No Poo mytí: Water Only (WO)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7ca483a6d91838625e34ae39530337dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st únor 19, 2014 3:15 pm    Předmět: Citovat

Meadow, jak přesně WO u Tebe vypadá? děláš nějaké speciální zdlouhavé drbání hlavy? nebo to prostě pořádně propláchneš? střídáš nějak teplotu vody?
(já jsem sice teď už mimo, ale to neznamená, že by mě tyhle metody přestaly zajímat. Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 9:41 am    Předmět: Citovat

Především každý večer vytrvale kartáčuju. S tím roznášením mazu - nepochopila jsem tak úplně, co popisují na LHC jako preening (snad si ten termín pamatuju dobře), ale má to být roznášení mazu prsty ke koncům. Já vždycky nejdřív rozčešu, aby nebyly zacuchané, a pak vždycky táhnu kartáčem a hned za ním prsty druhé ruky. A znovu kartáčem a za ním prsty. A tak pár minutek dokola. Ale nemám pocit, že by ty prsty měly nějaký valný vliv. Preening prostě nevím, jak aplikovat no. Embarassed
Jinak mytí jako takové... masáž hlavy nasucho (tak minutka nebo dvě) a kartáčování před mytím jako večer. Když se mi zdály suché konce, tak jsem dala na ty konce vodu a plácla riciňák, nechala chvíli být. Pak pod proudem vody namočím. Myju teplou vodou (až hodně teplou) - jednak studenou vodu na hlavě nemusím, druhak mi přijde logičtější, že se maz rozmočí (nebo jak to říct) teplou vodou a ne studenou. Střídání teplot doporučované na LHC jsem nezkoušela. Pak masíruju hlavu a jakoby češu prsty, obojí pod tekoucí vodou. Netuším, jak dlouho. Pár minutek? A dál jako obvykle - vymačkám vodu, hodím do ručníku, sundat ručník po chvíli, nechat schnout, česat až suché. Rozhodně to netrvá o moc dýl než se šamponem a kondicionérem nebo sodou a octem.
A novinka - mám pocit, že už nemám suché konce. Asi se to už domastilo až tam. Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 4:01 pm    Předmět: Citovat

díky za vysvětlení, Meadow! je to fascinující. Smile ráda slyším, že konečky jsou lepší. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:21 pm    Předmět: Citovat

tyjo teď se mi úplně vybavil Radagast z Hobbita Very Happy apod. strašidla
ne tak ono to spíš dělá lupy atp. ne nějaký jako klobouky
určitě nejsem nějaká avonlady nebo něco podobnýho, naopak mám s WO dobrou zkušenost, ale bylo to kdysi kdesi v hlubokých lesích na táboře, ale tam byl člověk, ač se to nemusí zdát, vlastně pěkně pročištěný - indiánská sauna, 2x denně i víc mytí v potoce a do toho spousta spousta pohybu... jen prostě váhám, jestli to jde v normální civilizaci použít, je prostě rozkolísaná čistota vzduchu atd. tak může být i rozkolísaná i soběstačnost vlasové hlavy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:23 pm    Předmět: Citovat

ale tak..je tu pár experimentátorů téhle metody, tak se dají sledovat, co to s nimi provede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:40 pm    Předmět: Citovat

Svejnohova napsal:
jen prostě váhám, jestli to jde v normální civilizaci použít, je prostě rozkolísaná čistota vzduchu atd. tak může být i rozkolísaná i soběstačnost vlasové hlavy


já si myslím, že je to možné i ve zdejší civilizaci (jinak ovzduší se začínalo znečišťovat už v době bronzové a železné - z hutí) a že ta soběstačnost je právě narušená těmi šampony....


a btw, ty houbičky, to byla nadsázka, odlehčení tématu Wink Smile
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:49 pm    Předmět: Citovat

no však si předci určitě něčím občas hlavu myli
..a pak se na to vykašlali a začali nosit pudry a paruky:)
možná by to chtělo vystopovat nějaký křováky, jak se o to staraj
a houbičky možná nosí hodně lidí..např. ve formě problémů s vlasovou pokožkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 10:55 pm    Předmět: Citovat

meadow, dnes jsem vlasy umyla a je to zase paráda, použila jsem dost teplou vodu, jindy dávám vlažnou. a začala jsem méně ředit ocet a je to lepší.
Dnes nemám dokonce ani mastný zátylek, uvidím zítra.
že by krize skončila Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 8:45 am    Předmět: Citovat

hadecko: super! No jo, prostě to chce nějak pozměnit vždycky a pak to zas jde.Wink Gratuluju!

No poo ve městě... Bydlím v Praze, 5x do týdne se téměř celý den vyskytuju v centru. Vlasům na no poo to nijak nevadí.

Lethality: ta myšlenka s tím, že no poo je spíš cesta k water only než cíl, je zajímavá. U mě to přesně tak bylo. Teď si jen říkám, že v tom případě skončím za pár let na Sebum Only...Wink

Pleť: už tak dva roky nepoužívám na pleť vůbec nic. Když se myju, opláchnu i obličej a tečka. Když je v zimě pleť suchá, stačí ji cca jednou za týden máznout krémem. Dřív jsem měla (i v již dávno nepubertálním věku) problémy s akné. Citlivou pleť mám dál, takže sem tam mám horší období, kdy se mi něco udělá, ale zlepšení to bylo neskutečné. Prostě za mou osobu jsem zjistila, že ohledně kosmetiky méně znamená více.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvonilka
41-80
41-80


Založen: 22.10.2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 5:03 pm    Předmět: Citovat

meadow: a máš větší objem jakože ti vyrostlo víc vlasů nebo jsou jednotlivé vlasy silnější nebo nadýchanější? a nejsou vlasy cítit? mně je taková ta vlasovina nepříjemná už po 3-4 dnech... každopádně, kdybych tohle jednou chtěla zkusit, radši bych šla rovnou do WO, ta soda a ocet mě děsí...

Lakrimozita: Budeš muset vyzkoušet, každý má pleť jinou... Když jsem byla déle někde, kde byla jen voda (nebo ani to ne), měla jsem pleť hrubou a jakoby zanesenou (ale obecně se mi hodně ucpávají póry). Ale nepotřebuju žádná čistidla, stačí mi důkladně opláchnout vodou, lehká masáž ručníkem a kokosový olej, takhle to dělám tak dva roky a pleť mám stokrát hezčí než s klasickýma kosmetickýma přípravkama. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.