arrow PÉČE arrow Rozhovor: a další zpovídanou je... Meadow!
Rozhovor: a další zpovídanou je... Meadow! E-mail
Napsal porcelainswan   
Čtvrtek, 20 únor 2014

titulniPorcelainswan: V rozhovorové štafetě je na řadě Meadow, která dostala položeno zatím nejrekordnější počet otázek. Takže hurá do čtení!

Ahoj lidi, opravdu mě překvapilo množství otázek! Zkusila jsem je uspořádat do několika okruhů, to aby vás nepřekvapilo, že někdy nenajdete všechny své otázky zodpovězené pěkně pohromadě a v očekávaném pořadí. Jinak děkuju i za všechny milé komenty bez otázek, moc potěšily.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlasy a dlouhevlasy.cz

Aalyiah

Prečo si sa rozhodla pre no-poo metódu a čo na ňu vravíš s odstupom času?

 

Za "No Poo" (konkrétně metoda soda a ocet) vděčím porcelainswan - někdy před rokem tu dala odkaz na nějaké články. Já měla tou dobou nakoupeno celkem dost šamponů a po přečtení odkazů jsem si říkala "ok, tak až to trochu zredukuju v té koupelně, tak bych mohla vyzkoušet zas něco nového, co to udělá". A pak jsem si řekla, proč to jako nevyzkoušet hned, že? Zkusila jsem, zjistila jsem, že mi soda sedí, a šampony rozdala. Přátelé mě na oplátku zásobili balíčky jedlé sody na dalších pár let. ;-) I s odstupem času stále spokojenost. Akorát teď v zimě bylo třeba trochu olejovat konce, zdály se mi občas suché. A experimentování mi trochu chybělo, ale teď nedávno jsem začala zkoušet "Water Only", takže se momentálně nenudím.

 

vlasy_1
vlasy_2

 

 

lethality

Mi to zase nedá a musím se zeptat na tvou přezdívku tu na DV, protože mi zní tak sladce, medově a hebce, úplné pohlazení po duši, když ji v duchu vyslovím.... prozradíš nám, jak vznikla nebo jak si na ni přišla, případně co pro tebe znamená anebo co se pod ní skrývá?

 

To jsem ráda, že se líbí! S nickem jsem si při registraci nevěděla rady. Tak jsem jeho volbu odložila a začala hledáním nějaké ikonky. Líbila se mi dívka s rozevlátými vlasy na zeleném pozadí, kolem vlasů jí lítali motýli - evidentně tedy byla na louce. Já mám ráda vůni louky, když se do ní opírá sluníčko, miluju, když na louce voní heřmánek, když na ní kvete mák a zvonky a kopretiny. A tak mě napadla přezdívka Meadow, anglicky louka. Že to zní tak trochu jako med, to je milý bonus. Ikonku jsem vyměnila asi po půl roce či roce za tu současnou a tu už pravděpodobně měnit nebudu. Je to můj oblíbený obraz a řekla bych, že se mnou tak nějak souzní.


Sidonie

Co tě na DV baví?

 

No přece vy! Třeba nedávno ta krátká story o bratrem snědené směsi na vejcomedový šampon. ;-) Na DV jsem potkala spoustu kamarádů a stále je tu pěkná atmosféra. Taky jsem se tu dověděla o spoustě věcech, které změnily můj každodenní život (třeba ta výše zmíněná soda nebo níže zmíněná sárí móda, ale bylo by toho daleko víc...). DV mám prostě ráda.


Elisjantar123

Jak dlouhé vlasy bys chtěla mít?

 

Do pasu.


Co by kdyby


Aalyiah

Máš ešte nejaké nesplnené sny ktoré by si chcela uskutočniť?

 

Těch by bylo… :-) Třeba víc cestovat. Nebo se naučit jezdit na koni. Umět lézt (lezecké stěny, skály - těch pár dosavadních pokusů mě uchvátilo) a všecko okolo (jak jistit třeba). A to je jen “první rozběh”. Ale ono to chce čas. Všecko má v životě svůj čas. Až něco z toho kolem mě půjde, chytnu příležitost za pačesy. Zatím mám jiné priority. Teď je čas věnovat se dětem, než mi odrostou. Až budou velké, můžu zkusit jít za tím aktivněji. Mezitím se pokouším věnovat tomu, co zvládnu i s nimi.


lethality

Jak bys naložila s jedním dnem absolutního volna, kdy by prostě přestaly existovat všechny starosti a povinnosti a kdy by ses mohla věnovat jen sobě?

 

Řekla bych, že jsou dvě varianty. Buď bych ho totálně proflákala (ve stylu málem ani nevylezla z postele), anebo si splnila nějaký ten sen. I když, pro mě je takové vlastně i každé odpoledne, kdy mě rodina pustí třeba fotit… Občas mě takhle pouštějí i na víkend. A tudlevá mě poslali na baletní dovolenou na celý týden!


na_stene

Morganna

Čím/kým bys chtěla být, kdybys měla možnost a chtěla se změnit (fuk, jestli na jeden den, nebo zbytek života a jestli by hrály nebo nehrály roli vnější podmínky jako rodina, práce, atd.)?

 

Asi Lucinkou z Letopisů Narnie.


Caithin

Máš nějakou zemi kam by ses chtěla podívat?

 

Tak to by taky nezůstalo u jedné. Chtěla bych se znovu podívat do Anglie a vzít to i nahoru do Skotska, případně Irska, chtěla bych do Izraele, na jih Francie, do Švédska. Pak bych popustila uzdu fantazii a už by to jelo. Kdo ví, kde by to mé cestování skončilo… Ale vždycky bych se vrátila zpátky sem. Tady je doma.


ilona

Máš nějaké velké přání(sen) které by sis přála splnit?

 

Já mám radši malé sny a úplně nejradši se nechám překvapit tím, co ke mně přijde.


Elisjantar123

Kdybys mohla změnit jednu historickou událost, jaká by to byla?

 

Radši žádnou. Víš, jak to říkala Hermiona… S časem není dobré si zahrávat.

Chtěla bys letět do vesmíru?   

 

Ne. Po tom opravdu vůbec netoužím.


Balet


Lucy W.

Chtěla bych se zeptat na tvůj další koníček. Na balet. Tentokrát nikoliv na aktivní, ale na pasivní. Máš nějaký oblíbený? Preferuješ určitý styl, autory nebo interprety?

 

Obecně vzato mám radši klasiku než modernu. Na balet do divadla se ale nedostávám příliš často, takže toho nemám až tak moc nakoukáno. Nejvíckrát jsem viděla balet Louskáček - Vánoční příběh v Národním divadle, protože na něj chodíme s dětmi. Je to už pár let předvánoční tradice. Je moc pěkný, ale smutním po klasické verzi Louskáčka. Líbil se mi Don Quijote ve Státní opeře Praha. V tom konkrétním představení tancovali Kitri a Basila Alina Nanu a Ondřej Vinklát, ti se mi tam líbili moc (taky za to byli nominovaní na Thálii). Pak se mi líbil Karel Audy v Labutím jezeře jako Rudovous. Ale nějak obecněji vzato oblíbené balety nebo interprety asi nemám.


Lalaith

Jedna otázka na balet už tady padla, tak já se tentokrát zeptám na ten aktivní

Co Tě vlastně k baletu přivedlo?

 

Jako malá jsem dělala moderní gymnastiku. Na mateřské nebyl čas se pravidelně věnovat nějakému sportu, a tak když jsem nastoupila po mateřské do práce a usoudila, že už to půjde, sháněla jsem nějaký pravidelný pohyb. Nevím o tom, že by byly nějaké lekce moderní gymnastiky pro dospělé, a hodina aerobiku v místním Sokole mě přesvědčila, že takto ne. V té době, bylo to v létě, mě kolegyně z práce vytáhly na oběd do restaurace, kterou tehdy objevily. Tak tam sedíme na předzahrádce a hele - poutač baletní školy. Jen co jsem se vrátila do kanclu, hned jsem googlila, jestli mají lekce pro dospělé. Měli.

 

Je k němu potřeba nějaké zvláštní nadání?

 

Zvláštní nadání třeba není, rekreační balet může dělat každý. Je fakt, že kdo má lepší dispozice, jde mu to líp, rychleji. Kdo tak vybaven není, musí víc pracovat, smířit se s pomalejším postupem. Jenže to je tak se všemi sporty. U rekreačního baletu se ale nepředpokládá, že bude člověk tančit Labutí jezero v Národním… Hlavní je mít ten pohyb rád.

 

Tam, kde chodíš, cvičíte nějaké choreografie, se kterými budete třeba i někdy vystupovat?

Choreografie pro dospělé se v mojí škole dělají, ale ne v rámci normální výuky. Pravidlem to je na baletní dovolené (týdenní pobyt s dvěma lekcemi baletu denně). Dospělí pak na závěr pobytu vystupují před dětmi, které tam jsou na baletním soustředění, a děti zase se svými choreografiemi vystupují pro dospělé a ostatní děti.


Tygři všechno rádi, co ráda Meadow?


Lalaith

Jakou máš ráda hudbu? Hraješ na nějaký hudební nástroj?

 

Poslouchám ráda Ebeny, Asonanci, Klíč, The Piano Guys, samozřejmě nějakou tu klasiku a z ní (pochopitelně) nejvíc balety.

Tak trochu umím hrát na kytaru a na zobcovou flétnu. Ale jsem samouk a nehraju nijak dobře - taky proto, že už v podstatě vůbec necvičím.


Klarusa

Já mám otázku úplně prostinkou - jaké jídlo máš ráda?


To je taky prosté - to, které nemusím vařit. ;-) Ale nedávno mě povzbudila Sidonie, abych zkusila pečenou papriku. Jen omýt, potřít olejem a dát na cca 20minut péct do trouby. Pak opatrně oloupat a odsemínkovat. Tu i ráda vařím. Je to téměř bez práce, ale ten výsledek je mňam!


Caithlin

Jaká je tvoje oblíbená barva?

 

Zelená.


Sidonie

Jelikož tě často vídám v čajovnách, tak jaký je tvůj aktuálně neoblíbenější čaj?

 

Moc mi chutnal nedávno v čajovně sakurový. Výborný mi přijde taky čaj “vůně čtyř šálků” nebo “stříbrné lístky”. Ale žádný odborník nejsem. Zatím spíš čajový průzkumník.


Elisjantar123

Jaká je tvoje oblíbená knížka, případně spisovatel.

 

Taky by jich bylo víc, ale tak nějak srdeční je série C. S. Lewise Letopisy Narnie - dělávali jsme podle ní celotáborovou hru pro děcka.


Focení


kkk

.......a já se tedy taky zeptám )

asi není tajemstvím, že ráda fotíš. To by nebylo nic zvláštního, fotí nás spousty, ale podle mě fotíš nádherně. Kde bereš inspiraci, čím fotíš(pokud to není tajné ) a zda jsi nepřemýšlela se třeba tím živit? - pokud se již tím třeba už neživíš. Já když vyfotím nádherný objekt, je to "jen fotka", ale jsou lidi, co vyfotí bagr a je to zralý na kalendář  jak to vlastně děláš? .......  to je najednou otázek, co?

 

To je hlavně najednou moc komplimentů! Děkuju! (a červenám se)

Jak to dělám? Nevím. K focení mě přivedl tatínek v době analogové a naučil mě nějaké základní věci. Moc ráda vzpomínám na focení Flexaretou a Praktikou a taky na panelákovou koupelnu, která se měnila na fotokomoru - na pračce zvětšovák, na vaně deska s vývojkou a ustalovačem… Od té doby se ve světě fotografie něco málo změnilo, takže momentálně fotím většinou Nikonem D3200 se setovými objektivy Nikkor 18-55mm a 55-300mm. Žádné profi vybavení, ale pro mě zatím naprosto dostačující. Mou fotokomorou je Zoner (momentálně po upgradu 15 - díky Sid za odkaz na giveaway ve vláknu o focení) a Picasa. S inspirací (ve smyslu “co fotit”) se nějak nepářu. Prostě s sebou beru foťák, když někam jedu, a co mě osloví, to vyfotím. Někdy to vyjde a jindy ne. Co se týče inspirace, jakou techniku focení se zkusit naučit, tak na to mám G+ komunity - fotokomunit je tam spousta. Pod vlivem některých z nich jsem si nechala koupit k Vánocům stativ a zkouším noční fotografii, začala jsem fotit do RAWu a učím se to zpracovávat… Chtěla bych výhledově pořídit ND filtr a zkusit denní dlouhou expozici. Je toho moc, co se učit, inspirace je tam spousta.

Ne, zatím se tím neživím a myslím, že to ani moc nehrozí… Já vím, nikdy neříkej nikdy, ale… jednak toho zatím neumím dost (což se může změnit a doufám i změní), druhak, a to je důležitější, bych nechtěla být na focení finančně závislá. Chci si to nechat jako koníček. Ale kdyby mi koníček třeba přivydělával na nový objektiv, to by nebylo špatné. Zatím ani to není pravda. Koupíš si ode mě obrázek?

 

plamenak
 panda_cervena
 na_bodlaku

 

 

Čierna Vlčica

Takisto sa chcem spýtať ohľadom fotografovania, fotíš rada aj prírodu či skôr len portréty?

 

Naopak, přírodu (nebo město - podle toho, kde se zrovna pohybuju) fotím častěji než lidi. Podívej se na mé stránky (odkaz u mě v profilu). Lidi jsem nejraději fotila tak nějak stylem “paparazzi” - teleobjektiv a vypnout zvuk ostření, ať jsem co nejméně nápadná. Ale chtěla jsem se naučit fotit lidi i takovým tím klasickým stylem, kdy dotyčný ví, že je focen, neb o to sám požádal. A s tím mi teď pomáhají hlavně kamarádi odsud z DV. Byli ochotní se opakovaně sejít, vzájemně jsme se fotili a vznikly z toho myslím pěkné fotky, z nichž tu některé visí po soukromých galeriích na profilech (ostatně, u mě visí fotky mé osoby od nich), a taky celkem pěkný kalendář (měla jsem fajn dárek pro příbuzenstvo k Vánocům).

 

aké fotografie ťa najviac oslovia a fascinujú

 

Tatínek vždycky říkal, že dobrá fotka vypráví příběh, a já s tím souhlasím. Fotka mě musí prostě něčím zaujmout. Zajímavé světlo, použití hloubky pole ostrosti, barvy nebo kontrast, neobvyklý předmět nebo úhel pohledu...

 

a ešte tretia otázka taká osobná, tiež fotím a hlavne tak krásne bytosti ako si napríklad aj ty, bola by si ochotná zapózovať aj inému fotografovi? napríklad mne?

 

Díky za nabídku na focení! To by mohlo být velmi inspirativní, určitě se domluvíme.

 

foceni_me_bavi

 

 

Křesťanství


egle

Ahoj Meadow, pokud si dobře vzpomínám, jsi praktikující křesťanka, tak by mě zajímalo, jak podle tebe česká, převážně ateistická a materialistická společnost vnímá věřící lidi a jestli se často setkáváš (nebo ses už někdy setkala) s nepochopením nebo odsouzením za svojí víru.

 

Myslím, že stačí si přečíst místní vlákna "Náboženství a já" nebo "Co křesťanství dalo a vzalo". Tam uvidíš, co si lidi myslí. Jedni sympatizují, jiní vůbec ne. Jinak jsem se ale s žádnými vyhrocenými útoky přímo na mou osobu nesetkala, maximálně jsem za exota, což není příjemné, ale s tím se člověk musí popasovat.


Elisjantar123

Co tě přivedlo k víře a co tě přimělo u ní zůstat.

 

Prostě jsem poznala Boha. Měla jsem věřící spolužáky, viděla jsem, jací jsou, zajímala se, pak uvěřila. U víry tě nemůže nic přimět zůstat. Je to zcela tvoje rozhodnutí. ;-)


Nej


Morganna

Jaký je tvůj nejzajímavější (prostě něčím výjimečný) zážitek z dětství?

 

Mně přijdou zajímavé až zážitky z dospívání. První vandry v Českém ráji a spaní pod převisem, první voda a první cvaknutí se, pak taky člověk vzpomíná, jak byl takovej slejvák, že protekl stan... Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je intenzivní. ;-) Dětství mi nijak extra neutkvělo (což znamená, že bylo evidentně klidné a pohodové).

 

Co by ti udělalo největší radost?

 

Radost by mi udělala spousta věcí, ale největší? To teda fakt nevím.


lethality

a ještě zase já.... ještě by mě zajímalo tvé nejoblíbenější místo, které sis při výletech do přírody nejvíce zamilovala, tedy pokud nějaké takové výjimečné místo máš.... ať už u nás a nebo za hranicemi.... a případně proč je pro tebe tak ojedinělé a čím si tě připoutalo

 

Je to jeden kopec u Klínce, kousek za Prahou. Praží tam slunce, louka voní, borový les voní, mám na to místo pěkné vzpomínky a je tam prostě krásně! Ráda se tam vracím.


Bonemína

A když jsme u těch míst, kdepak jsi byla nejdál, nejvýš a nejhlouběji?

 

Nejdál na severu Anglie nebo v Bulharsku u moře (nevím, co je dál, hledání v mapách mi hází rozdíl 40 km, což mi v té celkové vzdálenosti přijde irelevantní), nejvýš na Gerlachu a nejhlouběji fakt netuším, ale tak asi u toho moře, ne? Do ničeho situovaného pod hladinou moře jsem nelezla, pokud se pamatuju…


Image neboli imidž


Morganna

Maluješ si někdy oči? (Jestli jo, tak já to nikdy neviděla, proto se ptám  )

 

Když se rozhodnu se namalovat, tak to vypadá asi takto: 1. pokus o zakrytí kruhů pod očima (obvykle beztak zbytečný), 2. řasy hnědou řasenkou (ne moc výrazně) a 3. rtěnka (ta udělá největší vizuální změnu). Moc často to nebývá - spíš jen k nějaké příležitosti, třeba na oslavu, do divadla a tak. Nebo na focení (jako když má někdo fotit mě).

Myslíš, že šaty dělají člověka?

 

Ano i ne. Můžou pomoct člověku podtrhnout jeho osobnost, což působí jak na něj samotného (jak se cítí), tak na jeho okolí (jak ho vnímá). Nebo tu osobnost můžou potlačit. Ale na druhou stranu je člověk osobou a osobností nehledě na to, co má (zrovna) na sobě.... Kapiš? Jestli ne, tak ti to nemám za zlé.


Housenka

Jak ses dostala k sárí, resp. k polům a kolopolům? Líbily se ti odjakživa nebo to prostě jednou přišlo? Moc ti to v nich sluší

 

Díky za kompliment! Tak za to můžou zase DVčka, zdejší sáríholičky a vlákno o sárí, kde se probírají i tyhle sárí-varianty. U mě to vlastně není o ((kolo)polo)sárí-módě a Indii, ale o tom, že mám ráda dlouhé sukně. Cítím se v nich dobře. Dostala jsem jednu skoro kolovou, dlouhou asi v sedmnácti, zažila ten pocit… a od té doby to ve mně někde je. Ale sežeň dneska v nějakém krámě dlouhou sukni, ideálně půlkolovou či kolovou - nadlidský úkol! Takže když dovezou do Gangy nějaké kratší a méně divoké kousky v teplých barvách, jsem ve velkém pokušení.


Voda


Rehny

Líbí se mi, že máš stejný koníček jako já, a to kajak, takže budu své dotazy směřovat tam.

 

Tak to musím bohužel uvést na pravou míru. Ten kajak z fotky jsme měli půjčený na jedno odpoledne. Jezdíme v zavřených deblovkách.

 

Nejdřív mě zajímá, jak dlouho na kajaku jezdíš, jestli už od malička nebo až v dospělosti, a jak ses k tomu vlastně dostala.

 

Na vodu jsem se dostala až tak kolem čtrnácti patnácti, myslím, že to byla Ohře. Lidi, se kterými jezdíme teď, jsem poznala v sedmnácti v církvi, dělávali jsme spolu vodácké tábory. Teď jsme takhle párkrát byli se svými dětmi na vodácké dovolené.

 

V úvodu článku stojí, že sjíždíš řeky v Polsku a na Slovensku a mě by zajímalo, jestli jsi byla i na nějakých alpských řekách, ve Skandinávii, na Balkáně apod.

 

Ne, žádné další země. Ze zahraničních řek jsem jela jen Váh, Hron a Dunajec.

 

A poslední otázka. Která je tvá nejoblíbenější řeka, na kterou se ráda vracíš a jaká řeka, kterou jsi zatím sjela, pro tebe byla nejtěžší?

 

Srdeční řekou je profláklá Lužnice - má první štreka na kormidle byla táborská Riviéra, vzpomínám na cvaknutí se na Kvěchově mlýně s téměř hodinovým výlovem lodi, nebo jak jsem půjčila dětem svůj spacák a spala (byť v létě, ale u studené řeky) oblečená do všeho oblečení, které jsem na akci měla, a teplo mi fakt nebylo… Nestalo se to vše při jednom sjezdu, ale prostě se časem nastřádalo více silných zážitků, které jsou spojeny právě s Lužnicí.

Nejtěžší řeka? To je těžko říct. Ono vždycky záleží na stavu vody, jaká je pak aktuální obtížnost - a to si netroufám hodnotit. Ale papírově asi Hron, to je WWII (pro nevodáky - pátá obtížnost na stupnici o devíti stupních, lidi normálně jezdí asi tak první tři stupně), a Krhanické kamenné pole na Sázavě je taky dvojka… Trojku jsem zatím žádnou nejela.

 

na_kajaku

 

 

A teď ten zbytek :-)


ilona

Ovládáš nějaký cizí jazyk tak, že se bez problémů domluvíš v zahraničí?

 

Angličtinu, toť vše. Německy bych se asi ještě domluvila, ale rozhodně ne bez problémů - jak to člověk několik let nepoužívá, je to špatné. Moje ruština je na tom ještě hůř… rozumím, ale mluvit mi už moc nejde.


porcelainswan

Měla bych osobnější otázku, jestli nechceš odpovídat, zcela to pochopím!  Působíš na mě hrozně mladince a máš už 3 děti, můžu se zeptat, kolik mají let?

 

Přesný věk dětí s dovolením nenapíšu, ale jsou všechny školní docházkou povinné. Nesmíš se nechat zmást, fotky lžou! :-D


Morganna

Velikost ucha (Siďák si tuhle stěžovala, že se neptám na nic normálního, takže tu máš )?

 

Ty dostaneš na budku za takové otázky! :-D No dobře, asi malá…

 

Co tě uklidní, když tě předtím něco jiného vytočí doběla?

 

Čas. Když přetečou emoce, musí to prostě “samo” přejít, musím si to prožít, odžít (či jak to vyjádřit). Nepomáhá nic. Jen čas.


Caithin

Máš doma nějaké zvíře a případně jaké?

 

Mám doma lidskou zvířenu - jedno velké zvíře a tři menší, ale rychle rostoucí. ;-) Žádná další zvířátka v blízké budoucnosti neplánuju - péče o stávající zvířenu mě bohatě vytěžuje.


egle

A ještě se zeptám, jaký máš vztah ke zvířátkům? Máte / měli jste / plánujete mít doma nějakého mazlíčka? Případně jakého, nebo jaký živočišný druh je ti nejbližší?

 

Zvířátka ráda, ale mazlíčka jsme neměli, nemáme a zatím ho neplánuju. Byl by chudák. Jsme stále někde v tahu, nemáme čas, resp. jsou jiné priority. Nejbližší živočišný druh? Nevím… chtěla bych se naučit jezdit na koni, koně já ráda. Ale to není tak úplně typ domácího mazlíčka a u nás na balkoně by asi nebyl spokojen.


Koho jmenuji na další rozhovor?

Chtěla bych požádat Clondyka, jestli by byl tak hodný. Myslím, že by to mohlo být velmi zajímavé - je jedním z mála zakládajících členů, kteří sem ještě pravidelně chodí, organizuje letní dětské tábory s keltskou tématikou a dokud byl ještě chat v levém sloupci, vždycky nás brzy ráno zdravil a přál nám krásný den. To mi dodnes chybí...

(Článek pro Vaše otázky bude zveřejněn do týdne.) 

 

Foto (C) hankabar, Meadow

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Meadow, 2014. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE  na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz (  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ). 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (13)add
...
napsal Morganna , únor 23, 2014
Tak ta Lucinka z Narnie mě potěšila smilies/smiley.gif to máme koukám aj společnou oblíbenou četbu. A až budu chtít zase na akci fajnou portrétovku, tak se stanu třeba borovicí, ta příroda ti fakt jde smilies/grin.gif
...
napsal astrid , únor 23, 2014
Chtěla jsem napsat úplně stejný komentář jako Morganna - vida, kolik se nás příznivců C. S. Lewise najde... smilies/smiley.gif Moc hezky se mi četlo i o baletu, vodáctví, focení - zkrátka, sympatický, podnětný a zajímavý rozhovor! smilies/wink.gif
...
napsal Nicole , únor 23, 2014
Jsem ráda, že jsem předala štafetu právě tobě. Moc pěkně jsem si početla :-)
...
napsal Clondyk , únor 23, 2014
Parádní počteníčko smilies/wink.gif
...
napsal lethality , únor 23, 2014
krásné odpovědi, moc děkuji, při nedělním večeru čtení a fotopokoukáníčko potešilo smilies/smiley.gif a jak ses rozepsala o své přezdívce (a i o oblíbeném místě), hned sem s tebou byla na louce, ležela v trávě, pozorovala hmyzáky a voněla ke květům.... krásně si navodila atmosféru a vše to opravdu s tebou souzní - přezdívka i onen obraz....
a rodina je moc hodná, když ti dává dovolenou! tu si maminy zaslouží smilies/wink.gif smilies/cool.gif
...
napsal Housenka , únor 23, 2014
Moc hezké povídání smilies/smiley.gif A díky za odpovědi!
...
napsal kkk , únor 24, 2014
díky za pěkné počteníčko smilies/smiley.gif smilies/wink.gif
...
napsal hankabar , únor 24, 2014
Krásný rozhovor smilies/smiley.gif
...
napsal slunovláska , únor 25, 2014
Meadow mi už napořád bude vonět po heřmánku. Může za to jeden malinký balíček. A po přečtení článku vidím, že to asi nebude jenom náhoda, že k ní ta vůně možná i patří...
...
napsal Meadow , únor 25, 2014
Slunovlásko, rádo se stalo. smilies/wink.gif
...
napsal ilona , únor 25, 2014
Meadow,díky za milý rozhovor smilies/smiley.gif
...
napsal Morwen , únor 26, 2014
Opravdu krásně jemný nick. x)
...
napsal melissa , březen 01, 2014
Meadow, děkuji za milé odpovědi. ta Lucinka mě tak potěšila. smilies/smiley.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pátek, 07 březen 2014 )
 
< Předch.   Další >