Re: Anketa ,,Jaképak máte nejradši vánoční cukroví?"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=97ea5f309a1739b7d4deb7a994a2da42Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 4:54 pm    Předmět: Citovat

Zrovna včera jsem dávala dohromady, co budeme letos péct. A čtyři druhy z pěti jsou kakaové Very Happy Nekakaové bude linecké, kakaová budou vosí hnízda (těch bych se ujedla), kakaová kolečka slepovaná vanilkovým krémem, sádlové koláčky, a pak budu letos zkoušet nový recept - pečené čokoládové kuličky. Další druhy dodají maminky Very Happy Od té mojí předpokládám rohlíčky a variaci na rumové koule (u nás jsou překvapivě kakaové s kávou a kokosem), od manželovy to bude překvápko, protože každý rok říká, že letos už peče naposledy, ale pokaždé něco nakonec udělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 6:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
nejvíc miluji pracny, pak vosí hnízda, ale ty velká Very Happy Tohot druhu cukroví dělám na Vánoce hodně Very Happy je výborné a pak i ostatní členové rodiny mají tyto druhy rádi Very Happy Peču tak 7 druhů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 7:28 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Portos, jo, to je ono. U vás doma se to nedělá? Já měla pocit, že minimálně rumové kuličky a linecké/rohlíčky se dělají v každé rodině.

Jak jsem psal, u nás se dělají ožralé rozinky. Od pohledu 100x lepší, než ten recept na rumové koule. (Sorry, ale cukru je tam víc než všeho ostatního dohromady. A k tomu alkohol? To by mě pálila žáha ještě v únoru.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 7:41 pm    Předmět: Citovat

Jinak momentálně jsme to zredukovali (tedy už před pár lety). Pojedeme hlavně na vánočkách (z čehož v součtu tak jednu zlikviduju za syrova Very Happy ), pak máme rodinný recept na medovníky (pozor, nemá nic společného s dortem medovníkem), možná se dokopu na vosí hnízda a ty ožralé rozinky.

Jinak ty ožralé rozinky doporučuju, mnohem lepší, než nějaké rumové kuličky (předpokládám tak od pohledu na recept). A jsou jednoduché - po 100g cukru moučka, mletých ořechů, čokolády na vaření (či nějaké kvalitní) a rozinek naložených myslím ve dvou dcl alkoholu (prostě aby plavaly - a rum používám spíš bílý, k tomu ideálně ovonět pom. likérem, dá se dát i trochu whisky apod.). A rozinky je nejlepší naložit klidně na rok dopředu (ono to pak líp ,,uzraje" a rozleží se). Nejlepší je, že cukr ani moc nefunguje jako spojovadlo, takže ho můžete dát i míň, pokud chcete. Jo, a kuličky je dobrý obalit v kakau.
Možná vylepšení: rozinky jsou úžasný v dobrém červeném víně (jen nevím, jestli jsem je takhle zkoušel i do ožralých rozinek), možno přidat kafe nebo kokos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 6:59 am    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Jak jsem psal, u nás se dělají ožralé rozinky. Od pohledu 100x lepší, než ten recept na rumové koule. (Sorry, ale cukru je tam víc než všeho ostatního dohromady. A k tomu alkohol? To by mě pálila žáha ještě v únoru.)


Heh, opatrně s výroky "od pohledu stokrát lepší" - stejně tak se může někdo dívat na tvůj recept versus jeho.
Každopádně o Vánocích je co se týče jídla dovoleno naprosto všechno. Takže každý ať si jí, na co má chuť, ne?
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 11:08 am    Předmět: Citovat

Já netvrdím, že to ostatní nemůžou vidět obráceně. To je čistě můj názor a preference. (I když je ten názor celkem slušně podepřen pochvalnými výroky ostatních. Razz Very Happy )
Ale s tím pálením žáhy to vím, aniž bych to ochutnal. Přecejen v tomhle směru už mám pár zkušeností...

edit: Ještě dodám, že jsem to psal hlavně proto, že mi náš recept přijde založený na stejných základech (jen s jiným poměrem surovin a čokoládou místo kakaa).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 12:35 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Jinak ty ožralé rozinky doporučuju, mnohem lepší, než nějaké rumové kuličky (předpokládám tak od pohledu na recept). A jsou jednoduché - po 100g cukru moučka, mletých ořechů, čokolády na vaření (či nějaké kvalitní) a rozinek naložených myslím ve dvou dcl alkoholu (prostě aby plavaly - a rum používám spíš bílý, k tomu ideálně ovonět pom. likérem, dá se dát i trochu whisky apod.). A rozinky je nejlepší naložit klidně na rok dopředu (ono to pak líp ,,uzraje" a rozleží se). Nejlepší je, že cukr ani moc nefunguje jako spojovadlo, takže ho můžete dát i míň, pokud chcete. Jo, a kuličky je dobrý obalit v kakau.
Možná vylepšení: rozinky jsou úžasný v dobrém červeném víně (jen nevím, jestli jsem je takhle zkoušel i do ožralých rozinek), možno přidat kafe nebo kokos.


Zaujal mne recept na ožralé rozinky. Vyzkouším Smile Miluji vosáky a po těch se mohu utlouct i po pracnách. Nemusím moc linecké a vanilkové rohlíčky. Za to trubičky jsou skvělé. jako malé dítě jsem vždy ujídávala mámě čokoládu, která ukápla na vál s cukrovím nebo namáčela jsem kousky cukroví v čokládě a tu ujídala Very Happy
V čem ty rumové kuličky nejsou skvělé? Je to stejné těsto jako na vosáky jen pak je obaluji v kokosu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 12:46 pm    Předmět: Citovat

Taky dělám stejné těsto jak na vosí hnízda. Mám reflux a ovoce v rumu právě naopak nemůžu. Taky nechápu v čem je čokoláda lepší než kvalitní kakao....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 1:00 pm    Předmět: Citovat

A vůbec, já chcu kus syrového těsta Very Happy Mlask.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 1:03 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
A vůbec, já chcu kus syrového těsta Very Happy Mlask.



Jojo, třeba od pracen ujídám ráda syrové těsto a nebo od vosáků Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.