STOP palmovému oleji - STOP utrpení a ničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3c036b604c11a11ad8e2ff35d4d57a69Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Souhlasíte s používáním palmového oleje?
Ano
13%
 13%  [ 3 ]
Ne
86%
 86%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 6:37 pm    Předmět: Re: Firmy Citovat

gab napsal:
Pro začátek uvádím firmu Urtekram a Nobillis Tilia.
ANO, JE TO TAK! I BIO ČI PŘÍRODNÍ PRODUKTY TENTO OLEJ OBSAHUJÍ - NA TO POZOR!


Já bych se Nobilisu Tilia zasatala - momentálně od nich mám asi 10 produktů a pouze na jednom jsem našla palmový olej (na jednom z posledních míst ve složení). Je to olejíček na obličej. Ale protože mi ten olej opravdu vyhovuje, tak jinou alternativu hledat nechci. Řekla bych, že je dobré sledovat spíše složení než úplně přestat kupovat nějakou značku. Vím, že palmové oleje jsou hodně používány v tuhých mýdlech - není lehké sehnat tuhé mýdlo bez palmového oleje (tady bych řekla. že je palmový olej získán bezohlednějším způsobem než certifikovaná přírodní kosmetika).

Ale kromě toho mýdla se snažím palmovému oleji vyhývat i v potravinách. Dokument jsem viděla a je smutné, jak jsou některé firmy bezohledné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 6:44 pm    Předmět: Re: Firmy Citovat

Anywetta napsal:
gab napsal:
Pro začátek uvádím firmu Urtekram a Nobillis Tilia.
ANO, JE TO TAK! I BIO ČI PŘÍRODNÍ PRODUKTY TENTO OLEJ OBSAHUJÍ - NA TO POZOR!


Já bych se Nobilisu Tilia zasatala - momentálně od nich mám asi 10 produktů a pouze na jednom jsem našla palmový olej (na jednom z posledních míst ve složení). Je to olejíček na obličej. Ale protože mi ten olej opravdu vyhovuje, tak jinou alternativu hledat nechci. Řekla bych, že je dobré sledovat spíše složení než úplně přestat kupovat nějakou značku. Vím, že palmové oleje jsou hodně používány v tuhých mýdlech - není lehké sehnat tuhé mýdlo bez palmového oleje (tady bych řekla. že je palmový olej získán bezohlednějším způsobem než certifikovaná přírodní kosmetika).


Já osobně to mám tak, že když ve složení výrobku najdu na jakémkoli místě palmový olej, nekupuji to! Bez ohledu na veškeré certifikáty. Palmovému oleji prostě NE! Nehodlám podporovat tenhle hnus jakýmkoli způsobem. Když o tyto výrobky nebude zájem, jednoduše se nebudou vyrábět výrobky s palmovým olejem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 6:49 pm    Předmět: Nějaká videa Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=wQBgUJhkPyE
http://www.stream.cz/adost/775252-palmovy-olej-dobre-utajeny-zabijak
Stačí se podívat, je toho prpstě plný internet, tohle jsem vybrala jen namátkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 7:36 pm    Předmět: Re: Firmy Citovat

gab napsal:
Anywetta napsal:
gab napsal:
Pro začátek uvádím firmu Urtekram a Nobillis Tilia.
ANO, JE TO TAK! I BIO ČI PŘÍRODNÍ PRODUKTY TENTO OLEJ OBSAHUJÍ - NA TO POZOR!


Já bych se Nobilisu Tilia zasatala - momentálně od nich mám asi 10 produktů a pouze na jednom jsem našla palmový olej (na jednom z posledních míst ve složení). Je to olejíček na obličej. Ale protože mi ten olej opravdu vyhovuje, tak jinou alternativu hledat nechci. Řekla bych, že je dobré sledovat spíše složení než úplně přestat kupovat nějakou značku. Vím, že palmové oleje jsou hodně používány v tuhých mýdlech - není lehké sehnat tuhé mýdlo bez palmového oleje (tady bych řekla. že je palmový olej získán bezohlednějším způsobem než certifikovaná přírodní kosmetika).


Já osobně to mám tak, že když ve složení výrobku najdu na jakémkoli místě palmový olej, nekupuji to! Bez ohledu na veškeré certifikáty. Palmovému oleji prostě NE! Nehodlám podporovat tenhle hnus jakýmkoli způsobem. Když o tyto výrobky nebude zájem, jednoduše se nebudou vyrábět výrobky s palmovým olejem.


Já to chápu, je to pravda - pokud se výrobek bude kupovat, tak to výrobce nedonutí cokoliv zněmit. A ani výmluva, že si věc budou kupovat ostatní a jeden člověk na tom nic nezmění, není na místě. Já si celkem hlídám složení ať už kosmetiky nebo potravin, které si sama kupuju, ale třeba na návštěvě se něčemu nevyhnu. Ten olejíček je výjimka, protože jsem konečně objevila něco, co mi sedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmoothAnnie
81-160
81-160


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 8:57 pm    Předmět: Citovat

astrid napsal:
Ilcas: hledá se to dost obtížně, už jen proto, že ne všechny produkty obsahují přímo palmový olej - někdy jen jeho deriváty, a taky proto, že často bývá schovaný pod označením "vegetable oil". Tady by ale měl být soupis všech užívaných názvů (opět buď přímo daného oleje nebo jeho dalších využívaných součástí).

Namátkou:
-Palm Kernel
-Palm Oil Kernel
-Palm Fruit Oil
-Palmate
-Palmitate
-Palmolein
-Palmitic Acid
-Sodium Palmate
-Cetyl Palmitate ........


P.S.: Odkaz obsahuje i soupis některých značek, které palmový olej obsahují a těch, které ho údajně naopak ve složení nemají.


O_O Někdy je to až děsivý....ale je docela dobrá ironie, že mezi těmi produkty, které palmový olej neobsahují jsou ty největší ropné míchanice typu Maybeline O.O Takže moje OBYČEJNÁ řasenka je vlastně přírodě méně škodící než můj např. Alverde bio peeling na nohy....super no.
_________________
Mandarynki i pomara??cze, pomara??cze, i mandarynki...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 9:09 pm    Předmět: Citovat

SmoothAnnie napsal:
astrid napsal:
Ilcas: hledá se to dost obtížně, už jen proto, že ne všechny produkty obsahují přímo palmový olej - někdy jen jeho deriváty, a taky proto, že často bývá schovaný pod označením "vegetable oil". Tady by ale měl být soupis všech užívaných názvů (opět buď přímo daného oleje nebo jeho dalších využívaných součástí).

Namátkou:
-Palm Kernel
-Palm Oil Kernel
-Palm Fruit Oil
-Palmate
-Palmitate
-Palmolein
-Palmitic Acid
-Sodium Palmate
-Cetyl Palmitate ........


P.S.: Odkaz obsahuje i soupis některých značek, které palmový olej obsahují a těch, které ho údajně naopak ve složení nemají.


O_O Někdy je to až děsivý....ale je docela dobrá ironie, že mezi těmi produkty, které palmový olej neobsahují jsou ty největší ropné míchanice typu Maybeline O.O Takže moje OBYČEJNÁ řasenka je vlastně přírodě méně škodící než můj např. Alverde bio peeling na nohy....super no.

Nevzdávej to! Dá se najít i šetrná přírodní/ bio kosmetika bez palmového oleje Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SmoothAnnie
81-160
81-160


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 9:55 pm    Předmět: Citovat

Ale to jo, to já netvrdím, že ne, určitě mám i takové z nich doma (kupříkladu Urtekram Brown Sugar, který ted' budu opěvovati o to víc Very Happy Twisted Evil )...
_________________
Mandarynki i pomara??cze, pomara??cze, i mandarynki...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 11:10 am    Předmět: Citovat

Na světě jsou i horší věci
http://www.zelenykruh.cz/dokumenty/studie-dopady-spotreby.pdf
Moje "oblíbené" jsou tantal, kakao a bavlna. A nejím tuňáky. Protože vymírají.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 11:20 am    Předmět: Citovat

Tak je, sakra, už rešme, ne?! A neházejme i palmový olej na lehkou váhu.
Prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 12:49 pm    Předmět: Citovat

gab napsal:
Tak je, sakra, už rešme, ne?! A neházejme i palmový olej na lehkou váhu.
Prosím.

55 stran za deset minut? Ta studie je náhodou dobrá! A na lehkou váhu nic nehází. Jistě, já ano. Pro mě jsou palčivější ty problémy, které nemají jednoduché nebo aspoň nějaké řešení (jako tantal a kakao).
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.