Dětské vlásky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9a85061fb3c3542ca81ea44ed690a244Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Žanča
0-7
0-7


Založen: 23.7.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 8:58 pm    Předmět: Citovat

Confused hm,,, vono i genetyka hraje roli.. někomu zhoustnou někomu nepomuže ani svěcená voda.. nu Smile stačí po umítí vlasku masirovat hlavičku a rostou boužel nezhoustnou..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 9:13 pm    Předmět: Citovat

Nezhoustnou! Pouze to taky vypadá! Vlasy celý život vypadávají a rostou znovu. Proto máme na hlavě škálu různě dlouhých vlasů. A s délkou se cop ztenčuje. Když ustřihnu nejtenčí část, opticky vlasy zhoustnou, ale početně nepřibyde ani jeden. Je to "optický klam". Ano, vypadají lépe, ale se skutečným houstnutím (růstem nových vlasů či zesílením vlasů) to nemá nic společného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žanča
0-7
0-7


Založen: 23.7.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 10:08 pm    Předmět: Citovat

nu v dospělosti to tak možná je Wink já zatím ten problém nemám aš na pár šedívích vlasku,,,ale tady byla řeč o dětských vlasech tam není optícký klam ani nevýpádáváj někomu zhoustnou někomu né Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt červenec 24, 2014 11:09 pm    Předmět: Citovat

Je s podivem, jak se tahle pověra (že vlasy v dětství stříhané houstnou) zatvrzele drží v povědomí lidí... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 6:52 am    Předmět: Citovat

astrid napsal:
Je s podivem, jak se tahle pověra (že vlasy v dětství stříhané houstnou) zatvrzele drží v povědomí lidí... Rolling Eyes


Ano, ano. těžko uvěřit, že je jednadvacátém století. Občas si připadám jak za Marie terezie. Ale co chceš, učitelé na školách jsou dneska schopný učit děti ještě mnohem větší kraviny, než tohle...

a ještě k tomu bludu, že dětské vlásky nevypadávají. To může říct jen někdo, kdo nemá malé děti. Protože za první rok života vypadávají nejvíce. Dokonce zvládnou několikrát kompletně vypadat a znovu narůst. Znám děti, které to "zvládly" 6x. je to přirozený proces. První vlásky kmpletně vypadají všem dětem a není vzácností, že nové vlasy mají zcela jinou barvu!! takže to co jsem psala výš tady platí tuplovaně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 10:22 am    Předmět: Citovat

To je pravda s tím vypadáváním, tu starší postihl větší vlasopád kolem 6tého měsíce, vypadaly jí vlasy hlavně na temeni, takže vypadala jako ondřej hejma Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 10:37 am    Předmět: Citovat

Kluci to zvlasli několikrát. Synovec vesele měnila barvu a strukturu vlasů vesele ještě ve dvou letech. Vlasy mu vždy vypadaly a narostly vlasy jiné barvy. Byly světle hnědé, černé, zrzavé, tmavě hnědé, špinavě blonďaté... jsou mu tři a zakotvil na blonďaté barvě ani kdo neví, jestli mu to zůstane Laughing

Můj starsší si nechal svoji barvu, mladší "převlasil" ze špinavé blond na platnovou. To asi aby se víc podobal bráchovi. Ale oba měli do roka věčně holá místa a sem tam najdu malé blond vlásky, moje teda fakt nejsou a manžel tak světlé blasy zase nemá Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 11:32 am    Předmět: Citovat

Jak jsem tady psala o té holčičce "odnaproti", na té to taky bylo krásně znát. Nestříhalo se, vlasy se proměňovaly, stejně jako by se proměnily se stříháním.
Žančo, doufám, že stejně jako neteřiny spolužačky nevěříš, že když ustříhneš vlas, vyrostou Ti tři další a hustší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá červenec 25, 2014 8:32 pm    Předmět: Citovat

Janulo a proč chceš stříhat? Jen kvůli tomu "zesílení"? To je opravdu blud, že by vlasy zesílily stříháním, jestli ty zesílené už rostou, za chvíli budou vidět Smile
Spíš se zbytečně naruší přirozeně zacelené konečky. Já stříhala, jen když ty vlasy byly dlouhé na různých částech hlavy a vypadalo to hrozně a asi před rokem jsem podlehla nátlaku mamky a docela hezkého chlapečka s delšími kudrlinkami jsem ošmidlala - vypadal pak divně, cosi na něm mi dlouho chybělo, docela jsem toho litovala.

Já kolem sebe teda vidím spíš 90% holčiček v tomhle věku s delšími vlásky, aspoň kratším mikádem. Kudrlinky obecně se mi líbí čím delší, tím lepší, krátké to nemá u dětí tak hezký tvar, jako rovné vlásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2014 5:18 am    Předmět: Citovat

To bude asi pravda s těmi konečky - teď jsem to kontrolovala, nemá jedinej rozdvojenej vlas - a to je má už pod lopatky, takže k nějakému otěru už dochází, a dost jí je týram gumičkami a sponečkami.. takže ještě to nebudu hrotit.. ale je jak exot tady, holčičky v jejím věku mají všemožné sestřihy (většina na kluka), tak vypadáme trochu jak nějaký lesany - já sem taky k nůžkám nepáchla 2 roky Very Happy

A mám ještě jedno dítko, 10 měsíců, má od narození hnědé vlásky, a v hlavě místečko na temeni místečko, kde jí rostou blond vlásky - asi nějaká pigmentová vada - doufám, že jí to zůstane.. prírodní melírek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.