arrow PÉČE arrow Rozhovor: Stručné odpovědi od Sidonie
Rozhovor: Stručné odpovědi od Sidonie E-mail
Napsal Sidonie   
Středa, 04 prosinec 2013
vlasy2Hups, psát článek sama o sobě se mi ještě nestalo. A rozhodně nemůžu za to, že je to tak dlouhé :) Bylo moc otázek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mike

Ahoj, jaký byl hlavní důvod, že si necháš narůst takové krásné vlasy, jak dlouho Ti rostly do současné délky a budou se opět dotýkat země? Děkuji za Tvoje odpovědi. S pozdravem a velkým obdivem, Mike.

 

Já vlastně ten důvod ani nevím. Vždycky jsem chtěla mít dlouhé vlasy. Dvakrát za život jsem je měla krátké a necítila jsem se s tím dobře. Pod vlivem DV jsem je nechala růst a našla svou ideální délku pod kolena. DV jsou v tomto skvělé, podpoří a ještě zjistíte, že v tom dlouhovlasém šílenství nejste dočista sami.


Jak dlouho rostly - na to se nedá přesně odpovědět. Zhruba 12 let jim trvalo, než se dostaly na délku po zem.


Opět až na zem? No když se hodně předkloním nebo zakloním, tak jsou na zemi :) Dobře, to asi není to samé.  Rostou jak divé, stříhat se mi nechce. Dá se říct, že tomu nechávám volný průběh. Ale moc tomu nevěřím, protože vlasy na zem se nedají nosit rozpuštěné, což preferuji.


ZaBukem2

Máš někdy chuť si vlasy ostříhat? Jestli ano, jak často?

 

Mám. Ale většinou ve vzteku a celkem rychle mě to přejde. Naposledy mě to chytlo před 16ti lety, kdy jsem střihla vlasy pod pás na vlasy po ramena. Od té doby je mi stříhání trochu víc proti srsti, mám problém udělat i udržovací zástřih. Prostě stříhat ne :) Místo toho je raději pohladím a pochválím.


Iliris

Jaké jsou nejčastější reakce okolí na tvé vlasy?

 

“A to jsou vaše? A jak dlouho to roste? Vy máte ale vlasy! A to musí dát hrozně moc práce, ne? Já měla také tak dlouhé vlasy, až po pás.” Reakce bývají nadšené, spontánní, tiché, veselé, překvapivé. Křik přes celou ulici/náměstí/křižovatku/nádraží nebývá výjimkou, bohužel. :)

A vesměs jsou pozitivní. Ale i negativní, rádoby vtipné, občas i sprosté. Rovnováha musí být.

Na otázku, zda jsou vlasy opravdu moje, jsem začala být alergická. Ale uvědomila jsem si, že ti lidi za to nemůžou. V dnešní době je zatěžko věřit vlastním očím. Obrnila jsem se trpělivostí a úsměvem a otázka mi časem přestala tak vadit.


Housenka

Jak nejraději nosíš upravené vlasy?

 

Nejraději neupravené, rozpuštěné, rozevláté ve větru. Nechat vlasy žít vlastním životem, ať se pletou do obličeje, do očí. I když se zachytávají o okolí, o lidi, i když přitahují neskutečnou pozornost. Není to vůbec praktické ani prozíravé, protože to česání potom je vyloženě za trest. Ale ten pocit mi za to stojí. Jeden kamarád si rád dělával srandu, že mě nejde na ulici potkat, že to nejdu já, ale rozevlátý vír vlasů. A to jsem tehdy měla vlasy jen do pasu.

 

 

Keyt

U mě se nejedná moc o dotaz, nicméně bych moc ráda viděla fotku vlasů v plné délce a kráse, pokud je to možné.

 

Stačí požádat o propojení a zpřístupním ti celou svou galerii. ;) Přikládám letošní aktuální fotky. 

 

vlasy2
 vlasy

 

knihomol5

nechala by si aj svojím deťom narásť dlhé vlasy?

 

Nejspíš ano. Rozhodně bych je podpořila, ale nenutila za každou cenu.


katka.f

Co tě nutí zůstat propojená s tímto serverem tak dlouho?

 

Dlouho? Jsem tu teprve 6 let. :) Znám starší místní vykopávky, zdravím Klarusu (au, to mi asi neprojde bez následků). A dlouho tu asi ještě zůstanu. Jsem do DV příliš zapojená, i když to není třeba na první pohled znát. Nejlepší na tom je, že mě to tady s vámi všemi baví a je mi tu dobře. Také doufám, že i vám je tu se mnou dobře.


lethality

mě by zajímalo, co pěkného si Sid přečte (nejen) před spaním a jestli jí zbývá čas na nějaký (a jaký například?) nevlasařský koníček, když nám teď adminuje

 

Ohledně knih jsem se rozepsala u otázky níže.  

 

Zájmů mám spoustu, ale nejvíc jsem propadla experimentům v kuchyni. Baví mě vyhledávat recepty, zkoušet nové ingredience. Trochu to leze do peněz, ale hlavní je, že se bavím. Došlo to tak daleko, že mne uchvátil systém domácích restaurací. Zatím jsem ve stádiu testování svých kulinářských výtvorů na kamarádech a rodině. Maximum kam se chci dostat, je zvaní zajímavých lidí z mého okolí na večeři. To by mohlo dostatečně zpestřit můj život v zapadákově. Přímo na domácí restauraci si netroufám. I když za šest let, kdoví.

Do zájmů bych zahrnula i organizování akcí. Což mi připomíná, že už dlouho nebyl žádný větší sraz členů DV.


a ještě já, zvědavá a smělá, jak pak vznikla tvá sidonská přezdívka? nebo na co odkazuje, kde byla inspirace či proč sis ji vybrala....

Sidonie se jmenovala moje prapraprababička. Když jsem se registrovala na DV, tak mě to jen tak napadlo. Jméno se mi líbí, je to takové připomenutí si vlastních kořenů a někdy mám pocit, že ke mě sedí víc jak mé občankové jméno. Teda když pominu upravení přezdívky na  “Temný Siďák”, to už je trochu v rozporu.


ilona

Zajímal by mě tvůj oblíbený spisovatel,oblíbená hudba... a taky třeba oblíbené jídlo.

 

Já mám teď tak roztříštěný okruh knih, které čtu, že momentálně nemám žádného výrazně oblíbeného spisovatele. Ale jinak taková moje klasika Sapkowski, Tolkien, Rowlingová, Wilde, Durrel, Sienkiewicz atd. Už delší čas se chystám na Tajné zápisky od Puškyna. A ještě bych sem zařadila i nádherně ilustrované knihy od Pavla Čecha. Mají velmi zvláštní atmosféru.

 

V hudbě jsem na tom špatně od té doby, co omezili last.fm. Většinou nějakou náhodou objevím méně známou kapelu a na tom pak chvíli jedu, než najdu něco dalšího. Nedávno jsem třeba narazila na Mazzy Star a docela se mi to líbí.  Dále např.  Edward Sharpe and the Magnetic Zeros, James Harries, Katie Melua, Mumford and sons, Essie Jain, Portishead, Nouvelle Vague - zná to tady vůbec někdo? :) Vím, že je tu celkem početná skupina metalistů a musím říct, že metal je něco, co jde naprosto mimo mě.

Jídlo je jednoduché. Cokoliv bezmasého v čem je dostatek chilli a jako příloha dobrá společnost a víno/čaj. Což je nejspíš moc obecná odpověď, že? Tedy například - horké jogurtové placky s lučinou a chilli, čerstvým špenátem, rukolou a ředkvičkami, servírované za jasného letního rána u mě na zahradě. K tomu konvičku sypaného zeleného čaje a vůni rozkvetlých růží okolo.

 

porcelainswan

Mě by zajímalo, jakou máš profesi :-)

 

Životní optimista, snílek a organizátor trhlých akcí. No není to krásná profese? Rozhodně to zní lépe než auditor, účetní, admin či obchodní zástupce.


Meadow

Vím, že ráda cestuješ... A i když vedle našeho velkého Aháče, který byl snad všude, je v tomto směru těžké ohromit, zajímalo by mě, kde jsi byla nejdál?

 

A teď nevím, co je dál. Zda Öland ve Švédsku či Ile de Ré ve Francii. Ale nejspíš ten západní směr. To jsem se vlastně vypravila na svůj první čundr. S kamarádem jsme tehdy stanovali na solném ostrově u Atlantiku.


a kde se ti nejvíc líbilo.

 

To je záludná otázka. Přemýšlím, co všechno jsem už procestovala, a kupodivu se ráda vracím ve vzpomínkách k dřevěnému kostelíku v jedné vesnici u Velkých Losin. Ani už nevím jak se to tam jmenovalo. Šli jsme tam v rámci podzimního výletu. O kostel se staral starý pán, který nám ochotně odemkl vchod. Bylo to až kýčovitě dokonalé - smítka prachu v příjemném světle podzimního slunce, vůně kadidla, podivná příjemná atmosféra, skřípot dřeva, ikony svatých malované na dřevěné desky, staré lavice ohlazené rukama věřících i návštěvníků. Tomu se ani Atlantik nevyrovná, sorry oceáne.

 

dscn1561  kostelik

 


A taky co máš ráda na ježdění do přírody (trampu/čundru/vandru).

 

Čundr je o vyčištění hlavy, zašpinění těla přírodou a objevení nových způsobů čehokoliv. Pokaždé se naučím něco nového, ať už je to detail v uspořádání věcí v krosně či rozdělávání ohně za deště.  Můžu nosit velký široký klobouk, lézt po skalách, brodit se potokem, schovávat se v listí - prostě se vyblbnout, vyhrát si. Taky můžu celý den mlčet, relaxovat, nepřemýšlet.


A ještě z jiného soudku: Jak ses dostala k focení a co tě na něm baví?

 

Za to můžou opět dlouhevlasy.cz. Pamatujete ještě na Franka Muellerta? Když jsem se tu registrovala, tak zrovna nabízel možnost focení v Praze. Tak jsem se s ním domluvila a ono to vyšlo. Ty fotky jsou z mého dnešního pohledu….no řekněme, že je vidět, že jde o první pokusy. Byl to ode mne celkem výkon, protože do té doby jsem se odmítala nechat fotit.

Pak jsem se dala dohromady s Klarusou, a z DV přišlo ještě pár nabídek na focení. Nejlepší focení bylo s Terezou Zelenkovou, která tehdy studovala fotografování v Londýně. Bylo to přelomové focení, protože jsem konečně viděla, jak má taková akce probíhat na profesionální úrovni.

Baví mě fantazírovat o tom, jak by fotky mohly vypadat, co nového udělat s vlasy, kombinovat oblečení a počítat s tím, že výsledek bude naprosto odlišný od očekávání. Stát dvě hodiny před objektivem je celkem vyčerpávající “nuda”. Proto v poslední době spíš stojím za zády fotografům a kecám modelům do toho, jak a kde mají pózovat. Tuším, že ke konci by mě model i fotograf s chutí zabili. Zatím k tomu naštěstí ještě nedošlo.

 

 4  sidonie_2012_11 dsc_2490wsign

 


A naposled: Co ti dal a vzal tento server?

 

Vzal mi toho celkem málo a na oplátku mi toho dal hrozně moc. Což je celkem slušná výměna, ne?

DV mě stály pár iluzí a teď mi zabírají celkem dost času. Ale je to čas strávený vesměs při tvorbě něčeho nového, zábavného, a tudíž je to příjemně prožitá doba.

Dostalo se mi spousty nových přátel. S většinou jsem se spřáhla hned na začátku mého působení na DV a ještě pořád nám to klape :) Rozhodně mi DV poskytly úplně jiný pohled na spoustu věcí, což se odrazilo i na mém životě. Kdyby mi někdo před šesti lety řekl, že se budu podílet na vedení velké internetové komunity, tak se nejspíš zasměju a pomyslím si něco o přemíře hulení dotyčné osoby.


Morganna

Postřehla jsem, že děláš šerm (nebo jsem prostě viděla fotku se šavlí, či něčím podobným) - proč ses nikdy nevyfotila v nějakém (jakémkoli) kostýmu?

 

To je palaš, drahá. Na šerm už bohužel nemám čas. Meč si doma spokojeně odpočívá a práší se na něj. V kostýmu nemám fotku, jelikož na historických akcích nevystupuji. Měla jsem v plánu nafotit nějaké kostýmové fotky, ale ještě k tomu nedošlo.


Kdybys mohla změnit konec nějakého filmu nebo knížky, který by to byl a proč?

 

Poslední Mohykán, kniha i film. Já tam prostě potřebuju mít šťastný konec. Ne, že bych obvykle tak lpěla na happyendu, ale zrovna tady mi chybí.


Co je tvůj naprosto nejzajímavější zážitek?

 

To se nemůžeš zeptat na něco normálního? Třeba velikost palce u nohy? :) Moje zážitky jsou divné. Když je někde vykládám, tak si většina klepe na čelo a tváří se podezřívavě. Fakt toto je nejhorší otázka ze všech.

Mám pocit, že na ten největší zážitek ještě stále čekám. Zážitků spousta, ale ten nej jakoby zatím nepřišel. Trochu se děsím, co to bude. :)


Co ráda zpíváš? (neberu, že nezpíváš, všichni zpíváme, jen někdo jen ve sprše třeba )

 

Zpívám velmi ráda a velmi falešně. Písniček znám spoustu. Už dlouho u mě vede Sound of silence od Simona a Garfunkela a nebo cokoliv od Cohena. A pak, když už je pokročilá hodina a vína málo, (čistě pro ten úlet) něco od Goťáka. A to je můj konec, protože si odrovnám hlasivky. Ale aspoň je sranda.


Máš nějaký oblíbený obraz (Jestli ano, čím je pro tebe výjimečný?)?

 

Mám. Jen ti neřeknu, kdo ho vytvořil, protože to nemůžu přečíst. A výjimečné ho dělá to, že mi visí doma na zdi. Mám ho po babičce a znám ho odjakživa. Je na něm znázorněný nějaký slovenský polorozpadlý hrad. Pak mám ráda cokoliv od Maxe Švabinského. A taky trochu děsivý obraz  Appolo a Marsyas od Tiziána, možná proto, že ho vídám celkem často. A zvláštní skupinu tvoří obrazy od mé neteře. Je jich zatím jen pár, ale mají pro mne velkou hodnotu.


A vůbec, máme tě rádi, Siďáku. (To nebyla otázka).

 

Děkuji, to potěší.


Bonemína

Kam bys jela na víkendovou, na měsíční a na roční dovolenou, kdyby byly možnosti neomezené (peníze, místo i čas)?

 

Na víkend bych nejraději vypadla s partou lidí na nějakou dřevěnou chatu v horách, kde jsou stará kachlová kamna, voda ve studni a žádný signál. A nejlépe v zimě, aby se dalo řádit ve sněhu, sáňkovat a stavět sněhuláka. Mám dokonce vybranou levnou chatu. Jediné, co mi chybí, jsou další lidi, jelikož chata je veliká! No není to k vzteku?


Měsíc plavby na plachetnici kdekoliv na moři. To by mi bohatě stačilo na vyléčení veškerých iluzí ohledně takové srandy.


Rok už není dovolená. To už je nový život a velké cestování. Asi bych to vzala od Kanady směrem na jih a skončila v Argentině. Ale spíš přírodou než městy. Lákají mě hory, pouště, džungle, bažiny. Kdy odjíždím?


Kolik máš broží?

 

Víc než unosím. Musela jsem prolézt půlku šatníku, protože brože mám různě na oblečení a kabelkách. Další jsou někde v šuplíku v sekci “ozdoby”. Udělala jsem ti i fotku, ať si zaslintáš. Vidím, že převládá různá zvířecí havěť, tak to mě překvapilo. Plus ještě jednu brož mám na saku v práci a někde se ještě toulá jedna ještěrka. Tudíž celkem 12.

 

broze1
 broze2

 


A máš nás taky ráda, Siďáku?

 

Mám, moc :) To je přece jasné.

 

Koho nominuješ na další rozhovor?

 

Předávám štafetu Nicole. Tvoří důležitou součást našeho DV týmu a rozhodně je to zajímavá osobnost. Navíc ráda vaří exotické jídla a láká na ně fotkami ve své galerii. (Článek pro Vaše otázky bude zveřejněn do týdne.)

 

 

Foto (C) Sidonie, Meadow, Tereza Zelenková, Yan Čelikovský, Lenka Jelínková

 

(C) Dlouhevlasy.cz, Sidonie, 2013. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE  na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ). 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (21)add
...
napsal Nicole , prosinec 10, 2013
Když jsem četla kladené otázky, říkala jsem si, že z toho asi vznikne pěkná omeleta. Ale tvoje odpovědi jsou mnohem zajímavější, než si možná kladeči představovali a to se mi libí smilies/grin.gif A už chápu, proč bychom si prý asi rozuměly. Jenže live to je vždycky o dost jinak smilies/wink.gif
Tímto děkuji za štafetu a doufám, že důvěru ve mě kladenou nezklamete.
...
napsal Sidonie , prosinec 10, 2013
Naživo hlavně ještě nebyl ani jednou prostor pro klidný rozhovor. smilies/wink.gif
...
napsal astrid , prosinec 10, 2013
Moc prima článek - evidentně jsem se na něj těšila právem. smilies/wink.gif Dv mají štěstí, že za nimi stojí tak činorodý a pozoruhodný admin! smilies/smiley.gif Jinak fotky nádherné...
...
napsal Arezet , prosinec 10, 2013
ta délka vlasů je fascinující,ono hlavně jak jsou husté a objemné to bych u tak dlouhých vlasů nečekala,ale vůbec si nedovedu představit tu manipulaci a celkově česat takové vlasy,už délka po pás pro mě byla jako za trest smilies/smiley.gif prima článek
...
napsal hankabar , prosinec 10, 2013
Opravdu moc pěkné počtení :-) díky za něj!
...
napsal Bonemína , prosinec 10, 2013
Díky za odpovědi nejen na své otázky smilies/smiley.gif
...
napsal Klarusa , prosinec 10, 2013
Tsss,to jsem mohla vědět. smilies/grin.gif Mumford sons a Nouvelle Vague teda znám, u poslechu trpím. Tě asi nepřekvapí, co smilies/tongue.gif A kostelík - není to nahodou sv. Michaela v Maršíkově?
...
napsal Mike , prosinec 10, 2013
Děkuji za odpověď na moji trochu rozšířenou otázku, kromě nádherné hřívy jsi podle odpovědí i velice inteligentní žena s velkým a všeobecným rozhledem. Na závěr troufalý dotaz, zda mohu poprosit o propojení na Tvoji fotogalerii, aby bylo co obdivovat. předem děkuji. S pozdravem pevného zdraví a mnoho vlasatých let do budoucna.
...
napsal Sidonie , prosinec 11, 2013
Díky za reakce. Jste zlatí smilies/smiley.gif
Klaru já myslím, že ohledně hudby jsme si kvit smilies/cheesy.gif
...
napsal kkk , prosinec 11, 2013
....použiju klasika.....až takhle bude jednou klid, budete mi to muset vyprávět ještě jednou pane otče smilies/grin.gif ( z filmu na samotě u lesa-pro neznalce )je to dlouhý a nemám čas to číst smilies/grin.gif

dostala mě tam jedna otázka kterou dostáváš smilies/grin.gif "ty vlasy jsou vaše?" smilies/grin.gif na takovou podobnou otázku mi kdysi odpověděla naše exikona A.d.e.l.....ne vole, jsou přilepený žvejkačkou, ale pšt, je to tajný... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif

ale hezkej rozhovor smilies/smiley.gif díky

P.S. nojooooo, ale na co se ti pak budu ptát, když ted všechno vím? smilies/cool.gif
...
napsal Lulu Nixe , prosinec 11, 2013
Pěkný rozhovor a krásné fotky!
Ohledně té hudby doporučuju grooveshark.com. Dají se tam najít i málo známé skupiny, vytvářet a přehrávat playlisty zdarma, doporučuje ti to další skupiny podle žánrů nebo toho, co jsi poslouchala předtím, a když se zaregistruješ, je to možné propojit i s last.fm účtem, takže se ti to bude zobrazovat na last.fm profilu... Vlastně od té doby, co používám grooveshark, už nepotřebuju hudbu stahovat, protože skoro všechno, co mě zajímá z hudby, tam najdu.
...
napsal melissa , prosinec 11, 2013
pěkné čtení a ty fotky taky, děkuji. smilies/smiley.gif já jsem všeobecně strašný neználek, ale znám Portishead smilies/wink.gif
...
napsal ilona , prosinec 11, 2013
Bezva rozhovor,krásné fotky ... díky ! smilies/smiley.gif
...
napsal lethality , prosinec 12, 2013
díky za tvé odpovědi smilies/smiley.gif sem ráda, že sem se zeptala na původ tvé přezdívky, je krásné vzpomínat na své předky....

a strašně mě dostala fotka s nápisem "long hair edition".... smilies/shocked.gif skvělá.... co skvělá, vzala mi dech....

...
napsal Olina , prosinec 13, 2013
Líbí se mi, jak netradičně se oblékáš. Není to prostě džínová nuda, kterou vidím kolem sebe neustále. Takže jsi takový střípek inspirace smilies/smiley.gif
...
napsal hankabar , prosinec 13, 2013
Olina - tyjo, to zní, jakože džínový mor je tradiční! smilies/grin.gif Tady na DV je asi většina lidí, co se oblékají jakože netradičně. A to je dobře smilies/cool.gif
...
napsal SmoothAnnie , prosinec 15, 2013


Ty fotky od Terezy Zelenkové jsou čistá dokonalost O.O
Jsi děsně fotogenická, to je mimochodem taky úžasná vlastnost... smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif
...
napsal Morganna , prosinec 15, 2013
Tak jo. A ta velikost palce u nohy? Pravá stačí smilies/grin.gif
...
napsal Sidonie , prosinec 17, 2013
Díky za tipy a reakce! smilies/smiley.gif
Morg - velikost střední smilies/grin.gif
...
napsal porcelainswan , prosinec 31, 2013
Mě zaujalo, že se Tvá praprababička jmenovala Sidonie. Nějaká přízeň se Sidonií Nádhernou? smilies/smiley.gif
...
napsal Sidonie , leden 07, 2014
Ne, bohužel s hraběnkou Sidonií Nádhernou nijak spřízněná nejsem. smilies/wink.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Úterý, 10 prosinec 2013 )
 
< Předch.   Další >