O jménech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 109, 110, 111  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f4348a72fc0c449b64dc348c9f880b20Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem Zuzana, je to jméno hebrejského původu a znamená lilie...Mohla jsem se taky jmenovat Jana, to kdybych měla rezavé vlasy...protože moje maminka nechtěla, aby na mě ostatní děti pokřikovaly "Zuzi zrzi, co tě mrzí....." Pokřikovaly to na mě stejně, ale ne oprávněně.... Wink. A díky tomuto rozhodování mezi jmény na základě barvy vlasů mám jednu komickou historku z porodnice. Tehdy ještě návštěvy otců v porodnici nebyly to, co teď....takže taťka nás osobně navštívit nemohl a tak se ptal sestry, jak se nám daří....No a pochopitelně chtěl vědět, jaké jméno mi tedy mamka dala. Bylo mu ale hloupé ptát se na jméno a tak se sestřičky optal, jakou mám barvu vlasů. No později se pochopitelně bavilo půl porodnice tím, co že to ti tatínci dneska nechtějí vědět.... Very Happy. A to bylo štěstí, že jsem se nenarodila bez vlasů... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

Jazzy napsal:
Tak já jsem Zuzana, je to jméno hebrejského původu a znamená lilie...Mohla jsem se taky jmenovat Jana, to kdybych měla rezavé vlasy...protože moje maminka nechtěla, aby na mě ostatní děti pokřikovaly "Zuzi zrzi, co tě mrzí....." Pokřikovaly to na mě stejně, ale ne oprávněně.... Wink. A díky tomuto rozhodování mezi jmény na základě barvy vlasů mám jednu komickou historku z porodnice. Tehdy ještě návštěvy otců v porodnici nebyly to, co teď....takže taťka nás osobně navštívit nemohl a tak se ptal sestry, jak se nám daří....No a pochopitelně chtěl vědět, jaké jméno mi tedy mamka dala. Bylo mu ale hloupé ptát se na jméno a tak se sestřičky optal, jakou mám barvu vlasů. No později se pochopitelně bavilo půl porodnice tím, co že to ti tatínci dneska nechtějí vědět.... Very Happy. A to bylo štěstí, že jsem se nenarodila bez vlasů... Very Happy

Nebo že ti nevypadly jako mě. Já byla napřed černovláska, pak mi to vypadlo a byla jsem chvíli skin a narostly mi světlehnědé vlásky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
tak ja jsem veronika(jedine co vim tak je to z recka od pherenika)jmeno se milibi,ale skoro nikdo mi tak nerika,vsichni mi totiz rikaji borufka(omylem z legracni hadky pojmenovani od kamarada,protoze sem mela na cestu z intru narvany stary fialovy batoh a behem 14dnu se to chytlo na skole a na intru a ted mi tak rikaji skoro vsici,uz se tak i predstavuju Embarassed Very Happy a nebo mi rikaji vilo a tak ale to mi spis rikaji mezi reci nebo cizi lidi.No a ja se mela jmenovat petr,protoze mamce do posledni chvile tvrdili ze bude mit kluka a veronika bylo prvni divci jmeno co ji napadlo.No ale vzdy jsem se chtela jmenovat nejak pohadkove(po nejakem kviti)nebo se skrytym vyznamem kouzla ,duhy ,nebo tak. A vzdy se mi moc libilo Delphina(ale to sem znala jen z ciziny. Embarassed


VERONIKA - jméno patrně řeckého původu, znamená "nositelka (přinášející) vítězství" Někdy se vykládá i z řecko-lat. Veraiconica, tj. "pravý obraz".


Naposledy upravil Day dne út červen 26, 2007 12:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

day dekuju za vyklad Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poppaea
161-320
161-320


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsem taky Zuzana. No, moc se mi to nelíbí (není pro mě zvukomalebné), spíš jsem si zvykla. Na tomhle jménu mi mimo jiné vadí, že se z něj dá udělat hrozně moc zkomolenin:-(
Mimochodem Jazzy, kromě lilie to znamená taky sasanka nebo lotos. Původně to je Šóšana (v židovských anekdotách a jiných příbězích často Šoša), tak jsem ráda, že se to upravilo aspoň na tu Zuzanu:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

A tak to já mám takové normální, slovanské, dlouhé Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

Poppaea napsal:
Tak já jsem taky Zuzana. No, moc se mi to nelíbí (není pro mě zvukomalebné), spíš jsem si zvykla. Na tomhle jménu mi mimo jiné vadí, že se z něj dá udělat hrozně moc zkomolenin:-(
Mimochodem Jazzy, kromě lilie to znamená taky sasanka nebo lotos. Původně to je Šóšana (v židovských anekdotách a jiných příbězích často Šoša), tak jsem ráda, že se to upravilo aspoň na tu Zuzanu:-)



Já vím, ale ta lilie se mi líbí jaksi víc.... Wink. A mně to jméno nijak nevadí, líbí se mi....ale pravda, nikdo mi ho nekomolí....říkají mi buď Zuzano nebo Zuzko....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

Mne se Anna libi, ale je problem s oslovovanim Very Happy.
Nemam rada Anicka, Anca, ble Very Happy. ( Na Andulku maji povoleni jen tata a babicka a nikdo jiny uz ho nedostane Very Happy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:36 pm    Předmět: Citovat

Brett napsal:
Mne se Anna libi, ale je problem s oslovovanim Very Happy.
Nemam rada Anicka, Anca, ble Very Happy. ( Na Andulku maji povoleni jen tata a babicka a nikdo jiny uz ho nedostane Very Happy).

Spolubydlící je Anna a já jí zrovna říkám Andulko, mi se to moc líbí ( a jí to nevadí, jinak bych to samozřejmě nedělala).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lynda
21-40
21-40


Založen: 22.5.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:43 pm    Předmět: Citovat

Dřív se mi mé jméno nelíbilo a připadalo mi i neobvyklé - Lynda s Y. Jinak se mi ale líbí Elizabeth, Amélie nebo Olivie : )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 109, 110, 111  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.