Elseve - šampony, kondicionéry...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0b2926d883f215c8a24c22fe8b85e112Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 8:14 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Nejlepší mi přijde použít ten hedvábný olej na konečky (navlhčené, třeba přes noc) nebo před mytím jako zábal ve větším množství, případně smíchaný s jiným olejem. Po mytí místo bezoplach. kondicionéru se mi moc neosvědčil, lehce to člověk přežene. Ale do těch konečků se mi pěkně vsakuje.


Počkej, tyhle olejíčky, Elséve a tak, se dají používat jako zábal? A když to pak umyješ, je vidět nějaký výsledek? Já měla zato, že jsou na ochranu vlasů a uhlazení mezi mytími...Nebo to ty vlasy zaceluje v principu?
Díky za odpověď, zase jsem mimo.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 9:30 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Ještě jenom k silikonům - pokud si to pamatuju správně, tak se řeší to, jestli jsou VODOU smývatelné nebo ne (nebo částečně). Ty, co jsou vodou nesmývatelné, jsou ale smývatelné šamponem, který obsahuje SLS
Ahaa Embarassed Já právě žila v domnění, že když je nevymývatelný, tak všeobecně, a ne jen vodou a že je odstraní až nůžky. Ale jak říkám, je fakt, že po několika umytích je patrné, že ten účinek silikonů mizí (umývám Cappilanem nebo Logonou), takže se asi fakt vymývají.

Harik - záleží, jaké mají ta olejová séra složení. Já třeba našla složení Avonu a tam je akorát silikon a chemie, to nemá smysl dávat jako zábal, ale co vím, tak třeba od Kérastase nebo Payot a třeba i ten Loreál, které mají ve složení i normální oleje, se dají dávat i jako zábal - dá se toho do vlasů víc a pak se to vymyje. Nebo se toho dá dát jen malinko do suchých či vlhkých jako to uhlazení, lepší rozčesání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 9:46 am    Předmět: Citovat

Sim: já to takhle někde četla - už ale nevím kde... A má to podle mě logiku, pač kdyby to bylo něco, co se z těch vlasů dostat vůbec nedá, tak by to muselo být fakt strašné svinstvo, vždyť by to bylo něco jako lak (jakože na dřevo, nehty...) A ono se to tak i všude píše: VODOU smývatelné / nesmývatelné. Přírodní šampon je podle mě nevymeje úplně, ale nějaký chemický (bez silikonů samozřejmě) ano. Problém je podle mě s pokožkou hlavy a s tím, jak člověku vyhovují do délek.

Harik: Má to v návodu, že to lze i jako zábal. Mimo chemie obsahuje dost dalších věcí (oleje, nějaké kytkové extrakty) a to podle ěm smysl má, jak psala Sim. Případně do něj frknu trochu nějakého čstého přírodního oleje a je to fajn. A jako další věc to podle mě potom chrání vlasy jakoby před těmi mycími látkami a to mytí je nevysuší. Hodně lidí to dělá i tak, že dá na vlasy před mytím olejový zábal nebo jen olej do konců - za prvé pro výživu, za druhé proti vysušení. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 11:10 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Sim: já to takhle někde četla - už ale nevím kde... A má to podle mě logiku, pač kdyby to bylo něco, co se z těch vlasů dostat vůbec nedá, tak by to muselo být fakt strašné svinstvo, vždyť by to bylo něco jako lak (jakože na dřevo, nehty...) A ono se to tak i všude píše: VODOU smývatelné / nesmývatelné. Přírodní šampon je podle mě nevymeje úplně, ale nějaký chemický (bez silikonů samozřejmě) ano. Problém je podle mě s pokožkou hlavy a s tím, jak člověku vyhovují do délek.

Harik: Má to v návodu, že to lze i jako zábal. Mimo chemie obsahuje dost dalších věcí (oleje, nějaké kytkové extrakty) a to podle ěm smysl má, jak psala Sim. Případně do něj frknu trochu nějakého čstého přírodního oleje a je to fajn. A jako další věc to podle mě potom chrání vlasy jakoby před těmi mycími látkami a to mytí je nevysuší. Hodně lidí to dělá i tak, že dá na vlasy před mytím olejový zábal nebo jen olej do konců - za prvé pro výživu, za druhé proti vysušení. Wink


To je ono, co jsem tak trochu chtěla slyšet. Díky. Smile

PS: mělo by podle vás podobný ochranný účinek i dát před mytím na konečky kondicionér a pak našamponovat? Že by se při splachování pěny ze šampónu ty vlasy nevysušily... Nebo by pak zůstaly špinavý?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 11:56 am    Předmět: Citovat

Kondicionér před šamponováním jsem dřív praktikovala, vlasy byly méňe vysušené, špinavé rozhodně ne, ani nevím, proč už to nedělám, děkuji za připomenutí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 11:59 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
mělo by podle vás podobný ochranný účinek i dát před mytím na konečky kondicionér a pak našamponovat? Že by se při splachování pěny ze šampónu ty vlasy nevysušily... Nebo by pak zůstaly špinavý?


Ma to ucinok, ja si pred umyvanim davam do dlzok olej a momentalne aj bezoplachovy kondicioner, ktory mi len zabera miesto, tak sa ho snazim aspon nejak vyuzit. A spinave by nemali zostat, vsak na tych koncoch nemas blato Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 12:35 pm    Předmět: Citovat

Decapitated napsal:
Harik napsal:
mělo by podle vás podobný ochranný účinek i dát před mytím na konečky kondicionér a pak našamponovat? Že by se při splachování pěny ze šampónu ty vlasy nevysušily... Nebo by pak zůstaly špinavý?


Ma to ucinok, ja si pred umyvanim davam do dlzok olej a momentalne aj bezoplachovy kondicioner, ktory mi len zabera miesto, tak sa ho snazim aspon nejak vyuzit. A spinave by nemali zostat, vsak na tych koncoch nemas blato Smile


No ja vim, no, že to neni bláto, ale když si jdu umýt vlasy, většinou se mi dělí do pramínků, tak mi to tak připadá, že se chtějí už koupat. Cool
Každopádně až budou moje vlasy kvůli dýlce potřebovat výživu, určitě to nezapomenu vyzkoušet.
(je zvláštní, že jsem o tomhle jednoduchym způsobu ochrany před vysušením ještě nikde tady na DV nečetla..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: pá srpen 24, 2012 12:51 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:

(je zvláštní, že jsem o tomhle jednoduchym způsobu ochrany před vysušením ještě nikde tady na DV nečetla..)
Určitě už to tu někde bylo ve fóru a je to i v článku Rady od rakouského vlasočaroděje, díl 1., já to taky občas praktikovala. Rozhodně nehrozí, že by se vlasy pod kondicionérem neumyly, protože i kondicinonér obsahuje trošku mycích složek, aby se z těch vlasů vymyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marianne
41-80
41-80


Založen: 31.10.2011
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2012 5:26 pm    Předmět: Citovat

akú máte prosím skúsenosť s maskou proti lámavosti? (žltá rada s ciment-ceramidom) prípadne s balzamom z tejto rady?
ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Surrya
81-160
81-160


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 12:35 am    Předmět: Citovat

marianne napsal:
akú máte prosím skúsenosť s maskou proti lámavosti? (žltá rada s ciment-ceramidom) prípadne s balzamom z tejto rady?
ďakujem


Mno mám ji doma, skoro plnou. Používala jsem ji nějakou dobu, teď po dlouhé době taky. Ale bohužel, u mě žádný zázray jako u ostatních neudělala. Měla jsem dřív i šampon, ale vlasy se mi vesele lámou dál. Takže za mě, bohužel zklamání. Už dlouho hledám něco co by mi opravdu pomohlo.

Němáte někdo zkušenost se šamponem Re-Nutrition, s mateří kašičkou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.