No Poo mytí obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9f6e978d686a803546345d61d6260578Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 9:22 pm    Předmět: Citovat

Samé dobré zprávy!

Já jsem po třetím týdnu bez šamponu zatím docela v pohodě (vlasy se mi střídavě líbí a střídavě je nesnáším, což dobře odpovídá i šamponovému období).
Nevypadají zatím příliš mastně a když potřebuju vypadat reprezentativně, hodím na ně čokoládový pudink. Akorát mnohem víc pramínkují a když už se začnou mastit, tak je to super rychlé ...
Jsem zvědavá, co s tím udělá henna (zrovna na hlavě) a dalších pár týdnů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 1:15 pm    Předmět: Citovat

No poo dělám už 3 měsíce v kuse (předtím s šamponovými přestávkami). Střídám vodu, sodu s octem, kondicionér a vejcomedový šampon dle nálady a potřeby. Umývám 2x týdně po třech nebo čtyřech dnech. Vlasy se mastí opravdu méně než při používání šamponu, jsou také pěkně husté, objem neztratily, hezky rostou, jsou pevné, lesklé a řekla bych že kvalitní (to bude spíš genetika). Mám akorát sem tam bílé tečky na konci a občas roztřepený koneček, protože jsem od prosince nezastřihovala. Také se mi změnila barva, konkrétně se mi vlasy zesvětlily a jsou hezky natónované díky octu, na sluníčku hážou až zrzavé odlesky.
Minulý týden jsem si po dlouhatánské době udělala celkový olejový zábal a potřebovala jsem ho vymýt šamponem (Alterra meruňkový), vlasy se mi po něm ale nelíbily. Byly strašně jemné, všude lítaly, špatně se česaly, lesk nic moc, brzy mastné...Prostě zklamání.
A tento týden jsem udělala hokus pokus Very Happy Ke 2 vrchovatým lžícím sody jsem přimíchala půl lžičenky vitaminu C a dolila vodou tak, až se vytvořila hustá pěna. Krásně se to nanášelo, jiné účinky jsem nezpozorovala.

Abych to shrnula, v no poo budu jistě pokračovat, na mé vlasy to má super účinky a jsou mnohem lepší v mnoha směrech než po kterémkoliv šamponu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt červen 12, 2014 10:04 pm    Předmět: Citovat

Tak já už neměla na hlavě šampon přes měsíc... Najela jsem tedy na systém mytí kondicionérem a v mezidobí vodou. A je to super! Sodu na delší dobu nemůžu, vysušuje mi pokožku hlavy jako teď skoro všechno... Mycí interval se mi krásně prodloužil na nějakých 5 dní, celou dobu ty vlasy vypadají pěkně. Střídám kondicionér Balea a Alterra. Celkově mi přijde, že jsou na tom vlasy teď mnohem líp - jsou hustší, míň se mastí... Ale to bude asi zejména nebarvením.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2014 3:22 pm    Předmět: Citovat

aj aj... Zkoušela jsi na to třeba postřiky z koloidního stříbra? To pokožku hlavy perfektně zklidňuje (i pokud je to plísňového původu, tak i vyléčí). Funguje i to s nízkým ppm, co se dá koupit oficiálně jako ,,kosmetické". - Mně to svého času dost pomohlo, ale měla jsem 540ppm.
Podobné účinky má i hodně zředěné MMS.... a taky samozřejmě olejové zábaly jsou skvělé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2014 5:37 pm    Předmět: Citovat

Hortenzie, mě hodně pomohlo mytí ředěným kondicionérem a pokud šamponem, tak taky jen ředěným. A olejovat pokožku hlavy před mytím, vždycky.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 1:24 pm    Předmět: Citovat

Co je MMS? A to stříbro se dá koupit v lékárně? Jen nevím, jak bych to dostala na celou pokožku hlavy :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deirdre
81-160
81-160


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 4:49 pm    Předmět: Citovat

MMS - http://www.emms.cz/co-je-mms. Směska chloritanu sodného, kyseliny citronové a destilované vody. Z toho by měl prý vzniknout tzv. chlordioxid neboli oxid chloričitý, ale nenašla jsem nikde vzorec toho procesu, takže bůh suď (ale možná jsem nehledala dostatečně). Výsledný chlordioxid by se měl dle teorie MMS roznést po těle krví jako kyslík a likvidovat špatnosti na počkání. Jinak se používá pro dezinfekci vody, bělení buničiny nebo mouky atd., nahrazoval se tím chlór, který je o něco agresivnější. Takže podle toho si říkám, jestli by nebylo jednodušší nalokat se pravidelně vody v bazénu - chlorovaná je a tedy vlastnosti má prakticky podobné a vzhledem k množství lidí kolem se pravděpodobně postará i o posílení imunity Very Happy

Na svědivou pokožku hlavy bych nejprve zkusila obyčejnou kopřivovou vodu a vždycky po umytí promasírovat, je to hooodně prověřená metoda, určitě to pokožce aspoň trochu prospěje a i kdyby ne zrovna tak, jak si představuješ, tak tě aspoň nebude bolet peněženka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:09 pm    Předmět: Citovat

A na svědění hlavy je fajn olejový zábal s trochou tee trea, taky to hodně pomáhá. A kopřivová voda je super, to je pravda, za zkoušku rozhodně stojí.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:12 pm    Předmět: Citovat

Hortenzie napsal:
Co je MMS? A to stříbro se dá koupit v lékárně? Jen nevím, jak bych to dostala na celou pokožku hlavy :/


Ano, koloidní stříbro jsem viděla i v lékárnách, bylo určeno na kosmetickou péči (např.akné) je to jen pár ppm, ale uklidní hlavu také. (Jinak dá se koupit i na internetu, nebo dokonce v některých zdravých výživách.) Pokud prodaná lahvička nemá rozprašovač, můžeš ho do nějaké vhodnější lahvičky přelít a pak jenom odhrneš vlásky, nastříkáš na pokožku hlavy a je to. Za pár minut by se hlava měla zklidnit.
Mě to zabíralo, když jsem měla tyto problémy. V mém případě to bylo asi nevhodnou vlasovou kosmetikou. Chybami se člověk učí.
Toto je i prevence proti lupům, postřik ze stříbra je dobrý i na spáleniny, méně bolí a rychleji se pak hojí (hodí se, vědět na léto)

Jen je potřeba dávat pozor, aby KS nebylo skladované v rezonančním poli, protože nabité částice stříbra to ruší a roztok se tímto kazí. Takže nedávat k žádné elektronice, skladovat bokem na poličce. Pokud je stříbro hnědé, nebo stříbrné, je zkažené. Musí být vždy hezky čiré, nízká ppm mají mít světlou průzračnou barvu.
Už jsem totiž slyšela od lidí, že jim lékárny prodaly zkažené stříbro (mělo stříbrnou matnou barvu). Zkažené nemá léčivé účinky a nesmí se užívat vnitřně. Takže pro jistotu zkontrolovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2014 8:17 pm    Předmět: Citovat

Deirdre napsal:
MMS - http://www.emms.cz/co-je-mms. Směska chloritanu sodného, kyseliny citronové a destilované vody. Z toho by měl prý vzniknout tzv. chlordioxid neboli oxid chloričitý, ale nenašla jsem nikde vzorec toho procesu, takže bůh suď (ale možná jsem nehledala dostatečně). Výsledný chlordioxid by se měl dle teorie MMS roznést po těle krví jako kyslík a likvidovat špatnosti na počkání. Jinak se používá pro dezinfekci vody, bělení buničiny nebo mouky atd., nahrazoval se tím chlór, který je o něco agresivnější. Takže podle toho si říkám, jestli by nebylo jednodušší nalokat se pravidelně vody v bazénu - chlorovaná je a tedy vlastnosti má prakticky podobné a vzhledem k množství lidí kolem se pravděpodobně postará i o posílení imunity Very Happy

Na svědivou pokožku hlavy bych nejprve zkusila obyčejnou kopřivovou vodu a vždycky po umytí promasírovat, je to hooodně prověřená metoda, určitě to pokožce aspoň trochu prospěje a i kdyby ne zrovna tak, jak si představuješ, tak tě aspoň nebude bolet peněženka.


Tak jednoduché to není. Je potřeba přesně vědět určité dávkování, užívají se i 1/8 kapky, dávkování se liší podle použití a daného problému. Prostě se nalokat by nikam nevedlo, akorát by se mohlo udělat člověku blbě.
Mimo jiné já si s ním vyřešila už několik zdravotních problémů, takže jsem praxí přesvědčený skeptik. Dnes už se ani k aktivaci nepoužívá kyselina citronová, tohle je starý a ne tak dobrý recept.... Ale na pokožku hlavy mi přijde koloidní stříbro stejně lepší, než MMS. Alespoň v mém případě to tak bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.