zničené - můžu hrdě říct, že moje vlasy jsou toho zářným příkladem... (ať žijou floskule Very Happy) Podobně jako SilkyJane nesnáší hennu, ale s chemickou barvou si poradí moc dobře - kolikrát jsou po barvení lepší než když je delší dobu nedobarvuji... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 1:50 am    Předmět: Citovat

NicoleOxystorm napsal:
Můžu se jenom poptat? Co vás všechny tak vede k tomu si barvit nebo odbarvovat vlasy? Mě přijde poměrně smutné, když dneska už pomalu polovina celé populace neví, jaká je jejich vlastní barva vlasů. To samé, nechápu proč si hlavu barví holky už pomalu ve 12 letech... přijde mi to trochu zvláštní, že třeba aspoň ten pocit z toho, že by ty vlasy i nebarvené mohly vypadat třeba mnohem lépe a přirozeněji a třeba se i víc leskly, většinou nikoho neláká.

Černé vlasy se mi líbí, barva mých vlasů se mi v době, kdy jsem se ji poprvé obarvila, vážně nelíbila (teď už mám přirozenou barvu dle odrostů poněkud jinou - a ne, nemyslím šediny). A já teda nějak nestojím o to, vypadat přirozeně.
Btw. divit se barvení zrovna v zemi, kde má slušné procento populace nevýraznou a nijak zvlášť vábnou "myší" barvu vlasů, mi přijde poněkud legrační.

NicoleOxystorm napsal:
Je to jen můj názor a neberte to prosím jako útok, ale ráda bych aspoň znala odpověď. Vím, že chcete oživit barvu nebo podobně, ale má to cenu to pořád barvit? Vždyť by tu hlavu oživil třeba jen nový účes

Když já nechci oživovat hlavu, já chci zkrátka jinou barvu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 7:50 am    Předmět: Citovat

Trpajzlig napsal:
tady moc "peroxidek a umělotin" není,....

Zase škatulky.
Jak si představuješ typickou "umělotinu"?

Protože je tu moře lidí, kteří ač si vlasy barví chemicky, používají přírodní kosmetiku, žijou ekologicky, třídí odpad, a třeba se ani nelíčí -...to jsou taky "umělotiny"?
A proč je peroxidka a priori špatná? Jen proto, že se odvážila si nabarvit hlavu?
Taková peroxidka, ač barvená, může jinak žít naprosto přírodě friendly způsobem, nevíš co nosí na sobě, jaké zboží kupuje (bio, fair trade) - ale prostě se jí třeba líbí blond, tak si splní sen - ale tady hned pro některé spadne do kategorie - ble, umělotina.
Kdyby dokázala henna obarvit na pěknou blond, věřím že by holek, používajících chemické barvy, rapidně ubylo Smile Bohužel to ale henna neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 9:51 am    Předmět: Citovat

škoda, že toho henna víc neumí.. hořkou čokoládu bych brala.. a kdyby ji mé vlasy snesly Laughing

máš ale pravdu Dés.. vlasy si barvím chemicky, používám silikonové masky, protože mi vyhovují.. ovšem šampony, potraviny a tak, to mám přírodní věci a přírodu vůbec moc ráda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 9:56 am    Předmět: Citovat

Já jsem sem přišla jako "peroxidka", měla jsem vlasy odbarvené-v té době už jenom melírem a nánosy henny moje myšlení nezměnily.
Cool
byla jsem eko friendly i předtím, jenom jsem o henně nevěděla. Wink


Naposledy upravil jitty dne čt prosinec 15, 2011 10:01 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 10:00 am    Předmět: Citovat

Silky - Já taky Smile je to vážně o kompromisu. Něco sedne z téhle oblasti, něco z jiné, ale prostě podle jednoho atributu (barvený vlasy) nemůžu ještě šoupnout člověka do kategorie "umělotin". Tam vede ještě dost dlouhá cesta přes prodloužené vlasy, silikony, kůži vysmaženou solárkem do černa a tuny makeupu Very Happy

Naposledy upravil Déscantes dne čt prosinec 15, 2011 10:05 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 10:05 am    Předmět: Citovat

a ještě jeden zářný příklad: moje sestra má melíry, peroxidové, prostě ji moc sluší Wink ale ve zdravé výživě je jako doma a poslední dobou vaří sezónní jídla ze sezónních potravin z okolí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 10:38 am    Předmět: Citovat

SilkyJane napsal:
nevím, mě to přijde dcl jako "útok", to samé bych mohla říci tobě, proč se nebarvíš? proč máš takovou divnou barvu a tak - ale neber si to osobně..

moje barva vlasů je světlá, mám světlou pleť i oči.. takže jsem nevýrazná, mdlá, zapadlá, šedá myš..

s tmavou se cítím dobře, sebevědomě, sama sobě se líbím, co víc si přát? Twisted Evil


Já teda mám trošku problém s tím, že mi vážně přijde, že značná část těch slečen, co se barví kvůli tomu, že by jinak údajně byly nevýrazné šedé myši, to podle mě nepotřebuje. Naopak, kdyby měly svou původní, budou aspoň pro mě vypadat zajímavěji. Ale pochopitelně, jde o to, jak se cítí nositelka, toto je jenom takový náhled zvenčí.

A pokud jde o ten lesk, tak sice asi píchnu do vosího hnízda - ale pozoruju to už dlouhou dobu, že se fakt značné části populace vlasy příliš nelesknou. Netvrdím, že to platí u 100 % barvených vlasů, zvlášť tady na DV, kde se vlasům věnuje víc péče (ať už přírodní, nebo chemické), ale všimla jsem si toho už poměrně dávno. Hodně nápadné to bývá u blond barev, ale ani u těch tmavších to mnohdy není žádná sláva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trpajzlig
321-600
321-600


Založen: 26.1.2011
Příspěvky: 545

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 10:44 am    Předmět: Citovat

Hm, tak někdo nepochopil co jsem myslela. Vůbec jsme se tady nebavili o nějakém způsobu života-eko nebo bio. Bavili jsme se o vlasech-můj názor je ten, že tady není právě moc takových holek, co mají vyperoxidované háro, že už jsou ty vlasy "mrtvé" a umělotin typu - prodloužené vlasy, přicvaknuté umělé prameny atd...
neškatulkovala jsem, jen nezastávám názor barvit vlasy chemicky. To ale nemění nic na tom, že vlasy chemkou barvený nemůžou být lesklý, pěkný, nebo že někdo nesnese hennu, nebo nedosáhne svý vysněný barvy hennou atd...
_________________
www.zlatevrchy.snadno.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: čt prosinec 15, 2011 10:51 am    Předmět: Citovat

no, já bych prostě řekla, že v tomto vláknu by se nemělo řešit proč se lidé barví tak a tak.. to by se mohlo založit nové vlákno třeba "Chemka vs. Henna", protože tadyto vláknu chápu já jako pomoc, jaké barvy existují, jak se barvit, a tak... Jestli to chápu špatně já, tak se omlouvám Embarassed

ale de o to, že my tu diskutujeme o věcech, které se nám nelíbí, přitom jde v 90% případů určitě o holky, které na DV nejsou (myslím ty umělé nepřirozené nelesklé vlasy...) - ty co jsou na DV se buď barví přírodně, nebo nebarví, nebo se o barvené vlasy chtějí naučit starat a proto sou tady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.