Zahradničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0589e8e4f3de4bc4b20b7d42de88a4fbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 4:22 pm    Předmět: Citovat

Tak to nevím. Hej, nevíte někdo, co je avokádo zač? Anebo mango? To má takovou velikou pecku. Jednou jsem ji chtěla zasadit, ale někde se mi ztratila. Nevíte tady někdo něco o palmách?Jinak Danielo díky!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Tak to nevím. Hej, nevíte někdo, co je avokádo zač? Anebo mango? To má takovou velikou pecku. Jednou jsem ji chtěla zasadit, ale někde se mi ztratila. Nevíte tady někdo něco o palmách?Jinak Danielo díky!!


Avokádo roste velice dobře. Pár jme jich měli. Myslím, že se ta pecka má naříznout, ale už si nejsem tak úplně jistá Embarassed Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po srpen 13, 2007 12:21 pm    Předmět: Citovat

Do pecky z avokáda se musí zapíchnout špejle, které ho udrží v horní části skleničky s vodou, přičemž jen půlka ho musí být ponořená. Vyžene kořínek a pak se dá přesadit do hlíny. Úplně do detailů to nevím, ale brácha to tak nějak dělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čírina
161-320
161-320


Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 12:33 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Jé, to je dobré téma.
Já jsem doma nikdy nechtěla pracovat na zahradě, ale teď v Brně mi to chybí. Tak jsem aspoň začala pěstovat nějaké bylinky a kytky na balkóně.
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s pěstováním jahod v truhlíku? Jde to vůbec? (Já jsem totiž takový zahradnický analfabet a navíc mě nebaví číst nějaké chytré knihy, takže na to jdu metodou pokus - omyl.)


Mám jahod plné truhlíky, tak se podělím: Nejlepší je sehnat si tzv měsíční jahody, které plodí průběžně od jara do podzimu ( poslední jahody v říjnu, první v květnu/červnu) Jinak se s nima dělá jako s ostatníma kytkama: Zalívají se hnojivem 1x týdně (obyč universální stačí, pokud nechceš mít na zavařování Laughing ) není je dobré dávat moc nahusto, Jahody jsou víceméně mrazuvzdorné, jen je potřeba zalívat i přes zimu (trochu, když je nad nulou). a to je asi tak celé. Jo, a za dva - tři roky obnovit sadbu , protože staré rostliny plodí míň, ale to je u všech jahod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čírina
161-320
161-320


Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

Když už jsme u těch kytek v truhlících, tak v nádobách se dá pěstovat fakt skoro všechno - na terase mám několik keřových růží, nějaké jiřinky v kýblu, chryzantémy, bohyšky, lilie, rajčata - a dospěla jsem k názoru, že úplně nejdůležitější předpoklad k úspěchu je nezapomenout to zalejt. Twisted Evil
Jediné, s čím mám potíž, jsou tulipány co je dávám do květníčků na jaro. Nevíte někdo, jak to udělat, aby jim neshnily cibulky a mohly se příští rok recyklovat? Takové tulipány jsou celkem drahá sranda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 1:19 pm    Předmět: Citovat

Čírina napsal:
Když už jsme u těch kytek v truhlících, tak v nádobách se dá pěstovat fakt skoro všechno - na terase mám několik keřových růží, nějaké jiřinky v kýblu, chryzantémy, bohyšky, lilie, rajčata - a dospěla jsem k názoru, že úplně nejdůležitější předpoklad k úspěchu je nezapomenout to zalejt. Twisted Evil
Jediné, s čím mám potíž, jsou tulipány co je dávám do květníčků na jaro. Nevíte někdo, jak to udělat, aby jim neshnily cibulky a mohly se příští rok recyklovat? Takové tulipány jsou celkem drahá sranda.


Hnojit kytky každý týden Shocked Shocked Shocked Není to trochu moc? Já teda květiny v květináčích nehnojím v podstatě vůbec (je teda fakt, že nemám jahody, tam se to hnojení sem tam asi hodí).
Jinak cibule tulipánů se po odkvětu vytahují a znovu sadí na jaře, pokud je neschováš někam do vlhka, tak by shnít neměly - aspoň mamka to tak dělá a v pohodě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Do pecky z avokáda se musí zapíchnout špejle, které ho udrží v horní části skleničky s vodou, přičemž jen půlka ho musí být ponořená. Vyžene kořínek a pak se dá přesadit do hlíny. Úplně do detailů to nevím, ale brácha to tak nějak dělal.


My jsme teda pecku avokáda normálně zasadili do hlíny a vyrostlo to. Žádné takové čachry machry... Wink Laughing Akorát asi nemělo moc vhodné pěstební podmínky, tak časem zašlo... Embarassed Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čírina
161-320
161-320


Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Čírina napsal:
Když už jsme u těch kytek v truhlících, tak v nádobách se dá pěstovat fakt skoro všechno - na terase mám několik keřových růží, nějaké jiřinky v kýblu, chryzantémy, bohyšky, lilie, rajčata - a dospěla jsem k názoru, že úplně nejdůležitější předpoklad k úspěchu je nezapomenout to zalejt. Twisted Evil
Jediné, s čím mám potíž, jsou tulipány co je dávám do květníčků na jaro. Nevíte někdo, jak to udělat, aby jim neshnily cibulky a mohly se příští rok recyklovat? Takové tulipány jsou celkem drahá sranda.


Hnojit kytky každý týden Shocked Shocked Shocked Není to trochu moc? Já teda květiny v květináčích nehnojím v podstatě vůbec (je teda fakt, že nemám jahody, tam se to hnojení sem tam asi hodí).
Jinak cibule tulipánů se po odkvětu vytahují a znovu sadí na jaře, pokud je neschováš někam do vlhka, tak by shnít neměly - aspoň mamka to tak dělá a v pohodě Wink


ta potíž je v tom, že ty cibulky jsou shnilé když je po odkvětu vytahuji. Kytka vypadá dobře, ale cibulka je břečkovitá, nevím jak to.
a s tím hnojením - domácí kytky taky nehnojím, ale takové ty petůnie, pelargonie a podobný plevel na tom dost prospívá. A kristalon je levný a vydrží mi dva-tři roky krabice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

Čírina napsal:
Klarusa napsal:
Hnojit kytky každý týden Shocked Shocked Shocked Není to trochu moc? Já teda květiny v květináčích nehnojím v podstatě vůbec (je teda fakt, že nemám jahody, tam se to hnojení sem tam asi hodí).
Jinak cibule tulipánů se po odkvětu vytahují a znovu sadí na jaře, pokud je neschováš někam do vlhka, tak by shnít neměly - aspoň mamka to tak dělá a v pohodě Wink


ta potíž je v tom, že ty cibulky jsou shnilé když je po odkvětu vytahuji. Kytka vypadá dobře, ale cibulka je břečkovitá, nevím jak to.
a s tím hnojením - domácí kytky taky nehnojím, ale takové ty petůnie, pelargonie a podobný plevel na tom dost prospívá. A kristalon je levný a vydrží mi dva-tři roky krabice.


Tak mají v tom květináči asi moc mokro. Mělo by pomoct jednak dát na dno dobrou drenáž (keramzit, hliněné střepy), která odvede přebytečnou vodu, jednak míň zalívat, anebo někdy pomůže místo plastového nebo glazovaného květináče dát obyčejný hliněný, který vodu líp odpařuje. Nebo jestli jsou v nějakém ozdobném obalu, to je taky riskantní, protože to člověk přelije jedna dvě.

Klarusa: Když člověk chce, aby to fakt dobře kvetlo, tak se to opravdu hnojí jednou týdně (ale když se občas vynechá, taky se nic nestane).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

Čírina napsal:

ta potíž je v tom, že ty cibulky jsou shnilé když je po odkvětu vytahuji. Kytka vypadá dobře, ale cibulka je břečkovitá, nevím jak to.
a s tím hnojením - domácí kytky taky nehnojím, ale takové ty petůnie, pelargonie a podobný plevel na tom dost prospívá. A kristalon je levný a vydrží mi dva-tři roky krabice.


Aha, jo taaak..no tak to potom asi fakt moc nepřelívat, jak píše Daniela Wink A hlavně, jak odkvetou, tak to zalévání omezit radikálně.

Jinak pokud jde o to hnojení, tak já tomu moc nedůvěřuju. Někde jsem četla, že je lepší květiny hnojit málo než je přehnojit nebo je pohnojit nevhodnou látkou...takhle jsem poslala "do kytiček" svoji kamélii, takže hnojivo používám fakt minimálně... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.