Pryč s pokrývkami hlavy aneb můj objev :)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d22e0a7663fe095d12079540eb6f8692Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZhakis
0-7
0-7


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 2:33 pm    Předmět: Pryč s pokrývkami hlavy aneb můj objev :) Citovat

Ahoj,
čas od času navštívím tento web, i když dlouhé vlasy nemám.. zatím Smile Momentálně mám vlasy dlouhé tak 5-6 cm, trošku vlnité a hlavně hoodně suché Sad Mno teď už je vlastně suché moc nemám Very Happy Tímto bych se tedy chtěl podělit o svou zkušenost, jak jsem se zbavil suchých vlasů Smile

Od narození jsem měl zdravé vlasy, hodně husté a hlavně co si pamatuju tak i zdravé. To se změnilo, když jsem dokončil základní školu. Do té doby jsem si je myl obyčejným šamponem za pár kaček a šecko bylo v pohodě. Od prváku se stav pořád zhoršoval a došlo to tak daleko, že jsem se jednou ráno probudil a na hlavě měl něco jako hoodně chlupatou deku, a ještě navíc jakoby spálenou. Prostě děs Sad Do té doby jsem vlasy nežehlil a fén sem použil jen z nutnosti. Také sem si všiml, že tuto slámu mám jen na temeni hlavy a trochu u boků. Takže jsem si začal kupovat regenerační šampony, balzámy a masky, ale nic nepomohlo. Stav se sice dál nezhoršoval, ale nedalo se to vydržet!
Vlasy tedy šly dolů a na nějakou dobu byl klid. Jak ale postupně rostly, nastal stejný problém, možná ještě horší.

Nebudu vás už dál nudit nic neříkajícími kecy takže přejdu k věci Very Happy Ve třeťáku už jsem se fakt na*ral a začal jsem se víc do hloubky zajímat čím to že mám tak zničené vlasy. Do té doby jsem vyzkoušel snad všechno a nic nepomohlo. A pak mi to došlo Shocked Ze zvyku nosím kšilt, docela často. A ty suché vlasy vyrůstají jen z míst po okraj kšiltu. Takže jsem si řekl že si prostě po umytí nažehlím vlasy, abych nevypadal jak idiot a kšilt jsem dal ségře ke svátku Smile A co se nestalo? Stav se pořád zlepšoval, začaly mi podrůstat nové vlasy a ty narostené se také hodně zlepšily. Po dalším měsící jsem měl i po umytí téměř rovné vlasy, mnohem zdravější. Za to můžu s největší pravděpodobností
poděkovat obyčejnému světlu, které na moje zakryté vlásky dopadalo sotvo hodinu denně!

A teď moje teorie Laughing Příští rok maturuju z chemie a čistě náhodou jsme se učili něco o vitamínech a minerálech. Tyto látky se běžně dostávají ke kořínkům vlasu a dále jej vyživují. Některé však nejsou využitelné ve své čisté podobě, ale teprve po kontaktu světla s pokožkou hlavy proběhne nějaká reakce, která vlasu dodá potřebné živiny. To máte stejné jako se stromy, které na podzim opadávají. Není už totiž tolik světla! A já když jsem měl celý den zakrytou hlavu tak se vlásky nemohly asi nijak vyživovat Mad

Z toho plyne ponaučení:

NENOSTE POKRÝVKY HLAVY POKUD TO NENÍ VYLOŽENĚ NUTNÉ!!!

To je asi všecno co jsem chtěl napsat Smile V celém textu je docela chaos takže kdo se dočte až sem tak má asi hodně pevnou vůli Smile

Prosím moderátory(ky) o přesunutí příspěvku, pokud jsem jej umístil do špatné sekce.

Všechny zdraví,
Peťa Smile

P.S. Trochu jsem se upsal s tím světlem, za kvalitou vlasu stojí spíš kyslík nebo prostě vzduch Smile V létě je kyslíku víc, proto vlasy rostou rychleji. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Hm zajimavý poznatek =) ja cepice moc nenosim =) Teda krom zimy =) Ale toto leto, bych chtela aplikovat noseni satku, aby mi slunce moc nevysisovalo a nezesvetlilo vlasy..Wink
A ted mas vlasky jak dlouhe? Embarassed Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZhakis
0-7
0-7


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 4:56 pm    Předmět: Citovat

Mno šátek je eče v pohodě to ty vlásky nedusí jak ta čepice Laughing

Já mám teď vlasy hodně krátké páč je léto a víc mi to vyhovuje Smile Asi tak 6 cm bo tak nějak prostě krátké no Very Happy Ale zase zdravější Smile Ale nechám je pak růst aspoň po ramena jak sem je měl kdysi to bylo dooobry Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

CZhakis napsal:
Mno šátek je eče v pohodě to ty vlásky nedusí jak ta čepice Laughing

Já mám teď vlasy hodně krátké páč je léto a víc mi to vyhovuje Smile Asi tak 6 cm bo tak nějak prostě krátké no Very Happy Ale zase zdravější Smile Ale nechám je pak růst aspoň po ramena jak sem je měl kdysi to bylo dooobry Smile



Jako čepice v létě, to musi byt po celodennim noseni na hlave v tomto vedru mozek uvařen co by dup Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

jinak držím palce, ať co nejdřív dosáhneš své vysněné délky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

já teda bez kšiltovky ani rana, hlavně když jedu na kole, to už se stalo pravidlem, vlasy mám hezky pod kontrolou, nepoletují mi kolem hlavy apod....a suchý vlasy teda nijak nemám...uffff
a co se týče nynějších veder, je pokrývka i nutnost... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

konečene viem, prečo v lete rastú rýchlejšie, už sa to tu tuším niekde riešilo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Janie, na kolo je lepší helma než kšiltovka Wink To je taky jediná pokrývka hlavy, kterou jsem schopna na hlavě snést (a to už hodně dlouho nespadám mezi ty, kteří to mají nadiktováno zákonem). Manžel se ale teorii o pokrývkách hlavy vymyká, nosí kšiltovku celkem často (ale hlavně když je chladněji, teď v létě ne) a má vlasy nádherně kvalitní a husté (ale jen asi 3 cm dlouhé).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 8:08 pm    Předmět: Re: Pryč s pokrývkami hlavy aneb můj objev :) Citovat

CZhakis napsal:

P.S. Trochu jsem se upsal s tím světlem, za kvalitou vlasu stojí spíš kyslík nebo prostě vzduch Smile V létě je kyslíku víc, proto vlasy rostou rychleji. Idea


Super, že je tu další maturant z chemie Wink Respektive nadcházející. Já bych si však s tou vzduchovou teorií dovolila nesouhlasit. Ono se sice může zdát, že když je víc květin, tak se víc produkuje kyslík fotosyntézou, ale zase se to kompenzuje tím, že je vyšší teplota a je známo, že tam, kde je vyšší teplota je kyslíku míň než tam, kde je teplota nižší. Proto se obecně uvádí, že v zimě je toho kyslíku víc mnohem víc než v létě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 9:35 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Janie, na kolo je lepší helma než kšiltovka Wink To je taky jediná pokrývka hlavy, kterou jsem schopna na hlavě snést (a to už hodně dlouho nespadám mezi ty, kteří to mají nadiktováno zákonem). Manžel se ale teorii o pokrývkách hlavy vymyká, nosí kšiltovku celkem často (ale hlavně když je chladněji, teď v létě ne) a má vlasy nádherně kvalitní a husté (ale jen asi 3 cm dlouhé).


No jo, s helmou souhlasím, jenže tak mi bude svítit do očí Sad navíc mi na té hlavě děsně vadí a to jsem si zkoušela i hodně drahý Sad to je zas kapitola sama pro sebe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.