Zubni pasty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b8c199b08014f9cde9c93c3d03537c1aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Bonemína napsal:
Zato ten aspartam je pěkný sajrajt. Nemusí se ani s ničím v těle slučovat, stačí, že je teplotně nestálý. Při teplotách nad 40 °C se samovolně rozpadá a jednou z těch složek je právě formaldehyd.
Když se tak koukám na balené limonády vystavené pěkně v létě na sluníčku za obchoďákem... Mad


Ano - to jsem také četla, navíc prý může být spouštěčem různých onemocnění co souvisejí s nervovou soustavou, třeba roztroušená skleroza...


nebo epilepsie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 1:39 pm    Předmět: Citovat

Káťa: anebo taky "Pokud používáte aspartam a máte časté bolesti hlavy, občasné deprese, nezřetelné vyjadřování, výpadky paměti, fibromyalgii, ztráty citu nebo bolesti vystřelující do lýtek, trpíte ztrátami rovnováhy, závratěmi, pocity úzkosti, chronickou únavou, přechodnými ztrátami zraku, sklivcovými vločkami, odchlípením sítnice, záchvaty nebo bušením srdce, můžete mít ASPARTAMOVOU CHOROBU! Mnozí lékaři prostou otravu methylalkoholem z aspartamu, s příznaky velmi podobnými MS, diagnostikují jako sklerózu multiplex."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 1:48 pm    Předmět: Citovat

Já osobně se asp. vyhýbám, čili nekupuji to, v čem je jasné, že tam je, jako např. nápoje light atd. Ale věřím, že je ve spoustě jiných potravin, které kupujeme, např. kyselé okurky... přítel jich sní hrozně moc, prostě to nejde ohlídat a tolik času, abych studovala malinké popisky, když nakupujeme 1*za týden plný vozík jídla v hypermarketu opravdu nejde... Co mě ale štve, ta to jsou ty sprostě lživé reklamní kampaně, které "light "protěžují. Dávají ho tam jenom a pouze proto, že je levnější než cukr. Takže jim jde o zisk. Přitom existují i přírodní alternatiny, např. výtažek z rostliny Stevie, má několikanásobně větší sladivost, než cukr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
Káťa: anebo taky "Pokud používáte aspartam a máte časté bolesti hlavy, občasné deprese, nezřetelné vyjadřování, výpadky paměti, fibromyalgii, ztráty citu nebo bolesti vystřelující do lýtek, trpíte ztrátami rovnováhy, závratěmi, pocity úzkosti, chronickou únavou, přechodnými ztrátami zraku, sklivcovými vločkami, odchlípením sítnice, záchvaty nebo bušením srdce, můžete mít ASPARTAMOVOU CHOROBU! Mnozí lékaři prostou otravu methylalkoholem z aspartamu, s příznaky velmi podobnými MS, diagnostikují jako sklerózu multiplex."


Děkuju. To je strašný teda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ragdoll
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 1:50 pm    Předmět: Citovat

A dá se to Stevie někde u nás koupit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 1:59 pm    Předmět: Citovat

ragdoll napsal:
A dá se to Stevie někde u nás koupit?


Známí, co se zabývají zdravou stravou mi řekli, že to prodávají v obchodech se zdravou stravou pod názvem "sladěnka". Oni tím sladili nějaký moučník, který mi dali při návštěvě, táhlo se to a vypadalo jako med, oni med nejí, tak používají toto. Já jsem se po tom nijak nepídila, takže nevím. Ale to o té sladivosti je oficiální info, někde na internetu o tom psali solidní články. Já jinak používám na domácí slazení třtinový přírodní cukr , nebo med( ten ale normálně kupuji, nemám bohužel domácí zdroj) ještě by mohla myslím sloužit melasa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

epona napsal:
Déscantes napsal:
Aspartam je hlavně v cocacole light, pokud se nepletu.....a v různých dalších limonádách,a samo že i v nějakým jídle asi.

Ale urtekram má prý tu pastu dobrou, obsahuje křídu, takže to třením trochu bělí zuby. Já mám teďka zubní pastu od Weledy a je celkem fajn, až na to, že moc nebělí. Řeším to tím, že si občas čistím zuby olejem, zní to sice divně a ještě hůř to chutná, ale skutečně to bělí. Dělají se mi krčky a když si zuby vyčistím tím olejem, nemám vůbec pocit takových vydřených zubů, jako jindy po mytí obyčejnou pastou. Stojí to za zkoušku.


Sice trosku neskoro ale mozes mi prosim vysvetlit ako si to cistis zuby tym olejom? To si ho davas na kefku? A co za olej na to pouzivas? Ja len ze som to este nikdy nepocula ze olej biely zuby a normalne si ma tym zaujala Very Happy


Normálně olej naleju na kartáček Smile
Anebo olej nalít do nějaké pidiskleničky, postavit na umyvadlo a namáčet do toho kartáček. Je to takové šetrné mytí.
Teď už olej zase kombinuju se zubní pastou - nejdříve čistím pastou a potom vyčistím zuby troškou toho oleje, a je to dobrý.
Akorát se při mytí zubů olejem musí odmašťovat kartáček Very Happy Třeba ho vyčistit v mýdlové vodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 2:20 pm    Předmět: Citovat

Zuby se můžou čistit jakýmkoli olejem, ale je dobré kápnout do něj pár kapek esenciálního, třeba tea tree nebo máty.
Nemáte pak v puse nepříjemný pocit z toho, že by to nějak divně páchlo. Právě naopak. Ten esenciální olej z toho udělá fajn voňavou směs na čištění zubů.
A je z toho svěží dech Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 3:06 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Zuby se můžou čistit jakýmkoli olejem, ale je dobré kápnout do něj pár kapek esenciálního, třeba tea tree nebo máty.
Nemáte pak v puse nepříjemný pocit z toho, že by to nějak divně páchlo. Právě naopak. Ten esenciální olej z toho udělá fajn voňavou směs na čištění zubů.
A je z toho svěží dech Very Happy


Já používám zubní olej od Hadka, nejdřív si vyčistím zuby pastou a pak olejem (používám na to jiný kartáček), olejem masíruji hlavně dásna. Olej má příjemnou bylinkovou vůni i chuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 3:19 pm    Předmět: Citovat

Jasně, Hádek má už hotové zubní oleje, ale když někdo přímo zubní olej nesežene, dobře poslouží i olivový s několika kapkami tea tree, máty nebo rozmarýny.
Já jsem základní olej míchala i s hřebíčkovým, a chutnalo to celkem dobře. Ale tea tree je podle mě lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.