Dětské vlásky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e22dc255aa83a295cfe582f0f10f1bccZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: pá srpen 08, 2014 11:01 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s wensdy, sice nemám vlastní děti, ale v příbuzenstvu je jich víc než dost a malým dětem rozhodně vlásky VYPADÁVAJÍ.

Ke stříhání dětí kvůli zhoustnutí vlasů: Osobně si myslím, že je to stejný nesmysl jako to, že když člověku padají dlouhé vlasy, má to ROZHODNĚ z toho, že jsou dlouhé, a je NUTNÉ se ostříhat. Prostě se to tak dělá, tak udělej a nevymýšlej si! (jsem typický příklad toho, jaký je to přinejmenším s tím padáním nesmysl)

Znám ženy, co měly jako malé dlouhé vlásky a v dospělosti mají pořád dlouhé vlasy - a krásně husté. Znám ženy, které měly jako malé dlouhé vlásky a teď mají vlasy jemné a řídké. Znám takové, které byly v dětství stříhány "na blbečka" a teď mají krásné a kvalitní vlasy... A samozřejmě znám takové, co byly do pěti let stříhány podle hrnce a dneska mají nekvalitní vlasy. A bonus - já jsem byla stříhaná "na kedlub" déle než sestra... A zatímco já mám vlasy tak maximálně normální hustoty a jemné, sestra má vlasový porost hustý, silný a kvalitní. Jestli ono to nebude spíš tím, že jedna babička má dodnes husté silné vlasy a druhá odjakživa jemňuchy (a se sestrou jsme měly to štěstí každá na trochu odlišnou genetickou výbavu)... Vážně si myslím, že jestli to má vůbec nějaký vliv, tak v porovnání s genetikou, výživou, absencí nemocí a tak podobně je prakticky zanedbatelný.

A ještě jedna poznámka: Přinejmenším některé děti si uvědomují, jak vypadají a jak chtějí vypadat, mnohem líp, než si jejich rodiče myslí (a vůbec věcem kolem sebe rozumí mnohem líp, než si rodiče myslí, jen to nedávají najevo). Kde kdo vám poví, že tomu jejich čtyřletému prckovi je to přeci stejně jedno a aspoň jednou bude mít ty vlasy hezké... Škoda, že si dodnes pamatuju, jak jsem se v tomhle věku vrátila s maminkou od "oškubávačky" (rozumějte kadeřnice), podívala jsem se do zrcátka a chtělo se mi brečet, protože jsem si moc dobře uvědomovala, že mám hezké oči, drobounké zoubky a ta příšernost na hlavě mi ani trochu nesluší. Kamarádce jsem ve školce její dlouhé blond vlásky záviděla a tím, že si mě dospělí pletli s "roztomilým klukem", jsem trpěla. (Škoda, že jsem byla tak poslušné dítě a nepostavila jsem si hlavu Smile ) Moje tříletá příbuzná mi nedávno řekla, že když jde teda skákat na tu postel, tak si sponečku radši sundá, ale pak si ji zase vezme, protože jinak by zase musela mít vlásky jako kluk Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: so srpen 09, 2014 5:32 pm    Předmět: Citovat

Já teda doufám, že ty vlásky malému nevypadají a ani nezesvětlají Very Happy narodil se s hustým tmavohnědým porostem (a koutama pořádnýma Very Happy ) a teď za ty necelé dva měsíce mu to pěkně povyrostlo a zarůstají mu i ty kouty. Moc se mi tak líbí, tak snad takhle tmavovlasatý zůstane Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so září 06, 2014 1:34 pm    Předmět: Citovat

Měla bych dotaz: čím myjete dětem vlasy? Mému synovi, kterému je momentálně 14 měsíců, se vždycky po šampónu udělají na hlavě takové stroupky a odlupující se kůže. Používala jsem dětský Sebamed, který se mi zdál dostatečně jemný, ale bohužel, synovi vadí nějaká složka v něm (možná to SLS?). Teď mu myju hlavu jen dětským mýdlem, které sice snáší dobře, ale zase má ty vlásky takové drsné a jakoby ulepené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so září 06, 2014 1:54 pm    Předmět: Citovat

Už skoro čtyři roky sanotint baby. Dvakrát nebo třikrát jsem koupila něco jiného a skončilo to jako pěna do koupele..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: so září 06, 2014 7:19 pm    Předmět: Citovat

Ničím, tedy jen vodou a jen když je to potřeba. Maximálně sáhnu po mýdle, které mám zrovna po ruce, kupuju Alverde, pomydlim jen délky, snažím se nedávat na kůži - detergent používám jen když jsou vlásky umaštěné nebo od jídla. Synkovi se vlásky samy nemastí, ale ty šupinky má na hlavě taky, nejsou skoro vidět, nijak ho neobtěžují, takže je neřeším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne září 07, 2014 6:27 am    Předmět: Citovat

To moji kluci se strašně potí. Samozřejmě je nemyji deně. Ale 1-2x týdně. 200ml šamponu mám pro oba na déle než půl roku. Dětské mýdlo mám malé cca 40g, za dobu jednoho šamponu většinou použiju max dvě. Teď ubývá rychleji, ale je to nutné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st září 17, 2014 6:01 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tak mám taky dotázek. Obě holky, když byly malý miminka (kolem 2 měs) trpěly pravděpodobně dermatitickou seborheou (snad to píšu dobře). Měly to rozlezlé až do obličeje, mladší "jen" na čelíčku a starší po celým xichtíku, v obličeji jsme to vyhojily cannabioxem, ale ve vláskách to mají stále, teď jim je skoro rok a dva a půl. Doktorka mi radila, že po koupání seškrabávat nehtem.. no moc jsem tomu nedala, malý se to nelíbilo ani jedný, myslela jsem, že jak vlasy zhoustnou, že to třeba časem zmizne samo, a e-e-
Máte některá zkušenost, že by to zmizelo samo? nebo nějaký nenásilný tip, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st září 17, 2014 1:27 pm    Předmět: Citovat

No, môj mladší to mal a dostali sme od doktorky tip, nahrubo natrieť maslom asi pol hodinku pred kúpaním, potom zmyť šampónom a jemne vyšúchať froté uterákom. A zabralo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: po září 29, 2014 1:24 pm    Předmět: Citovat

Díky za tip s máslem! Krásně to ty stroupky (šupinky či co) změkčilo a většina je odstraněná! Akorát vymývat jsem to musela na 3x a to se neobešlo bez křiku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: út září 30, 2014 12:13 am    Předmět: Citovat

Super!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.