Vysušuje přírodní kosmetika vlasy?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=df8cf9e2951565d27451fcc402af646fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Nevím o tom vůbec nic Laughing Ale chci vědět více....Nejvíce by věděla Armelle, která kosmetiku vyzkoušela, Co já vím, tak u Lazartigue používá masku z bambuckého másla, kterou si velmi pochvaluje a pak jakýsi šampon s mikročástečkami, který vlasy vůbec nevysušuje, naopak.

Jak se to má z těmi certifikáty, to vůbec netuším. Asi by to chtělo omrknout složení. Ale co jsem slyšela, Lazartigue je prý přírodní až až. No možná nebude 100%...sakra.....tak to ani já opět nebudu přírodní Very Happy Ještě omrknu ten Greyl Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Napiš o tom něco, prosím. Víš o těchto značkách (Lazartigue, Greyl) něco?

Meadow, zkus se podívat na diskusní forum http://www.omlazeni.cz/
Myslím sekce Vlasová kosmetika nebo tak nějak. Tam jsou tyhle lepší značky rozepsané lépe a podrobněji, chodí tam dost lidí, kteří používají finančně náročnější kosmetiku, tak snad tam najdeš, co potřebuješ. Armelle tam jednu dobu přispívala, jak teď, nevím.

Čistě přírodní ta kosmetika není, myslím že BDIH nebo jiný takový certifikát nemají, takže za "přírodu" bych to nepovažovala, podle mě to bude hodně kvalitní chemie s přidanou přírodou - výtažky - a opravdu to může být dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 1:29 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se na to podívala - Lazartigue slibuje třeba barvení bez amoniaku či peroxidů, kdesi slibuje min. některé řady kosmetiky bez parabenů, Greyl zase bez silikonů (nebo možná naopak Smile) U některých věcí jsem našla přímo napsané, že to je 100% přírodní. Takže přírodně zaměřené to bude, ale je možné, že v některých produktech budou mít i nějakou chemii.....

Moc mě láká o vyzkoušet...tak možná jednou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 8:45 am    Předmět: Citovat

Dés, dík, jen mě zajímá, jak moc je to přírodní (jestli fakt přírodní - má to certifikát nebo aspoň jiné jejich výrobky, viz. další odstavec, nebo jenom v uvozovkách přírodní - jak jsem psala i Oriflame tvrdí o sobě, že jsou přírodní kosmetika, ale je to chemie s přírodními výtažky). Jinak u mě je to zájem opravdu čistě teoretický, vůbec nehrozí, že bych to koupila, už když kupuju tu Laveru, tak mám pocit, že na šamponech fakt nešetřím... šampon kolem 200,- mi levný nepřipadá a je to maximální výdaj, který jsem schopná obhájit před svým svědomím... A to i tu Laveru ještě obvykle kupuju v DM, kde na to uplatním ten slevový joker 25%, takže výsledně za ni dám méně.

Jinak Aimirin, pokud jsem dobře pochopila, tak ani některé výrobky od firem vyrábějících přírodní certifikovanou kosmetiku nejsou 100% přírodní, nějaká ta chemie tam u některých typů výrobků bývá. Zvlášť u šamponů myslím, že se nedají udělat úplně bez chemie, třeba ani ta Lavera nemá na šamponech BDIH označení, i když jiné její výrobky certifikát mají - má tam jen značku Vegan. Jediný šampon, o kterém vím, že má certifikát BHID je Alverde šalvěj. Takže u těch šamponů to není tak jednoduché a proto jsem se pídila po tom složení a po těch informacích na stránkách, jestli vyrábějí certifikovanou kosmetiku (myšleno jinou než šampony, pak by tam byla vysoká pravděpodobnost, že šampony budou taky "skoro certifikované", jestli to můžu napsat takhle zkratkou)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 10:19 am    Předmět: Citovat

Meadow Arrow Aha, takhle Smile
Tak to si myslím, že přírodní to není (přírodní v tom smyslu, jak to bereme tady - prostě čistě přírodní s certifikátem).
Navíc u šamponů je to hodně těžké, mít BDIH, přesně jak jsi psala. Čistě přírodní šampon má jenom Hauschka, Logona a Alverde s šalvějí-co se týká BDIH, a vlastně asi ještě Farfalla a takové ty nepříliš známé značky, ale každopádně souhrnem je jich málo. Psala to i paní, co se přírodní kosmetikou léta zabývá, že čistě přírodních šamponů je velmi málo.

Ještě k těm drahým salonním šamponům:
Tvrdí to i odborníci, že cena s kvalitou šamponu příliš nesouvisí. (myslím tím chemii, ne přírodní značky, ty se podle mě trochu vymykají).
Každý šampon obsahuje povrchově aktivní látky-detergenty, plus nějaké složky, a není velký rozdíl mezi působením běžné nabídky a salonními věcmi. S tím souhlasím, protože mám srovnání s profi přípravky, a bylo jich dost, - některé byly fajn, některé na nic. V čem je rozdíl, a na co má cena opravdu vliv, jsou masky a balzámy, tam jde rozdíl dost poznat.

Ale třeba já už odmítám za takovou blbost jako šampon dát víc než stovku Mr. Green Embarassed
I když přiznávám, je to tím, že příroda mi nesedí, takže se spokojím s drogerií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 1:38 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak....kolik peněz jsem vrazila třeba do Redkenu a měla jsem pak zamotaný, vysušený vlasy! Tehdy mi pomohl Elseve myslím, fakt Very Happy Jen o penězích to určitě není.

I když na Kerastase zase nedám dopustit (no jo, jsem s tím otravná Laughing ), mám od něj šamponč. 3 na suché vlasy a myje hrozně šetrně a jemně, mám extrémně přesušený vlasy a jedině s tímhle šamponem mám pocit, že bych snad i mohla sem tam vynechat masku.

Když ale nemám zrovna peníze, dělám to, jak říkala Des...myju se klidně kopřivákem a dražší mám jen masku.

BTW: Také vám obyčejný kopřivák přijde skoro na úrovni některých značek ze salonů? Já ho miluju Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2009 2:32 pm    Předmět: Citovat

taky přidám svou troškou do mlýna. Dříve jsem užívala modrou pánskou schaumu, asi 5 let plus minus Laughing pak jsme si ale všimla, že to není už ok na pokožku a konečky. Tak jsem si s nadšením koupila Alverde! první ten meruňkový pak s hennou, oba mi krásně voněly, vlasy po prvním umytí super ale pak se to jen a jen zkoršovalo, konce přesušené, pokožka hlavy mastná a se strupama! Confused Takže jsem nedopotřebovala ani jedno balení. Na spravení jsem so pořídila pivní Manufakuru (není přírodní), ta mi vlasy spravila, ale ty strupy na hlavě přetrvávaly, ta bylo to docela úmorné, hlava mě pořád svědila a pořád jsem se škrábala, že už mi bylo před lidma tapně Laughing Tak jsem udělala rázný krok a koupila si na doporučení Jalovcovou Logonu ( pro mě už byla pálka Manufaktura za 120 Kč, a co teprve Logona Laughing ), nicméně, riskla jsem to, a spokojenost (teda zlepšovat se to začalo až tak po 3 týdnech)!!!! Teď si už za šampon klidně připlatím. Logona mi pokožku doslova "vyléčila"! Už teď zvažuju, jaký šampon si vyberu potom, rozhodně zase vsadím na Logonu! Ještě používám logona balzám s pšeničným proteinem, ale asi bych uvítala něco výživnějšího.

Před týdnem jsem si zase umyla vlasy Manufakturou s tím, že bych se zase dala na chemii. Ale nedám! Už po ní nemám tak hezké vlasy jako dřív Shocked a to jsem mívala vlasy opravdu luxusní-lesklé nadýchané.
Teď se mi rychle zamastily a zase mě svědila hlava Shocked

Takže s tím vysušováním, každý musí zkusit sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

Greyla mám tady na stole a má certifikát Ecocert. Ale ten certifikát bude asi poměrně nový, ještě před rokem ho neměl. Very Happy

Lazartigue má většinu věcí bez parabenu, jeden šampon bez LSL, pokud vím, možná už více, ale o certifikaci zatím nic nevím.

Obě značky mám ráda, mám je ozkoušený a pravidelně je používám. Tady je seznam výrobků, které jsem ozkoušela, omlouvám se, že dávám odkaz na můj web, ale já už nemá sílu a čas to přepisovat..

Tady je o Greylovi:
http://na-kopretince.cz/viewtopic.php?f=26&t=122&p=493#p493

Sice to vypadá, že můj web by mohl být konkurenční, ale ani náhodou, dlouhevlasy mám moc ráda, Kopretinka je reakcí na omlazení, z kterého mě nefér způsobem vyrazili, a mnoho dalších...

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:

Ještě k těm drahým salonním šamponům:
Tvrdí to i odborníci, že cena s kvalitou šamponu příliš nesouvisí. (myslím tím chemii, ne přírodní značky, ty se podle mě trochu vymykají).
....
V čem je rozdíl, a na co má cena opravdu vliv, jsou masky a balzámy, tam jde rozdíl dost poznat.


Že salonní přípravky jsou lepší je asi nejčastější mýtus o vlasech, tak se nejlépe pozná, že někdo vlasům nerozumí. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného, někomu dražší značky víc, ale proto ty levnější ještě nejsou nekvalitní. A řekla bych, že to platí i o balzámech. Na jiném vlasovém fóru jsou nejoblíbenější ty nejlevnější kondicionéry, a to u lidí, kteří jsou za vlasy ochotní dát (pro mě) celé jmění.

Neříkám, že u těch přírodních je to stejné, ty dražší často obsahují kvalitnější ingredience, ale neplatí to vždy, někdy platíte za značku a za exotické složky, které nejsou o moc lepší než ty obyčejné. Myslím, že oblíbenost kondicionérů Alverde není způsobená jen cenou, dost lidí, kteří vyzkoušeli dražší, je považují za nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.