Zubni pasty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eaeaef968b3f014129cbd4f5de62c099Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 2:15 pm    Předmět: Citovat

cihlomorka napsal:


Já s tímhle tak úplně nesouhlasím, respektive ano u naprosto zdravých zubů, kde je úkolem jen čistit (čištění opravdu je mechanická záležitost), ale u řady lidí postupně hraje čím dál větší roli taky stav dásní, a tam už se reakce pasta od pasty hodně liší. Alespoň u mě. Trpím na krvácení a záněty, a dokud jsem čistila Colgate, Signal a podobnými "srajdami" ze supermarketů, bylo to utrpení. Evil or Very Mad taková ústní voda dr. Landy, která je složená z propolisu a bylinek, mi zvedla stav o 100 procent. Wink


je to hrozný paradox, ale od zánětů mi pomohly až mezizubní kartáčky správné velikosti a samozřejmě nepoužívám žádný "colgate" apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cihlomorka
41-80
41-80


Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 7:49 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
je to hrozný paradox, ale od zánětů mi pomohly až mezizubní kartáčky správné velikosti a samozřejmě nepoužívám žádný "colgate" apod.


jj, mně taky. plus ta bylinková voda jako antiseptikum po vyčištění. akorát já mám tak malou papulu a tak úzké mezizubní prostory, že mi nezbyde nic jiného než ty mezizubní lučíky. Evil or Very Mad o mezizubních kartáčcích různých velikostí, což prý může u jednoho člověka i nastat, si můžu nechat jen zdát.
každopádně když mi doktor řekl, že to ze začátku musí v těch mezizubních prostorách krvácet a tak se to spraví, koukala jsem na něj jak na Američana ve Vietnamu, ale měl pravdu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cihlomorka
41-80
41-80


Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 8:02 pm    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
P.S. - např. ten pocit, když se člověk napije coly nebo jiné přeslazené limonády obsahující kyselinu fosforečnou - taky máte pocit, že vám to žere zuby? Very Happy


vždycky když se napiju Coly, nebo spořádam nějaký sladkokyselý potvory typu kyselých rybiček (což už si poslední dobou díky Bohu nemůžu dovolit) a nemůžu si pak vyčistit zuby, trnou mi zuby a pořád myslim na to, jak můj kamarád kdysi hodil do lahve Coly desetník. Chodila jsem k němu na návštěvu pravidelně, měl to na parapetě, a ten desetník se zmenšoval a zmenšoval, až nakonec sám od sebe zmizel. Shocked žíravina je holt žíravina.

Jinak "po každém jídle klesá hodnota pH" mi připomněla ty staré reklamy na Orbit. Co si myslíte o zubech a žvýkačkách, resp. těch, co se tvářej jako zubům prospěšný? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 8:05 pm    Předmět: Citovat

No za sebe mám pocit, že když jsem žvejkala o sto šest, tak jsem neměla skoro kazy... ono totiž při žvejkání člověk prostě víc sliní a víc slin znamená víc oplachování zubů, to je víc ochrany proti kazu... tohle mě dokonce vysvětloval (s těma slinama) kámoš do studuje zubařinu. Větší kazivost může souviset právě i s menší slinivostí anebo jsou sliny hustší... to mám třeba já a na mě to teda sedí.
_________________


Naposledy upravil Nikinka dne po listopad 12, 2012 8:06 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 8:06 pm    Předmět: Citovat

Po Cole a podobných sladkých lepidlech se mi jakoby k sobě lepí vrchní a spodní patro zubů, docela divný pocit Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 8:07 pm    Předmět: Citovat

U zvykacek jde hlavne o to, ze se tvori vice slin ktere omyvaji zuby a jsou starterem traveni vubec ... takze tim, ze se porad tvori nove (a polykas ty stare) jsou zuby omyvany a netvori se tolik kyselin ktere pak narusuji zubni sklovinu.

Co se tyce coly, kyselych rybicek a dalsich pochutin, tam muze fungovat stejny princip jako u dzusu: jsou to kyseliny, ktere naleptavaji pri traveni (styku se slinami) sklovinu hned a ne az pote, co se trochu natravi, stejne tak to dela treba vino ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 9:18 pm    Předmět: Citovat

cihlomorka napsal:

jj, mně taky. plus ta bylinková voda jako antiseptikum po vyčištění. akorát já mám tak malou papulu a tak úzké mezizubní prostory, že mi nezbyde nic jiného než ty mezizubní lučíky. Evil or Very Mad o mezizubních kartáčcích různých velikostí, což prý může u jednoho člověka i nastat, si můžu nechat jen zdát.
každopádně když mi doktor řekl, že to ze začátku musí v těch mezizubních prostorách krvácet a tak se to spraví, koukala jsem na něj jak na Američana ve Vietnamu, ale měl pravdu. Wink


bylinky taky používám, skvěle stahují dásně.
já si to o těch kartáčcích taky myslela, až jsem našla jeden opravdu maličký, navíc jak se to čistí a dásně se stáhnou, tak se ten prostor zvětšuje. ale taky se nedostanu všude. když jsem zkoušela nit, tak ta mi tak nefungovala a navíc se mi často zasekla. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cihlomorka
41-80
41-80


Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 10:10 pm    Předmět: Citovat

Tak to je zvláštní s těmi slinami... takže podle toho, co píšete, by ale neměl být už takový rozdíl mezi Orbit žvýkačkami a třeba Hubba Bubba, protože zvýšenou produkci slin vyvolávají všechny žvýkačky..? Smile s tím, že ty s umělým sladidlem mi přijdou jako větší svinstvo.

já se jednu dobu taky něco nažvýkala, protože v mojim povolání se prostě žvýkačky dávaj místo hlavního jídla Laughing, ale přestala jsem poté, co jeden kolega přinesl poplašnou zprávu, že orbitky obsahují rakovinotvorné látky. nevím už, čím to měl podložené.

jitty napsal:
bylinky taky používám, skvěle stahují dásně.
já si to o těch kartáčcích taky myslela, až jsem našla jeden opravdu maličký, navíc jak se to čistí a dásně se stáhnou, tak se ten prostor zvětšuje. ale taky se nedostanu všude. když jsem zkoušela nit, tak ta mi tak nefungovala a navíc se mi často zasekla. Laughing


no jo, jitty, mně se ten mezizubní prostor u dásně taky s časem zvětšuje, ale zuby nad ním holt zůstávají na fleku Laughing, takže já se s tou nití nejdřív zaseknu nahoře mezi nima, tam několik sekund piluju, jak když dva fikaj kládu Twisted Evil, pak se propadnu dolů do měkkého Shocked a pak už se jen vztekám, jak to bolí. a cestou zpátky zas čekám, jestli ta niť nepůjde i se zubama.
Ale v prosinci bych měla poprvé v životě jít k zubní hygienistce, tak jsem zvědavá, co objevného mi poví. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 12:21 am    Předmět: Citovat

Tak on prakticky neexistuje rozdil mezi zvykackou se sladidly (at uz prirodnimi nebo umelymi) a bonbonem .... cukr je nejjednoduseji spalitelna latka pro nase telo a travi se temer kompletne uz slinama = vyziva pro bakterie zpusobujici zubni kaz.

Orbitky (a podobne) pokud vim obsahuji sorbitol, ze ktereho se clovek maximalne pose*e kdyz zdlabe balicek a vic denne Laughing

Ono s tema rakovinotvornyma latkama obecne je to takove vselijake, vzpominnam si (kdyz jsem tak ruzne patrala po netu) ze bylo prokazano, ze mastek (talc, ktery se vyskytuje temer ve vsech licidlech a pudrech) byl nalezeny v nadorech vajecniku a je podezrely, ze prave tento druh rakoviny zpusobil. O vetu pozdeji tam byl ale dodatek, ze prakticky jediny mozny (a navic dosti pochybny) zpusob, jak se do tela mohl dostat a zpusobit tuhle paseku by byl, ze by se tim dotycna pudrovala v intimnich mistech a to jeste dlouhodobe ... a neco na tom bude, protoze vzhledem k cetnosti vyskytu by uz pulka svetove zenske populace musela davno vymrit, vzhledem ke spotrebe licidel a jejich frekvenci aplikace.

Takze ano: mohou existovat latky podezrele z rakoviny (ze zpusobuji rakovinu) ale zalezi kde, jak a jakym zpusobem se to deje ... je sice pekne (hypoteticky) ze slozka ze zvykacky muze zpusobit rakovinu mozku, ale pouze pokud je do mozku aplikovana primo, ale kdyz se do mozku dostane krevnim recistem pres zaludek, tak je neskodna (ted placam nesmysly, je to pro ilustraci).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 12:32 am    Předmět: Citovat

Jitt, neplácáš nesmysly, expoziční cesta je právě strašně důležitá, bo některejma cestama se to do místa působení prostě nedostane Smile

Jinak je asi fakt jedno co žvejkáme, hlavně něco, i kdyby to měly bejt listy Very Happy To je můj názor... prostě je důležitá produkce slin, aby pusa "nevyschla". Mě osobně když vyschne v puse, hned pozoruju rychlejší tvorbu plaku, než když pravidelně svlažuju douškama vody při pití.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.