Vešky...Pomoooc!!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1c10ca74ecfd34e4e7e749e9d9afd912Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 1:26 pm    Předmět: Citovat

protože přípravky pro velká plemena? Mrkni na přípravky pro kočky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 3:37 pm    Předmět: Citovat

Jasně a víš co ovsahují? Éterické oleje. A jsem tam, kde jsem byla na začátku. Mé vlasy nesnáší oleje;-)

Opakuji. Šlo mi o sprej. Šampon je mi na dvě věci....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 7:12 pm    Předmět: Citovat

Já neříkám že to máš dávat na své děti, ani nic nikomu nevnucuju. Jen jsem reagovala na to, že šampon pro psy nejde použít pro děti. My jsme měli teda šampon co je i na kočky, takže ten by šetrný být měl. Dokonce to prý poradila i dětská doktorka. Už nevím co to bylo za značku, je to delší dobu. Zabralo to stoprocentně. Jinak jsou i šampony a spreje pro hlodavce určené přímo na vši a všenky (ano jsou to jiné vši než ty lidské, ale princip je stejný). Když se to může dát na takhle malý zvířátka, nevím, proč by to nesneslo dítě. Ale chápu, že někdo má kůži přecitlivělou a mohlo by to třeba vyprovokovat vyrážku. To musí každý posoudit sám za sebe, ne že to pak na mě hodíte Wink Z naší rodiny jsme se tím šamponem umývali všichni i jedinci s alergiema a exemem a nikomu to nic neudělalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 8:22 pm    Předmět: Citovat

Raketka napsal:
Já neříkám že to máš dávat na své děti, ani nic nikomu nevnucuju. Jen jsem reagovala na to, že šampon pro psy nejde použít pro děti. My jsme měli teda šampon co je i na kočky, takže ten by šetrný být měl. Dokonce to prý poradila i dětská doktorka. Už nevím co to bylo za značku, je to delší dobu. Zabralo to stoprocentně. Jinak jsou i šampony a spreje pro hlodavce určené přímo na vši a všenky (ano jsou to jiné vši než ty lidské, ale princip je stejný). Když se to může dát na takhle malý zvířátka, nevím, proč by to nesneslo dítě. Ale chápu, že někdo má kůži přecitlivělou a mohlo by to třeba vyprovokovat vyrážku. To musí každý posoudit sám za sebe, ne že to pak na mě hodíte Wink Z naší rodiny jsme se tím šamponem umývali všichni i jedinci s alergiema a exemem a nikomu to nic neudělalo.


Na některých šamponech proti parazitům je opravdu nepsáno nevhodné pro malá plemena - ale jsou tím myšleny čivavy ,jorkšírové ( pro ty existují také šampony či spreje na blechy,ale s menší koncentrací účinné látky,přizpůsobené jejich pidiváze ) - tito psíci kolikrát ani nemají váhu novorozence - a není asi pravděpodobné, že by někdo patlal několikadennímu miminku na vlasy psí antiparazitikum Laughing .Těm větším dětem to může způsobit maximálně alergii - ale to může i "lidský" přípravek .
U nás se vši vyskytly vždy jak na potvoru v sobotu,když už byla lékarna zavřená - a jediné, co bylo po ruce bylo něco psího či kočičího na blechy - a vši to zahubilo. Někde jsem četla, že zvířecí přípravky působí na lidské vši účinněji, protože vši už mají klasickým přípravkům z lékáren vytvořenou odolnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.Fee
41-80
41-80


Založen: 16.9.2013
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2015 7:54 pm    Předmět: Citovat

Haló, haló, je tu nějaký hnidovší odborník? Omlouvám se, možná položím hloupý dotaz, ale vešky si na hlavě "pěstuji" poprvé a moc ráda bych tvrdila, že naposled. Nicméně jak poznám mrtvou hnidu od živé? Nemyslím tím tu vyloupnutou, tu bohužel poznám. Většinou na netu psali, že se hnidy nedají zlikvidovat jinak, než je vyčesat či vyďoubat, na druhou stranu, že mrtvé nebo prázdné hnidy se od živých poznají, že nelupnou. Dneska mi přítel našel pár hnid, které byli hnědobílé, placaté a ač jsem tlačila jak jsem mohla, prostě neluply. Jde mi o to, jestli se mi podařilo usmrtit hnidy, nebo v mých vlasech pobíhá nějaká mrška, kterou se mi nedaří nijak zlikvidovat , klade zvedela vajíčka a troufám si říct, že se mi smeje do očí!!!! Děkuji za názory Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dita
41-80
41-80


Založen: 15.3.2012
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2015 6:55 am    Předmět: Citovat

Co si pamatuju tak podle tveho popisu to vypada na mrtve...a ty budes nachazet hodne dlouho i mesice...takze neboj...ziva je bila a vazne mezi nehty lupne...takze se nedes...tohle vypada na mrtve a fakt je budes objevovat jeste dlouho...ony totiz z vlasu nepadaji jsou prilepene...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evka8
21-40
21-40


Založen: 16.7.2013
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2015 7:47 am    Předmět: Citovat

Taky myslím že budou mrtvé. Ty živé fakt dost slyšitelně lupou, když se stisknou mezi nechty. Ale určitě bych po týdnu ještě do vlasů nějaký prostředek dala. Stačí aby přežila jedna hnida a problém je zase v plné síle na světě. Ono právě trvá cca jeden týden, než se z vyklubané nymfy stane plnohodnotná veš, do té doby neumí klást vajíčka, jen cestuje(lehtá) a saje krev. Proto se všechny přípravky mají použít znova po 7 dnech. Jo a ještě, většinou ty živé hnidy bývají blížu u hlavy, tak do 1 cm, mrtvé už asi tak dobře nedrží a můžou být dál. Vešky totiž mají rády teplo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.Fee
41-80
41-80


Založen: 16.9.2013
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2015 8:12 am    Předmět: Citovat

Jůůů, to jste mě teď uklidnili. Smile Oni ty mrtvolky byly přilepené u hlavy v takovém tom vírku na hlavě, ale tam jsem se pokusila dát co nejvíce staré dobré Alpy, tak je to nejspíš zlikvidovalo Smile Lupací jsem našla i třeba 5 čísel od hlavy, ale to si myslím že jsem způsobila při česání všiváčkem, že jsem je trošku posunula. Abych byla klidná, tak ty opakovací procesy budu dělat co sedm dnů po celý měsíc pro klid v duši. Díky vám za odpovědi, hned mám lepší den Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 12:29 am    Předmět: Citovat

Tak v rámci hledání různých bylinek na prodejbylin.cz jsem narazil na tohle:
http://www.prodejbylin.cz/kvassie_drevo/index.html

Ne, že bych to měl na čem vyzkoušet (naštěstí), ale třeba by se to mohlo někdy někomu hodit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 9:50 am    Předmět: Citovat

Oživuju toto téma. Letos mi starší dcerka nastoupila do školky. Má docela dlouhé jemné vlásky, dost si na nich zakládá... dnes jsem si všimla, že na dveřích do třídy byla cedulka, že se vyskytly vši Sad
U vendulky jsem zatím nic nevypozorovala (češu docela pečlivě)..
Doufám, že se tomu vyhneme, vendulka je stydlina, tak se zatím do kolektivu nějak nezapojuje, tak třeba bude menší pravděpodobnost, že na ni vlezou..

Ale přesto bych uvítala nějakou radu na prevenci, třeba jestli existuje nějaká bylinka na oplachy vlásků, kterou vši nemají rády .

Vyčetla jsem akorát o tea tree oleji, to si ale dedokážu představit, jak jí to budu vmasírovávat do vlásků, snad zředit v teplé vodě a tím opláchnout..

Uvítám každou radu jak předcházet nevítané návštěvě do vlásků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.