Dušičky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7f03958c749a3066b3cae36c03d4e8c5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 7:33 pm    Předmět: Citovat

Mě neštve, mně je to právě tak nějak jedno. Já v tom jenom nespatřuju žádný velký smysl, je to takový vnějškový projev. Když to někoho baví, budiž mu přáno. Já se zase na pěkný pomník ráda podívám - ale pravda, že to bývají spíš nějaké zchátralejší, hodně zarostlé, ne takové ty geometrické. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Angua
41-80
41-80


Založen: 22.9.2013
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 7:38 pm    Předmět: Citovat

Nevím zda jsem moc jednoduchá, ale hřbitovy na mě působí tísnivě/strašidelně. Na zesnulé vzpomínám když mi je něco připomene a stejně nevím, kde někteří leží.. Svíčky mi v pokoji hoří během roku často. Takže dušičky pro mě vlastně nic neznamenají. Možná se to časem změní.. (Navíc včera a dnes mám školu do 8 do večera, takže příjdu domů, najím se a padnu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sinnerion
41-80
41-80


Založen: 13.3.2011
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 7:44 pm    Předmět: Citovat

Já se zítra stavím na hřbitov. Ještě loni jsem chodila pouze nasát atmosféru těch nádherných světýlek, letos zapálím na hrobě milovanému dědovi svíčku. A až bude hezky, podívám se i na další dva hezké hřbitovy v okolí, kde jsou vzdálenější příbuzní. Navíc je náš místní hřbitov na kopci, takže večer zhasnu celý dům, posadím se k oknu a budu sledovat roj nepatrných světýlek rozsypaných v temném lese na protějším kopci (vzdušnou čarou asi 1,5 km). Jinak svíčka u nás doma hoří každý večer od té doby, co se jen trochu ochladilo, což je asi od půlky září Smile Mimochodem, nejkrásnější hřbitovy jsem viděla ve Švédsku. Chtěla bych je navštívit také během svátku světla, to musí být ještě větší nádhera Smile
A co se týče Halloweenu, ten svátek se mi docela líbí, nicméně ho nemá cenu v Česku slavit. Kdybych se jako malá vydala v kostýmu zvonit po ulici, asi by to nikdo nepochopil Very Happy A přát někomu krásný Halloween mi v tom případě přijde docela padlé na hlavu. Takže si doma vydlabu dýni, která stejně shoří/shnije/rozpadne se Smile Pár dnů zpět se konala sešlost naší "dívčí bandy" a jelikož máme rády tématické večírky, bylo jasno, jaký bude tentokrát kostým. Až budou fotky, nějakou sem přidám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 7:46 pm    Předmět: Citovat

Tak ona Památka zesnulých jako taková je zítra, takže termínově není nic ztraceno (když teda pominu, že podle mě v tomto případě den sem, den tam, je celkem fuk). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dude
41-80
41-80


Založen: 27.9.2008
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: pá listopad 01, 2013 9:24 pm    Předmět: bubububu Citovat

Já sem si zpíval This is Halloween a užíval si Halloweenský event na Team Fortress 2 ale to nikomu nic neřekne Very Happy

Hlavně aby všem bylo dobře, živým ... i mrtvým ... muhehehehe Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so listopad 02, 2013 8:45 am    Předmět: Citovat

Já Dušičky ani Halloween neslavím. Tyto svátky kolem mě vždy jen projdou, často bez povšimnutí...Takže ikonku jsem si zvolila pouze dle míry roztomilosti Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so listopad 02, 2013 11:52 am    Předmět: Citovat

Dusicky pre mna osobne znamenaju preplnene vlaky (aka sedenie na kufri s nosom zaborenym do zaneradeneho WC), preplnene hroby... A kedze davy neznasam, ostavam v klude a mieri v mieste studia. Na hroby teda zbehnem sice s oneskorenim, ale aspon to bude plnohodnotne, nie uponahlane "a este to a tam a pozor na penazenku".
Cistit hrob mi nevadi, je to podla mna prejav ucty a pripomenutie si niekoho nielen psychicky, ale aj manualne.
Inak milujem hlavne atmosferu cintorinov. Je to sice pokrytecky sviatok (cely rok nic a zrazu sa idu vsetci pretrhnut - na rovnakom principe funguje Valentin), ale ten efekt... Otvorene az do noci a ked sa po zotmeni ide clovek prejst na nieco starsie (v BA napr. Kozia brana), oci prechazeji, neskutocna nadhera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so listopad 02, 2013 1:24 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
Já Dušičky ani Halloween neslavím. Tyto svátky kolem mě vždy jen projdou, často bez povšimnutí...Takže ikonku jsem si zvolila pouze dle míry roztomilosti Twisted Evil


Nápodobně Very Happy Akorát nám na ten den vychází výročí s přítelem, tak většinou myslím spíš na to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne listopad 03, 2013 10:05 am    Předmět: Citovat

Pro mě byly Dušičky jeden z nejoblíbenějších svátků, už od dětství. Asi proto, že mám ráda podzim a Dušičky jsou hrozně podzimní - mlha, mrholení, vítr. Úklid hrobu neřeším, ten je horší "po zimě". A svítící hřbitov je dojemný, navíc ho celý obejdeme, než navštívíme 5 nebo 6 hrobů několika nepříbuzných, ale pro nás důležitých lidí (a samozřejmě pomník padlým v první válce).
Davy mi zrovna tady nevadí. Nejsem až takový hipster, abych musela slavit svátky dřív než je to cool. I to že lidi chodí jen na dušičky chápu. Jednak preferuji hřbitovy omšelé, jednak je logické, že se republika kvůli hřbitovům objíždí jen jednou za rok.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne listopad 03, 2013 2:26 pm    Předmět: Citovat

Dušičky mám ráda odmala, vždycky jsme chodívali v podvečer zapálit svíčky zesnulým, miluju ten náhlý hřbitovní šrumec, kdy je tam taková specifická atmosféra Smile hřbitov jsme měli/máme téměř vedle domu - odjakživa jsem večer s rodiči a prarodiči z horního patra koukala na světélkující hroby. Vůbec mi tenhle svátek nepřipadá depresivní, naopak mám určitý pocit blízkosti onoho světa (nebo jak to nazvat), že jsme prostě zase všichni spolu. Na blízké vzpomínám velice často (hlavně na taťku), ale o dušičkách mi prostě připadá, že jsou všichni hned vedle mě Smile

Halloween jde mimo mě, ale ta myšlenka mi připadá pěkná (jako dítěti by se mi to hrozně líbilo Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.