Vysušuje přírodní kosmetika vlasy?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=98b344766c05ec64109530f1011971a6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kopretinka
321-600
321-600


Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 375

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 12:40 pm    Předmět: Citovat

Měla bych jeden dotaz: Je pravda, že přírodní kosmetika vysušuje vlasy? Uvažuju o koupi Urtekramu asi ten co obsahuje aloe vera a mám strach, aby mi to moje mírně sušší vlasy ještě víc nevysušilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 12:43 pm    Předmět: Citovat

kopretinka napsal:
Měla bych jeden dotaz: Je pravda, že přírodní kosmetika vysušuje vlasy? Uvažuju o koupi Urtekramu asi ten co obsahuje aloe vera a mám strach, aby mi to moje mírně sušší vlasy ještě víc nevysušilo.


Ano - už to tu několik "uživatelek" přírodní kosmetiky psalo - konkretně Urtekram vysušuje ( a já potvrzuji též) .Psala to i Ještěrka - přírodní šampony jsou trošku podobné mýdlům, proto mohou vysušovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kopretinka
321-600
321-600


Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 375

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 12:48 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
kopretinka napsal:
Měla bych jeden dotaz: Je pravda, že přírodní kosmetika vysušuje vlasy? Uvažuju o koupi Urtekramu asi ten co obsahuje aloe vera a mám strach, aby mi to moje mírně sušší vlasy ještě víc nevysušilo.


Ano - už to tu několik "uživatelek" přírodní kosmetiky psalo - konkretně Urtekram vysušuje ( a já potvrzuji též) .Psala to i Ještěrka - přírodní šampony jsou trošku podobné mýdlům, proto mohou vysušovat.


Tak to je velká škoda Sad, chtěla jsem přejít na čistě přírodní šampony, takže asi ne a budu hlavně koukat zda neobsahují silikon a dál to nebudu studovat. Je to vážně škoda, že ty šampony vysušují. Takže na tom asi bude takhle podobně jakákoliv přírodní kosmetika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

Zkus projít tohle forum a uvidíš, reakce jsou různé, někdo chválí, někomu nevyhovuje.... Třeba Weleda je přírodní - a tu si chválí snad všichni Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 1:00 pm    Předmět: Citovat

přírodní vlasová kosmetika trochu vysušuje, protože v ní prostě nejsou žádné chemické pečující látky, a nemusí to být jen silikony, které vlasy obalí tak, že ty pak kloužou a nezdají se tak suché. V přírodních šamponech sice jsou přidány různé oleje, ale je tam toho asi malinko, aby to zas vlasy nezmastilo, že. Ale to vysušení opravdu není nijak zvlášť rapidní, vlasy jsou takové pevnější... Vysušování vlasů předcházím řádným olejováním před každým mytím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 1:23 pm    Předmět: Citovat

A Sim dáváš ten olej na suché vlasy, nebo je před aplikací oleje namočíš? Někde jsem tady četla, že olej ve vlasech funguje, jen když se dává do mokrých. Já sama to řeším tak, že dám do rozprašovače půl vody a půl oleje, zatím olivového,ale štve mě, že je potom mastná podlaha i všechno okolo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

kopretinka napsal:
Měla bych jeden dotaz: Je pravda, že přírodní kosmetika vysušuje vlasy? Uvažuju o koupi Urtekramu asi ten co obsahuje aloe vera a mám strach, aby mi to moje mírně sušší vlasy ještě víc nevysušilo.


Jak která, a jak komu - musí se to vyzkoušet. Já šampony střídám podle toho, jestli se mi vlasy zdají momentálně spíš sušší nebo spíš mastnější. Třeba DOliva rozhodně nevysušuje, spíš naopak (je v ní olivový olej). Když dám na vlasy třeba jojobový olej, a pak to umyju Urtekramem, tak to taky rozhodně vysušené není. Nejvíc se mi zatím osvědčila kombinace 1. mytí - Cannaderm, 2. mytí - DOliva.
Kopretinko, rozhodně bych to takto negeneralizovala a nebála bych se toho. Navíc ten účinek je u přírodní kosmetiky vždy daleko mírnější (aspoň mám ten pocit z toho, co mi to s vlasy dělá).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 1:50 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
kopretinka napsal:
Měla bych jeden dotaz: Je pravda, že přírodní kosmetika vysušuje vlasy? Uvažuju o koupi Urtekramu asi ten co obsahuje aloe vera a mám strach, aby mi to moje mírně sušší vlasy ještě víc nevysušilo.


Jak která, a jak komu - musí se to vyzkoušet. Já šampony střídám podle toho, jestli se mi vlasy zdají momentálně spíš sušší nebo spíš mastnější. Třeba DOliva rozhodně nevysušuje, spíš naopak (je v ní olivový olej). Když dám na vlasy třeba jojobový olej, a pak to umyju Urtekramem, tak to taky rozhodně vysušené není. Nejvíc se mi zatím osvědčila kombinace 1. mytí - Cannaderm, 2. mytí - DOliva.
Kopretinko, rozhodně bych to takto negeneralizovala a nebála bych se toho. Navíc ten účinek je u přírodní kosmetiky vždy daleko mírnější (aspoň mám ten pocit z toho, co mi to s vlasy dělá).


Já bych taky negeneralizovala, zejména pokud jde o Dolivu, protože ta zase mně vlasy maximálně vysušila... Confused Bavily jsme se o ní kdysi na chatu a nejsem sama...Takže asi nezbývá nic jiného než zkoušet Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

Mně vlasy úplně zdemolovalo Alverde - ibišek, aloe. Před mytím jsem měla vlasy v celkem dobrém stavu, ale po Alverde jsem je měla jak seno a úplně krepaté Sad A to jsem předtím měla 24 hodin vlasy důkladně promaštěné kokosákem, takže jsem naopak čekala hedvábně jemné a lesklé vlasy, jak jsem po olejování zvyklá...
Mně z přírodních nejlíp sedí Weleda a Sanoll, totální propadák byl mimo Alverde i Urtekram a medový šampon od Procyonu Confused Zkoušela jsem medových šamponů víc a všechny mi vlasy hodně vysušovaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 5:10 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že jak která. Konkrétně urtekram a logona ginkgo mi moc nesedl, opravdu jsem je měla takové sušší a rozlítané, ale jiné značky mi zase vyhovují.. nemůžu si vynachválit ten lush Embarassed ačkoli jestli chceš nějakou echt přírodní, tak to lush úplně není, tekuté věci obsahují konzervanty a tuhé pěnidla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.