Ako zafarbiť iba šediny?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ce4ac31d29eaa46064b39932d3af92acZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2014 3:28 pm    Předmět: Ako zafarbiť iba šediny? Citovat

Ahojte!

Mám nasledovný problém - začínaú sa mi objavovať šediny a zároveň mám rada svoju vlastnú farbu vlasov.
A inklinujem k prírodnej kozmetike.
Takže experimentujem so spôsobmi, ako zafarbiť , resp. natónovať iba šediny a nič iné. Najlepšie sa mi zatiaľ osvedčila varianta použiť čo najsvetlejší odtieň - ale tak, aby na šediny chytil, ale nemal účinok na ostatné.
Vlasy mám tak cca farby tmavá blond, skôr teplý odtieň, s tým, že sú nerovnomerne zafarbené, takže by úplne stačilo, aby tie šediny chytili ľahko do žlta, lebo biela so strieborným nádychom mi tam dosť svieti.
Ďalšia vec je, že mám veľmi málo času a musím upúšťať od farbenia "hennou", lebo proste to nemám kedy - jednak príprava, jednak mať to tak dlho na hlave, jednak ten binec v kúpeľni.

Zatiaľ vyskúšané

harmanček - skvelý, ale som naňho dosť prudko alergická, takže vlasy boli super, ale oči som mala niekoľko dní ako králik

lipa - vôbec žiaden účinok

krémová logona - veľmi striedavé výsledky, občas chytí, občas nechytí

L Erbolario farba na vlasy - výborná, ale strašne ťažko sa zháňa.

Nemáte nejaké ďalšie tipy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gaia136
41-80
41-80


Založen: 28.11.2012
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2014 3:46 pm    Předmět: Citovat

Do zlatava by aj na šediny mala chytať cassia. Niekedy sa predáva pod názvom bezfarebná alebo neutrálna henna. Farbenie je podobné ako pri henne, ale myslím, že z nej nie je taký neporiadok Laughing Ja si miešam čistú hennu s cassiou v pomere 2:1, aby mi henna netmavla a niekedy cassiu pridávam aj do rôznych masiek a zábalov na vlasy. Samotnú ju na farbenie odskúšanú nemám, ale pokiaľ viem, tak sa dosť rýchlo vymýva.
_________________
Dum spiro, spero.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 11:06 am    Předmět: Citovat

tú som používala kedysi dávno "len tak" ako kúru...no nepovedala by som, že je z nej podstatne menší binec, ale skúsiť môžem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.