Jak se mluví v různých koutech naší země... :)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 41, 42, 43  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ff5f012b2e310d9734baca14d4dd4f54Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 7:41 pm    Předmět: Citovat

A jéjéSmile Very Happy
Právě jsem pochopila, že s naprostou většinou z Vás se nikdy nesmím setkat osobně, protože moje mluva by Vás nejspíš zabila Laughing Já- pokud nejsem náhodou naladěna z nějakého závažného důvodu na "kultivovanou a spisovnou češtinu", což je převelice zřídka - tak mluvím směsí všech těch hrůzností, co jste tu popisovali, okořeněnou navíc slangem pochyceným od nejrůznějších underclass existencíSmile
A z každého kouta naší vlasti si radostně přivážím další a další jazykové zlozvyky Laughing
Jsem se teď úplně zastyděla.... Když o tom tak přemýšlím, tak pro Vás, češtinářské puristy, musí být dost velké utrpení i moje psané příspěvky, co??? No, slibuji, že se pokusím hlídat, ale... Bojím se, že to bude úkol nad moje síly Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


Naposledy upravil Nika dne so červen 23, 2007 10:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 8:40 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:

.....A z každého kouta naší vlasti si radostně přivážím další a další jazykové zlozvyky Laughing.....
Jsem se teď úplně zastyděla.....


...neni za co se stydět, v tom je totiž ta čeština krásná a barevná v jakýmkoliv koutě naší zemičky Wink Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:04 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Když o tom tak přemýšlím, tak pro Vás, češtinářské puristy, musí být dost velké utrpení i moje psané příspěvky, co??? No, slibuji, že se pokusím hlídat, ale?. Bojím se, že to bude úkol nad moje síly Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


Ehm, Niko, trefilas hřebíček na hlavičku... Embarassed Embarassed Embarassed Občas to fakt búchne mezi oči a nejen kvůli způsobu mluvy...Ale neboj, nejsi v tom sama Wink Laughing Laughing Já to až tak neřeším Wink Very Happy Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:09 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Když slyším v televizi - třeba v nějaké reportáži- mluvit někoho tak, jak se mluví u nás na Moravě (taková ta různá nářečí, měnící se "dědinu od dědiny" - jako třeba - "me sme bele".... t.j. "my jsme byli" , nebo :"kop mě půlko chleba" - t.j. "kup mi půlku chleba" ) zní mně to HROZNĚ Laughing Laughing Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


No je pravda, že zase druhý extrém jsou lidé, kteří mluví jenom nářečím i v situacích, kdy to není zrovna nejvhodnější (třeba ty oficiální projevy na veřejnosti apod.)... Confused Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:10 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:

Hahahahaha Klaru... 'stě to máš jako marný tjo, vod fčerejška tu mám trvalý jako vobpčanství čili bydliště, 'stě, takže se sem jako prostě fakt přesouváme, tjo, stě normálnka, nevym tjo vo co ťy jako de tjo Twisted Evil


Chceš po paštěce, že jo? Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
ilona napsal:
Když slyším v televizi - třeba v nějaké reportáži- mluvit někoho tak, jak se mluví u nás na Moravě (taková ta různá nářečí, měnící se "dědinu od dědiny" - jako třeba - "me sme bele".... t.j. "my jsme byli" , nebo :"kop mě půlko chleba" - t.j. "kup mi půlku chleba" ) zní mně to HROZNĚ Laughing Laughing Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


No je pravda, že zase druhý extrém jsou lidé, kteří mluví jenom nářečím i v situacích, kdy to není zrovna nejvhodnější (třeba ty oficiální projevy na veřejnosti apod.)... Confused Rolling Eyes


Třeba můj muž se většinou zarytě drží nářečí - ale mně to přijde zábavné. Naštěstí není žádný veřejný činitel, ale muzikant, takže mu za to hlavu nikdo neutrhne. Ale když tak mluví na středočeské děti v hudebce, tak z toho občas vznikají humorné situace Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:22 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Klarusa napsal:
ilona napsal:
Když slyším v televizi - třeba v nějaké reportáži- mluvit někoho tak, jak se mluví u nás na Moravě (taková ta různá nářečí, měnící se "dědinu od dědiny" - jako třeba - "me sme bele".... t.j. "my jsme byli" , nebo :"kop mě půlko chleba" - t.j. "kup mi půlku chleba" ) zní mně to HROZNĚ Laughing Laughing Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


No je pravda, že zase druhý extrém jsou lidé, kteří mluví jenom nářečím i v situacích, kdy to není zrovna nejvhodnější (třeba ty oficiální projevy na veřejnosti apod.)... Confused Rolling Eyes


Třeba můj muž se většinou zarytě drží nářečí - ale mně to přijde zábavné. Naštěstí není žádný veřejný činitel, ale muzikant, takže mu za to hlavu nikdo neutrhne. Ale když tak mluví na středočeské děti v hudebce, tak z toho občas vznikají humorné situace Twisted Evil


No já nevím, mně to občas připadá jako opravdu celkem extrém....Ovšem musím přiznat, že k jistým konkrétním lidem, kteří se takto vyjadřují, mám poněkud negativnější postoj, takže je mé hodnocení tohoto jevu ovlivněno i něčím jiným než čistě jazykovými aspekty... Wink Pokud by tak mluvil někdo, koho mám ráda, tak by mi to asi tolik nevadilo.... Wink Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 10:35 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Nika napsal:
Když o tom tak přemýšlím, tak pro Vás, češtinářské puristy, musí být dost velké utrpení i moje psané příspěvky, co??? No, slibuji, že se pokusím hlídat, ale?. Bojím se, že to bude úkol nad moje síly Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


Ehm, Niko, trefilas hřebíček na hlavičku... Embarassed Embarassed Embarassed Občas to fakt búchne mezi oči a nejen kvůli způsobu mluvy...Ale neboj, nejsi v tom sama Wink Laughing Laughing Já to až tak neřeším Wink Very Happy Razz


OK, OK, OK, .... tak ted uz se fakt ale uprimne stydim... Embarassed Embarassed Embarassed
kdyz me to moc neba psat spisovne a s carkama a bez ruznych slov, ktere do vety nepatri a tak....
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ale pochopila jsem.... Cimzto tedy vyhlasuji konkurz na sveho korektora či korektorku Very Happy Smile. Sve CV muzete posilat na nika@dlouhevlasy.cz. Laughing Ocekava se od Vas i motivacni dopis na tema : Proc chci delat Nice korektora (korektorku) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 10:42 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:

Ale pochopila jsem.... Cimzto tedy vyhlasuji konkurz na sveho korektora či korektorku Very Happy Smile. Sve CV muzete posilat na nika@dlouhevlasy.cz. Laughing Ocekava se od Vas i motivacni dopis na tema : Proc chci delat Nice korektora (korektorku) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Věčí hovaďynu sem tedy fak eště neslyšel tjo. Esi něgdo píše parádně, pak je to naše Nikolééna.

Tož a také a krom teho, Niko šak ty mluvíš totálně po vašom moravskom, žádné to krákorání, jako ti cajzli mluvijó.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 10:42 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Klarusa napsal:
Nika napsal:
Když o tom tak přemýšlím, tak pro Vás, češtinářské puristy, musí být dost velké utrpení i moje psané příspěvky, co??? No, slibuji, že se pokusím hlídat, ale?. Bojím se, že to bude úkol nad moje síly Laughing Embarassed Embarassed Embarassed


Ehm, Niko, trefilas hřebíček na hlavičku... Embarassed Embarassed Embarassed Občas to fakt búchne mezi oči a nejen kvůli způsobu mluvy...Ale neboj, nejsi v tom sama Wink Laughing Laughing Já to až tak neřeším Wink Very Happy Razz


OK, OK, OK, .... tak ted uz se fakt ale uprimne stydim... Embarassed Embarassed Embarassed
kdyz me to moc neba psat spisovne a s carkama a bez ruznych slov, ktere do vety nepatri a tak....
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ale pochopila jsem.... Cimzto tedy vyhlasuji konkurz na sveho korektora či korektorku Very Happy Smile. Sve CV muzete posilat na nika@dlouhevlasy.cz. Laughing Ocekava se od Vas i motivacni dopis na tema : Proc chci delat Nice korektora (korektorku) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Hele, Niko, já bych to tak nepřeháněla... Wink Laughing Laughing Přiznám se, že mě už párkrát napadlo, jestli by nebyla vhodná nějaká korektura, ale zase si říkám, že zvláště u těch příspěvků ve fóru by se to moc nehodilo, protože by se tím zase potlačila charakteristika pisatele Wink Takže bych to nechala být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 41, 42, 43  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.