Spálená kůže
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2a4c5093adb5b22432fc00cfbca5b46cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

Já sice patřím k těm, co se až na vyjímky nikdy naspálí, ale když se vyjímečně zadaří, tak příjemná je pěna od panthenolu nebo i obyčejný mokrý studený hadřík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Revelate
161-320
161-320


Založen: 29.5.2008
Příspěvky: 178

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:22 pm    Předmět: Citovat

co byste mi tak poradili na spáleniny vlasové pokožky? těžko to namažu tak, aby se mi hned nezmastily vlasy... ta hlava se mi spálí strašně lehce, a brzy se začíná loupat, takže sněží, když zatřesu hlavou (i když většina té loupací kůže se drží ve vlasech a dost pracně se to odstraňuje). Začínám se děsit nadcházejícího tropického léta, tak kdyby byly nějaké rady ohledně prevence apod... prosím Smile
(pokrývky hlavy všeho druhu ztrácím kde se dá:/)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marlene
161-320
161-320


Založen: 13.3.2009
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:36 pm    Předmět: Citovat

Shahlah napsal:
Já sice patřím k těm, co se až na vyjímky nikdy naspálí, ale když se vyjímečně zadaří, tak příjemná je pěna od panthenolu nebo i obyčejný mokrý studený hadřík

Souhlasím, pěna od panthenolu je dobrá. Pěšinka se mi letos už taky docela slušně přismahla a ten panthenol přecejen trošku pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janah
81-160
81-160


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Slušně jsem si spálila záda, všude puchýřky, doktorka poradila chladit a mazat.Používám obyč krém Dove, ale stejně se to ještě nezahojilo Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že je nejlepší si pořídit zásobu pokrývek hlavy. Co třeba nějaké ty látkové čelenky- sice nestíní do obličeje, ale pokryjí hlavu tak, aby se nespálila. Mazat si pokožku hlavy si nějak neumím představit Laughing
V případě spálení bych zkusila aplikovat jogurt- hezky ochladí a jde dobře vymýt.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem na spáleniny obecně je úžasný kokosvý olej, doporučuji. Určitě by se dal použít i na valsovou pokožku, protože se vsakuje do vlasů, ale nezmastí (pokus se ho nepoužije moc)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 6:44 am    Předmět: Citovat

Já nikdy se spálením pokožky hlavy problémy neměla... Ale už to tady někde taky padlo, takový tip - když člověk stahuje vlasy do culíku/copu, tak si nenechávat pěšinku, ale ty vlasy sčesat jako rovnoměrně, takže nikde ta kůže nekouká, vlasy ji překryjou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 7:17 am    Předmět: Citovat

pokud už si tu kůži na hlavě spálíš tak bych souhlasila s tím jogurtem a asi by bylo dobré ho ještě smíchat s nějakým olejem a nechat chvíli na hlavě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2009 8:36 am    Předmět: Citovat

Jó, jogurt je na spáleniny nejlepší. Schladí to bezvadně a regeneruje.
Puchýře po zádech Confused au, eštěže mám odolnou kůži a du rovnou do hněda Rolling Eyes Ptze letos bych byla spálená díky sousedovu jahodovýmu poli a sousedovi na dovče už aspoň pětkrát.
Na tu hlavu - takové ty čelenky, jak ji dáte na palicu a vzadu pod vlasama je jen gumka obalená látkou a na hlavně se dá šířka barevné (často pruhované) látky nastavit dle libosti? To myslíte? To by mohlo být fajn. Já na spálení pěšinky sice netrpím, ale ty čelenky nosím, když mám mastnou hlavu Smile Nebo mě eště napadlo - ale to záleží, někomu to drží a někomu ne, prostě si dát klasicky plastovou čelenku a chytnout jí všechnu afinu dozadu a ty vlasy dozadu taky našesat - vlasy by opět chránily pěšinku. Ptze zas chápu, že by byla otrava nosit celý léto něco na hlavě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

Teď v neděli se mi podařilo připéct si tu jemnou kůžičku pod koleny. Twisted Evil Teda ona není až tolik připečená (no, červená, ale viděla jsem i mnohem červenější), ale jak se kolena ohýbají a kůže hrne, tak to je bolest ještě dneska.
Jinak souhlas s Panthenolem a dobrá je i Šalvějová mast.

Co mě docela děsí je, že všude se varuje, jak každé spálení zvyšuje riziko rakoviny kůže... Jsem fototyp 2, do nedávna jsem si myslela, že jsem fakt docela dost opatrná, když vidím, kolikrát se připečou jiní... já se připeču tak max. dvakrát třikrát za celé léto (červené, bolí, ale puchýře nejsou). plus párkrát "zrůžovím", ale aniž to bolí a brzy to zbledne-to snad není ani spálení, ne? Navíc to vždy postihne poměrně malou část těla a snad nikdy stejnou za sebou(kolena jsem připečená ještě fakt neměla-novinka Wink ), kterou zapomenu namazat(dvacítkou nebo třicítkou, níž jdu málokdy) nebo přecením délku trička, vezmu nové plavky-jinak vystřižené a vykoukne citlivá, pár sezon neopalovaná kůže, a podobně, rozhodně žádné rozsáhlé spálení. Myslíte, že je to fakt tak hrozné???
Takhle občasnému lokálnímu spálení se přece nedá úplně vyhnout, když chci jakžtakž normálně fungovat,chodit k vodě a tak. A to přes poledne lezu zpravidla do stínu, když to jen trochu jde. Už nevím, co bych ještě dělala, krom konvertace k Islámu Laughing
Navíc ještě každý cca. rok chodím do pigmentové poradny, jelikož jsem flekatá jak dalmatin.
Ach jo. Copak jsem tak neschopná???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.