Kouření tabáku
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=159b86a0b8bff83f75098fa429c464e2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 12:05 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
že zatímco alkohol se (pokud je ho s mírou) z těla beze zbytku dostane pryč, zanesené plíce se úplně nespraví nikdy


I plíce jsou schopny regenerace a i velmi silnému kuřákovi jsou po "vysazení" plíce schopny se do cca 10ti let zcela zregenerovat Smile I kouření, pokud je s mírou jako ten alkohol, není pro organismus zdravého člověka nijak invazivní. Zvlášť pokud to porovnám s kvalitou ovzduší ve velkoměstech Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
I plíce jsou schopny regenerace a i velmi silnému kuřákovi jsou po "vysazení" plíce schopny se do cca 10ti let zcela zregenerovat.

I na takováhle tvrzení lze narazit. Jenže ačkoliv dýchací cesty mají obecně velmi dobré samočistící schopnosti (řasinkový epitel, fagocytóza...), tak úplně dokonalé to není a jemné částice, které se dostanou až do sklípků, se ven dostávají špatně. Osobně mám dokonce pocit, že konkrétně dehet se zcela neodstraní nikdy (v alveolách řasinkový epitel není, takže je omezena schopnost transportu nečistot ven). Na ukázku cituji jeden shodný názor: "Třetina až polovina hmotných částic tabákového kouře se totiž usazuje v alveolách. Plíce nemají žádný mechanizmus, jímž by se mohly usazeného dehtu zbavit." (Vesmír 83, 11-12, 2004/1). Tak, a teď si, vážení, vyberte.

sarahpentium napsal:
I kouření, pokud je s mírou jako ten alkohol, není pro organismus zdravého člověka nijak invazivní.

Tak to je vskutku odvážný názor.
Aby bylo jasno, já na rozdíl od jiných z kuřáků nedělám hned démony pekelné. Budiž, nechť kouří, kdo chce, ač nad tím vždy budu kroutit hlavou. ALE tvrdit, že je kouření není nijak invazivní, je dle mého biologicky mírně fundovaného názoru zcela nesprávné. To je stejný extrém jako tvrdit, že jedna cigareta člověka zabije.
(Kromě toho... To, že po nějaké době nějaký zdravotní problém přejde, přece neznamená, že nikdy neexistoval Wink I kdyby se plíce, dejme tomu, po deseti letech vyčistily, neznamená to, že těch 10 let nebyly zanesené a nekomplikovaly člověku život a zdraví.)

Shrnuto a podtrženo: 1) Netvrdím, že jedna cigareta člověka zabije. Ale ať mi nikdo neříká, že je úplně neškodná. 2) Budiž, kuřte kdo chcete... ale, prosím prosím, ohleduplně. Někde, kde vás nemusí čichat ti, kdo si to nepřejí. A zodpovědnost za to, abyste nikomu nepřekáželi, je na vás, nikoliv na nekuřácích. Za uplynulé dva měsíce jsem bohužel byl svědkem mnoha případů kuřácké bezohlednosti a není to nic příjemného, zvlášť když člověku kouř z cigaret způsobuje okamžité zdravotní problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 10:52 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
sarahpentium napsal:
I plíce jsou schopny regenerace a i velmi silnému kuřákovi jsou po "vysazení" plíce schopny se do cca 10ti let zcela zregenerovat.

I na takováhle tvrzení lze narazit. Jenže ačkoliv dýchací cesty mají obecně velmi dobré samočistící schopnosti (řasinkový epitel, fagocytóza...), tak úplně dokonalé to není a jemné částice, které se dostanou až do sklípků, se ven dostávají špatně. Osobně mám dokonce pocit, že konkrétně dehet se zcela neodstraní nikdy (v alveolách řasinkový epitel není, takže je omezena schopnost transportu nečistot ven). Na ukázku cituji jeden shodný názor: "Třetina až polovina hmotných částic tabákového kouře se totiž usazuje v alveolách. Plíce nemají žádný mechanizmus, jímž by se mohly usazeného dehtu zbavit." (Vesmír 83, 11-12, 2004/1). Tak, a teď si, vážení, vyberte.

sarahpentium napsal:
I kouření, pokud je s mírou jako ten alkohol, není pro organismus zdravého člověka nijak invazivní.

Tak to je vskutku odvážný názor.
Aby bylo jasno, já na rozdíl od jiných z kuřáků nedělám hned démony pekelné. Budiž, nechť kouří, kdo chce, ač nad tím vždy budu kroutit hlavou. ALE tvrdit, že je kouření není nijak invazivní, je dle mého biologicky mírně fundovaného názoru zcela nesprávné. To je stejný extrém jako tvrdit, že jedna cigareta člověka zabije.
(Kromě toho... To, že po nějaké době nějaký zdravotní problém přejde, přece neznamená, že nikdy neexistoval Wink I kdyby se plíce, dejme tomu, po deseti letech vyčistily, neznamená to, že těch 10 let nebyly zanesené a nekomplikovaly člověku život a zdraví.)

Shrnuto a podtrženo: 1) Netvrdím, že jedna cigareta člověka zabije. Ale ať mi nikdo neříká, že je úplně neškodná. 2) Budiž, kuřte kdo chcete... ale, prosím prosím, ohleduplně. Někde, kde vás nemusí čichat ti, kdo si to nepřejí. A zodpovědnost za to, abyste nikomu nepřekáželi, je na vás, nikoliv na nekuřácích. Za uplynulé dva měsíce jsem bohužel byl svědkem mnoha případů kuřácké bezohlednosti a není to nic příjemného, zvlášť když člověku kouř z cigaret způsobuje okamžité zdravotní problémy.



Souhlasím s tím, že dlouhodobé kouření na člověku napáchá nevratné změny, ale za tím, že "jedna cigareta nikoho nezabije" si stojím, pokud se opravdu jedná o malé množství vykouřených cigaret. V jednom časopise jsem četla, že kouření do 3 cigaret denně neohrozí člověka na zdraví. Je pravda, že kuřáci jsou někdy bezohlední (sama nesnáším, když ráno musím čuchat ty smrady z cigaret když čekám na vlak), ale na druhé strany se mi moc nelíbí, když nekuřáci vejdou do kuřácké restaurace a hrozně jim vadí smrad z cigaret, ať jsou kuřáci v kuřácké části a nekuřáci v nekuřácké, všeho s mírou, je to o toleranci na obou stranách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

JJedna cigareta opravdu nikoho nezabije, ale věřil bych biologům, kteří konstatují, že se prostě určité mikromnožství svinstva jednou cigaretou do těla dostane a ven už ne. Jedno cigárko za týden vám pak toho svinstva dá mikromnožství už trochu větší. Nezabíjí to, ale zasírá to tělo, a pokud někomu nevadí zasírat si tělo, pak budiž - pokud pak ovšem nebudu muset platit jeho léčbu ze svých zdravotních a v důsledku i sociálních odvodů z příjmů v rámci "sociální solidarity".

A u kouření bohužel i platí, že kuřáci zasírají často těla těm, kteří si to nevybrali, pokud bezohledně kouří v prostorách, kde ty sajrajty musí inhalovat i ti, kteří si k svinstvu beztak již vpravovanému do těla dehet přidávat nemusí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 4:50 pm    Předmět: Komentář Citovat

Jedním z důvodů, proč nerad chodím do hospod je ten, že tam je ten smrad, kterým načichnu - a kdo má ty hadry pořád prát... Nekuřáckých bývalo málo. Zajímalo by mě, kolik jsem toho za poslední rok "vykouřil" já. Měl jsem ve svém okolí několik kuřáků - když se jede autem, tak se tomu nevyhnete, chápu, že řidič to potřebuje... Kdysi mi kuřáci říkali, že my ostatní máme smůlu, protože oni si při těch svých venkovních srazech vyřídí a domluví spoustu věcí, o které mi přijdeme. Občas to řeším tak, že se přidám, ale mrštný vítr vždy přihání kouř k místu mého pobytu. A abych měl také něco v puse, tak si nakupuji lízátka... Ale vůbec nejhorší mi přijde, že mnozí rodiče hulí, třenba při obědě, dětem do jídla a do tváře...

Musím si sehnat zapalovač - občas mě někdo na ulici požádá o zapálení a já ho musím odmítnout. Jen tak ze slušnosti, abych vyhověl... Stejně mu připálí někdo jiný... Takový závěr mého příspěvku se asi nečekal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 5:45 pm    Předmět: Citovat

Milovniku, doporucoval bych, aby jsi si poridil i krabicku cigaret, protoze se sem tam stava, ze nekdo poprosi i o cigaretu... pak by byl servis pro nestastneho kuraka z Tve strany dokonaly... Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 6:04 pm    Předmět: Komentář Citovat

Clondyk napsal:
Milovniku, doporucoval bych, aby jsi si poridil i krabicku cigaret, protoze se sem tam stava, ze nekdo poprosi i o cigaretu... pak by byl servis pro nestastneho kuraka z Tve strany dokonaly... Wink Laughing


Něco na tom bude... Clondyku, v Brně jsem míval ve svém pokoji určité ženské věci, kterými jsem dokázal překvapit a v jisté chvíli i pomoci, ačkoli by se to zrovna ode mě, od nezadaného, nečekalo... S tím tabákem je to stejné, dokoupím si ho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 8:48 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:

Souhlasím s tím, že dlouhodobé kouření na člověku napáchá nevratné změny, ale za tím, že "jedna cigareta nikoho nezabije" si stojím, pokud se opravdu jedná o malé množství vykouřených cigaret. V jednom časopise jsem četla, že kouření do 3 cigaret denně neohrozí člověka na zdraví. Je pravda, že kuřáci jsou někdy bezohlední (sama nesnáším, když ráno musím čuchat ty smrady z cigaret když čekám na vlak), ale na druhé strany se mi moc nelíbí, když nekuřáci vejdou do kuřácké restaurace a hrozně jim vadí smrad z cigaret, ať jsou kuřáci v kuřácké části a nekuřáci v nekuřácké, všeho s mírou, je to o toleranci na obou stranách.


Asi mám kolem sebe samé hrozné lidi, ale ohleduplného kuřáka jsem tedy ještě neviděla... Confused Setkala jsem se vždy pouze s lidmi, kteří kouří naprosto bezostyšně vždy a všude, aniž by je byť jen minimálně zajímalo, nakolik to vadí okolí... Llucy, co je podle tebe ohleduplný kuřák?
A pokud jde o ty restaurace - v naprosté většině jsou nekuřácké prostory od kuřáckých odděleny zcela mizerně, není tam pořádné odvětrávání, a i když člověk je v "nekuřácké" části, stejně smrdí jak popelník...Takže se těm, kterým vadí smrad z cigaret vůbec nedivím... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

já mám nutkání bejt taky bezohledná a těšit se až zakážou ve veřejných protorách kouřit..jestli vubec Evil or Very Mad Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so srpen 25, 2007 9:00 pm    Předmět: Citovat

Tree napsal:
já mám nutkání bejt taky bezohledná a těšit se až zakážou ve veřejných protorách kouřit..jestli vubec Evil or Very Mad Twisted Evil


Ehm...no já taky...Ale obávám se, že se hned tak nedočkáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.